Co kryje się w tym... "pudełku"?

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
chudy5d

Co kryje się w tym... "pudełku"?

Post autor: chudy5d »

Zawsze zastanawiało mnie, po co to wisi z przodu 2 wagonu w naszych pięknych poznańskich Konstalach 105N wszelakich modernizacji, m in. 105N-HF07 (na zdjęciu wagon 187).
Obrazek
Co kryje w sobie to... pudełko? Nie wiem jak to nazwać, a interesuje mnie, co tam jest i do czego to służy. Miło będzie uzyskać tutaj odpowiedź. :)

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Kiedyś było tu już wspomniane, otóż w tym pudełku znajdują się przyciski do niezależnej jazdy manewrowej doczepą, coś podobnego jest tu opisane:
http://transportszynowy.pl/105najazdam.php

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Ja jak jeździłem poznańskimi tramwajami też się zawsze zastanawiałem, co to jest i myślałem, że to... czarna skrzynka. :D No, wiecie. Może po tym wypadku w Poznaniu (nie pamiętam który rok), gdy 105N na 10 się wykoleiła i kilka osób zginęło, to może chcieli się dowiedzieć co i jak w razie podobnego przybadku... CZyli to nie jest czarna skrzynka :?: :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

OPi pisze:CZyli to nie jest czarna skrzynka :?: :mruga:
Owszem jest czarna... pomalowana na czarno, ale służy do czegoś innego. :retard:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”