Prośba o pomoc w identyfikacji części

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
kaber

Prośba o pomoc w identyfikacji części

Post autor: kaber »

Witajcie!

Wczoraj w okolicy jednej z pętli tramwajowych znalazłem w trawie pewną rzecz. Proszę o pomoc w identyfikacji. Mogę tylko przypuszczać, że to "klapa" znad baterii. Czy ktoś ma może informacje w jakich tramwajach były (są) stosowane?

Z góry bardzo dziękuję!

Obrazek
Obrazek

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Niekoniecznie musi to pochodzić z tramwaju... W generacji 105N akumulatory są w skrzyniach z brzegu pod tylnym pomostem, jednak wątpię, by taka część była ich elementem ( http://www.transportszynowy.pl/batak40.html ). Nie wiem, jak to wygląda w np. Tatrach T6A2 i pochodnych, być może jest jakieś prawdopodobieństwo, że to któryś z tych wagonów mógł to zgubić.

kaber

Post autor: kaber »

Tak, to całkiem możliwe. Na pętli tej zawracają tylko tramwaje generacji 105N i Tatry T6A2D właśnie.

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

T6A2D nie miałyby napisów po rosyjsku - chyba mają tylko po niemiecku :diabeł: To raczej nie pochodzi z tramwaju.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

shakkie pisze:chyba mają tylko po niemiecku
Po czesku też mogłyby mieć. W końcu czeska produkcja, a nie wszystko wymieniono w remoncie w 1994. Ale po rusku? Nie mam pojęcia co to może być...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Pytanie brzmi - czemu żeście się uczepili tego ruskiego skoro jest tam jeden i ten sam napis w wielu językach :?: Jest po polsku, czesku, rosyjsku, francusku, niemiecku, w jakimś skandynawskim i dwóch innych jeszcze niezidentyfikowanych językach.

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

kaber pisze:tylko przypuszczać, że to "klapa" znad baterii.
Myślę, ze przypuszczasz dobrze ;) Na tym elemencie jest napis związany z ładowaniem baterii. Ta część na 99.9% pochodzi z tramwaju, prawdopodobnie właśnie Tatry T6A2D.

kaber

Post autor: kaber »

A czy możliwe jest, żeby pochodziło to z elektrycznych zespołów trakcyjnych? Np. EN-57? Czy one posiadają takie baterie? Poniżej przedstawiam mapę:

Obrazek

Miejsce znalezienia pokazuje znacznik. Jak widać, po prawej stronie znajdują się tory kolejowe. Na mapie tego nie można zobaczyć, ale są one kilkanaście metrów w dole.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Wątpię, żeby elementy z tak niedostępnych dla postronnych podzespołów, jak np. akumulatory EN57, mogły zostać tak po prostu wyjęte (wykradzione) i porzucone gdzieś w trawie, zwłaszcza, że tory kolejowe są w wykopie... ( http://www.transportszynowy.pl/eztprzetwornice.php ) ;)
DominikR pisze:Na tym elemencie jest napis związany z ładowaniem baterii. Ta część na 99.9% pochodzi z tramwaju, prawdopodobnie właśnie Tatry T6A2D.
Nie wiem, jak to wygląda w Tatrach T6A2D, w każdym razie w np. Tatrach T5C5 bateria akumulatorów wygląda tak (jako, że jest to ten sam producent, zespół akumulatorów w T6A2D może - ale nie musi - wyglądać podobnie): http://www.transportszynowy.pl/tatraak1.html I raczej nie widać tu żadnych pokryw ani napisów... Koniec końców moim zdaniem ta pokrywka raczej nie pochodzi z tramwaju.

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

PAFAWAG pisze:zespół akumulatorów w T6A2D może - ale nie musi wyglądać podobnie
I z tego, co wiem nie wygląda.

Ale nasuwa mi się pytanie. Jeśli ta część pochodzi z tramwaju (załóżmy), to co robi tak daleko od torowiska? Czyżby ktoś ją wyjął, i ot, tak se wyrzucił?

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Potulicka... W tej okolicy wszystko można znaleźć. ;) A z tego napisu na "tym czymś" wynika że to jest coś od "Ładowania baterii".

[ Dodano: 2010-03-28, 16:09 ]
Zależy jeszcze, gdzie to znalazłeś. Jeśli na pętli, to raczej nie jest możliwe, by jakaś część od kibelka znalazła się 20m wyżej. ;)

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

Od kiedy to najczęściej występującymi wagonami na Potulickiej są 105N(x) i T6A2D? ;)

Uriel

Post autor: Uriel »

Kaber - pójdź do zajezdni tramwajowej i się spytaj czy to nie ich rzecz :D Szybko Ci powiedzą :cool:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”