Klapki Kolejowe

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
wlocek369
Posty: 278
Rejestracja: 2009-05-10, 19:37
Lokalizacja: Włocławek

Klapki Kolejowe

Post autor: wlocek369 »

Czy ktoś wie co wyświetlają poszczególne klapki (te czerwone)

bo tutaj są aż 3 ! a zwykle są 2
bo wiem że w przypadku 2 klapek wyświetlają odpowiednio:
- 1.Typ pociągu (Regio, InterRegio, TLK, itp.)
- 2. Nazwa Pociągu (o ile pociąg ją posiada)

a czy ktoś się domyśla do czego może służyć ta 3 "czerwona" klapka ?

wspominana tablica jest wyświetlona tu: http://www.youtube.com/watch?v=fcx7UN01zCQ czas: 0:34-0:36

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Opóźnienie pociągu. ;)

wlocek369
Posty: 278
Rejestracja: 2009-05-10, 19:37
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: wlocek369 »

OPi pisze:Opóźnienie pociągu. ;)

Dziwne, bo ja myślę że opóżnienie pociągu jest w następnej klapce, a kolejna (czyli ostatnia) to nr. peronu

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Wszystkie te trzy klapki są od informacji o pociągu, tj. kategoria, nazwa. Zauważ że w 4 i 8 wierszu nie działa ta pierwsza, dlatego informacje pokazano na drugiej i trzeciej. ;)

wlocek369
Posty: 278
Rejestracja: 2009-05-10, 19:37
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: wlocek369 »

Mam kolejne pytanie
Czy ktoś może wie po ile klapek może być w poszczególnych modułach na paletowych tablicach informacyjnych ? zarówno Pragotronach, naszych KZŁ jak i mało spotykanych Solari undline (ja znam tylko 2 dworce gdzie są używane tej firmy)

oraz w przypadku pola opóżniony jak są ułożone kolejne wartości opóżnienia.

z tego co widziałem na filmie w orginalnych (tzn w czechach) pragotronach w polu opóżniena wyświetlają się następujące wartości:
- pusta klapka
- w zakresie 5-60 min podziałka co 5 min (12 sztuk)
- w zakresie 70-180 min podziałka co 10 min (12 sztuk)
- w zakresie 200-300 min podziałka co 20 min 6 sztuk)
- w zakresie 330-480 min podziałka co 30 min (6 sztuk)
- opóżniony o więcej niż 480 min
- pociąg nie jedzie

co daje razem 39 klapek

wlocek369
Posty: 278
Rejestracja: 2009-05-10, 19:37
Lokalizacja: Włocławek

Re:

Post autor: wlocek369 »

OPi pisze:Wszystkie te trzy klapki są od informacji o pociągu, tj. kategoria, nazwa. Zauważ że w 4 i 8 wierszu nie działa ta pierwsza, dlatego informacje pokazano na drugiej i trzeciej. ;)
Chyba już wiem w czym jest rzecz :) otóż jak wiadomo polskie klapki kzł (bo zapewne takie były) dla każdego modułu mogą mieć do 40 pozycji czyli można umieścić do 39 różnych informacji. W normalnych warunkach (95% dworców) używa się 2 klapek "typ pociągu" w pierwszej faktycznie jest typ pociągu tzn. Regio, INTERregio, TLK itp. A w drugiej nazwy własne pociągów. Jeżeli przez daną stację przejeżdża tylko do 39 nazwanych pociągów/par pociągów wtedy nie ma żadnego problemu. Gożej jeżeli tych nazw jest więcej. Więc pewnie tutaj był (bo tej tablicy już nie ma) taki przypadek. Więc dla części pociągów (ok 30) typ pociągu wyświetla w pierwszej klapce a w drugiej (dla tych "30") ich nazwy natomiast dla pozostałych w drugiej klapce mamy typ pociągu (pozostałe dostępne pola) a ich nazwy w 3 klapce, gdzie może być ich nawet 39.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”