Przycisk w Van Hoolu

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
romek

Przycisk w Van Hoolu

Post autor: romek »

Mam takie szybkie pytanie które niesamowicie mnie nurtuje: Jechałem ostatnio Polskim Busem (Van Holl Altano) i zaciekawił mnie umieszczony nad fotelem tajemniczy przycisk z symbolem takim jak na damskiej ubikacji. Wie ktoś do czego to służy?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Może lampka albo wzywanie stewardessy?

[ Dodano: 29 Kwi 2012 21:21 ]
Albo jakieś przewietrzanie/klima.

Tigin

Post autor: Tigin »

Ktoś kiedyś opowiedział mi legendę, że przycisk ten przywołuje znikąd tajemniczą stewardessę z wózkiem pełnym dobroci dla umysłu i ciała, aczkolwiek mimo iż wiele razy przycisku tegoż używałem, żadnej z tych tajemniczych stewardess nie ujrzałem

Swoją drogą, przyciski takie obecną są i w autobusach, które od początku do końca swojego żywota, użytkowane są przez polskie pekaesy, gdzie stewardess nie było, nie ma i nie będzie, a sam knefel innej funkcji poza świeceniem na czerwono nie spełniał. Tak więc po co to, dla szpanu?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Widocznie sprzedają autobusy z takim przyciskiem w standardzie, a to że przewoźnicy z niego nie korzystają to zupełnie niezależna sprawa.

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Halo, halo, a stewardessy w PKS Bydgoszcz i PKS Nowy Sącz to co? ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Matlik pisze:stewardessy w PKS Bydgoszcz
Na jakich trasach?

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Dawne dzieje jak jeszcze startował Komfort Bus :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”