Strona 1 z 1

[Dobroszyce] Komunikacja gminna

: 2019-08-18, 15:59
autor: Przemek
Pora na temat organizatora transportu w Gminie Dobroszyce. Szykuje się start kolejnego systemu komunikacji gminnej w tym, dotychczas skazanym na szkolne kursy Polbusa, rejonie.

https://olesnicainfo.pl/wydarzenia/we-w ... owa/53954/
We wrześniu w gminie Dobroszyce ruszy komunikacja autobusowa

To odpowiedź władz gminy na potrzeby mieszkańców. Przygotowania do uruchomienia komunikacji już trwają.
– Naszym zamierzeniem jest autobusowe połączenie wszystkich wsi w naszej gminie z Dobroszycami – mówi w rozmowie z OleśnicaInfo.pl wójt Artur Ciosek. – Od pewnego czasu mamy połączenia kolejowe z Dobroszyc. Między innymi w stronę Wrocławia. Teraz naszym celem jest dowóz mieszkańców do Dobroszyc, by stąd mogli przemieszczać się dalej. Właśnie koleją.

Gmina będzie współpracowała w tej kwestii z Polbusem. Autobusy tego przewoźnika będą kursować pomiędzy wsiami a centrum gminy już we wrześniu. Komunikacja nie będzie darmowa, ale gmina będzie dofinansowywała część kosztów związanych z biletami.

Re: [Dobroszyce] Komunikacja gminna

: 2019-08-18, 16:55
autor: J-31
Czyli Polbus nadal będzie kursował po tej gminie, ale już w ramach organizatora komunikacji gminnej. Dobry pomysł, wszyscy będą zadowoleni ;)

Re: [Dobroszyce] Komunikacja gminna

: 2019-08-29, 21:45
autor: Przemek
No i od 2 września rusza szumnie nazwana "Komunikacja gminna". Gmina chwali się, że 2 linie autobusowe spod Dobroszyckiego dworca kolejowego będą uruchomione ze środków tzw. "funduszu PKS-owego".

Te linie to:
18 Oleśnica D.A. - Oleśnica - Dąbrowa - Nowosiedlice - Dobroszyce - Dobroszyce stacja PKP - Dobroszyce - Strzelce Kolonia - Bartków - Białe Błoto - Malerzów

82 Dobroszyce stacja PKP - Dobroszyce - Strzelce - Sadków - Łuczyna - Mękarzowice - Siekierowice - Dobrzeń - Dobra - Dobroszyce - Dobroszyce stacja PKP

Niestety rozkład pozostawia bardzo wiele do życzenia:

Obrazek
Obrazek

Przy czym na 18 obecnie kursuje obecnie jeden kurs z Oleśnicy o 12:15, zaś na trasie Dobroszyce - Łuczyna jest garstka kursów:
https://polbus.pl/wyszukiwarka-polaczen ... 08&lang=pl

Na lokalnych stronach informacyjnych widzę same ochy i achy z tego powodu. Ja jednak twierdzę, że kursów jest za mało i powinny być także w dni wolne i w wakacje. A już tym bardziej dopisek, że te kursy są współfinansowane ze środków FRPA zakrawa na kpinę.

Re: [Dobroszyce] Komunikacja gminna

: 2020-07-01, 00:33
autor: Przemek
https://www.dobroszyce.pl/informacje/ak ... enie-uslug
Ogłoszenie
O zamiarze przeprowadzenia postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego
lub bezpośredniego zawarcia umowy w trybie art. 22 ustawy o publicznym transporcie zbiorowym na:
„Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w roku 2021 ( przewozów o charakterze użyteczności publicznej) na 2 liniach komunikacyjnych”
zamieszczane na podstawie art. 23 ust. 1 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. – o publicznym transporcie zbiorowym (Dz.U. 2019 r. poz. 2475 z późn. zm.)
Dopiero 11 grudnia ma być ogłoszony przetarg.