[Czechy] Wyjazd do Pragi

Informacje o komunikacji miejskiej w Europie i na Świecie
Milenium

[Czechy] Wyjazd do Pragi

Post autor: Milenium »

;) Kochani, wyjeżdżam w te wakacje do Pragi, czy możecie mi polecić klimatyczne linie autobusowe i tramwajowe? :cool: Bardzo bym prosił o odpowiedź, ponieważ wierzę że niektórzy byli w tym pięknym mieście...

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Linia 22 i 23 szczególnie ładne przez miasto.
Zapraszam również na Barrandov linia 12 (dodatkowo przeciska się przez wąziutkie bramy miedzy kamienicami),14,13,20.
Linia 17 też niczego sobie szczególnie że jedzie przez Troję i most tylko dla tramów.
"9" zaś jeździ co 4 minuty nawet. Skodę 14T możesz dorwać na linii 3. Na linii 8 i 24 powinny być KT8D (?) którę robią za dwukierunki, szczególnie linia 24 na Ladvi(tam budują metro i "24" robi niezłe manewry - podobno). Linia 11 jedzie przez ciekawy krajobraz przemysłowy do SPorilov'a i fajnie bo wszędzie tam linia prawie jedzie sama. Aha przejedż się po zakrętach "śmierci" na Malej Stranie. Linia 18 => strasznie szybka i ciekawa trasa! wejdź też na www.prazsketramvaje.cz (fotożurnal Cię wprowadzi w Pragę).

Przejedź również wszystkie linie metra.

Milenium

Post autor: Milenium »

Za ten piękny, pomocny opis zapracowałeś na punkt "pomógł".

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Dzięki, tylko uważaj na przystankach bo są wąskie i dochodzi na nich do głupich wypadków z udzialem cudzoziemców i nie-Prażan. Tramwaje w Pradze jeżdżą dość szybko, więc spróbuj złapać solówkę T3 (linia 5,15, weekendy 11), to poczujesz szybkość nie to co w Polsce :mruga: :D

Kuba

Post autor: Kuba »

Porob troche fotek Milenium. W Pradze jezdza rozne Karosy, tez sie nimi przejedz. :mruga:
Ale najwazniejsze sa tramwaje, maja Tatry w slicznym Praskim malowaniu :)

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Zdjęcia to podstawa :D

Jak chcesz dorwać kupę czeskich różnych busów to na końcu linii metra B od strony wschodniej /stacja Cerny Most/ jest duży dworzec. Piękne przeżycie bo patrzy się na niego z góry :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Milenium, ja mam cichą nadzieję na Twoje fotki z Pragi... A tak po za tym - miłej podróży :)

Milenium

Post autor: Milenium »

Dzięki serdeczne-wyjazd w sobotę i relacja jak przyjadę... :)

Peter

Post autor: Peter »

Mam taką prośbę. Jakbyś mógł, to zrób fotki "taterek" T6A5 z zewnątrz i wewnątrz, bo interesują mnie te wagony. A tak to życzę miłych wrażeń. :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

A ja wtrącę 3 grosze i jeśli miałbym zaproponować coś odnośnie autobusów to spróbuj sfotografować jakiś ichniejsze Karosy ;). A tak BTW to oczywiście życzę udanej podróży.

Kuba

Post autor: Kuba »

Aha, moze nie dot. KM, ale pójdz sobie na jakiś dobry obiadek, w Czechach mają pyszne jedzenie :mruga: Knedlicky sa b.dobre, w niektorych restauracjach robią też ''Meso na kamenu'' (Mięso na kamieniu) ktore smakuje lepiej niż z grilla :mruga:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa / Świat”