[Francja] Paryż, czyli RATP....

Informacje o komunikacji miejskiej w Europie i na Świecie
laryzbyszko

Post autor: laryzbyszko »

Z tego co wiem, to tory są przejezdne, tylko z zewnątrz nie ma dojścia, tak więc pociągi na tej stacji mnie nie dziwią. Podobno są organizowane co jakiś czas imprezy dla miłośników KM ze zwiedzaniem opuszczonych stacji, których w Paryżu jest ok. 10. Dlatego właśnie pytam kolegi Willy, bo on w Paryżu mieszka na stałe, tak więc więcej wie na ten temat. Szczególnie, że nie szprecham po francusku.

WillyNanRATP

Post autor: WillyNanRATP »

To <b>napewno</b> byla jakas impreza ...

Tylko jaka .. ??

Stacja "Haxo", jak i "Pte Molitor", sa dwie, jedyne stacje, ktore sa zbudowane, ale nie dokonczono ich, i nie ma dostepu "z ziemi".

"La Défense-Élysée", "La Défense-Michelet" i "Orly-Gare Sud" sa 3 "dziury w ziemi", ktore mialy przyjac metro. Inaczej mowiac, nic tam nie ma, ani torow, ani peronow.

Sprobuje sie cos dowiedziec na temat Haxo, ale prawdopodobnie bedzie za kilka miesziecy w remoncie (i nareszcie zbuduja wejscie)...
Linie 3bis i 7bis beda zlaczone tworzac linie 15_"Louis Blanc"-"Gambetta" przez "Pré -St Gervais" i wlasnie "Haxo"

[ Dodano: 2010-01-01, 15:26 ]
Chcialem zyczyc wszystkim uzytkownikom, wszystkiego najleprzego w tym roku, aby byl leprzy od starego !

Zdiecia bede robil jak sie troche ociepli, i bede je tu przedstawial !!

Narka ...

[ Dodano: 2010-02-03, 18:40 ]
laryzbyszko pisze:A jest możliwość zobaczenia eksponatów z Twoją pomocą?? :D

EDIT: I czy wiesz coś może o jakiś wycieczkach na zamkniętą stację Haxo. Wiem, że w przeszłości było coś takiego organzowane.
Wlasnie dostalem "klucze do metra"...

Nie wiem czy otwieraja dzwi do nie istniejacych juz stacji, ale moge kiedys sprobawac. Dam ci znac, czy jest mozliwosc wejscia do jednych z "gost-station" (procz Haxo i Porte Molitor nie ma wejscia do tych stacji z powieszchni...).

Nara

ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa / Świat”