[Niemcy] Międzymiastowa komunikacja autobusowa

Informacje o komunikacji miejskiej w Europie i na Świecie
Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

[Niemcy] Międzymiastowa komunikacja autobusowa

Post autor: Gadzie »

Jak pewnie wielu z Was wie, w Niemczech "uwolniono" rynek przewozów, co spowodowało silny rozwój autobusowych połączeń międzymiastowych. Pojawiło się wielu nowych przewoźników i ogólnie dużo się tam teraz dzieje, dlatego postanowiłem założyć temat :)

infobus.pl pisze:Wraz z początkiem br, Niemcy zakończyły ponad 70-letni okres monopolu państwowych kolei Deutsche Bahn na pasażerskich liniach o długości ponad 50 km. Wcześniej Na uzyskanie koncesji na obsługę tras dalekobieżnych mogli liczyć tylko ci, którzy byli tańsi i oferowali pasażerom większą wygodę niż Deutsche Bahn. Teraz koleje nadal będą korzystać z ochrony, ponieważ autobusowi operatorzy autobusów mogą oferować swoje usługi pasażerów tylko na trasach o długości co najmniej 50 km lub o godzinnym czasie podróży. To pewnie także z czasem zostanie zniesione.
:strzałka: http://infobus.pl/text.php?id=54702

Infobus.pl doniósł także o kolejnym przewoźniku, który wchodzi mocnym akcentem na rynek niemieckich linii międzymiastowych. Jest to dość ciekawe połączenie - Poczta Niemiecka (Deutsche Post) i Automobilklub ADAC utworzyły wspólną siatkę połączeń. Co ciekawe, przewoźnik zamówił ponad 60 autobusów Scania OmniExpress :mruga:

Więcej o tym możecie przeczytać tutaj: http://infobus.pl/text.php?from=mail&id=56012

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 9999
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Autor artykułu na Infobusie pisze:Po pierwsze –brak autobusowych dworców z prawdziwego zdarzenia.
Co za problem, niech zrobią tak jak w Polsce — krańcowanie byle gdzie, choćby i przy ulicy, byleby był słupek przystankowy :D
Rzeczywiście będąc ostatnio na berlińskim ZOB widziałem sporo NiemieckichBusów (i ich reklam w stylu Berlin-Irgendwohin ab 8€), to musiało być to. I w sumie czemu przewoźnik DB nazywa się BerlinLinienBus? To lokalne coś?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

pmaster pisze: I w sumie czemu przewoźnik DB nazywa się BerlinLinienBus? To lokalne coś?
Jest to berlińska firma, więc nazywa się tak jak się nazywa. To jest (a w zasadzie był) berliński PKS. Teraz jest to marka sieci połączeń (jak Eurobus czy Eurolines) i zarządca/organizator sieci. Swoich autobusów nie posiadają.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa / Świat”