[Rosja] Zakaz kupowania Polskich tramwajów

Informacje o komunikacji miejskiej w Europie i na Świecie
wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

[Rosja] Zakaz kupowania Polskich tramwajów

Post autor: wojtek1611 »

infotram.pl pisze:Kaliningrad ma zakaz kupowania tramwajów w Polsce. Czy to koniec marzeń polskich producentów o ekspansji do Rosji? Wszystko na to wskazuje. Sytuacja polityczna czkawką odbije się na naszych firmach, przede wszystkim na PESIE, której najbardziej zależało na rynku rosyjskim.

Kaliningrad ma zakaz kupowania tramwajów w Polsce. Czy to koniec marzeń polskich producentów o ekspansji do Rosji? Wszystko na to wskazuje. Sytuacja polityczna czkawką odbije się na naszych firmach, przede wszystkim na PESIE, której najbardziej zależało na rynku rosyjskim. O zakazie wprowadzonym 14 sierpnia br, powiedział w wywiadzie dla „Komsomolskaja Prawda' szef administracji miasta Alexander Jaraszuka. Kaliningrad będzie próbował kupić teraz wagony na Białorusi. Negocjacje już się rozpoczęły i mają się wkrótce zakończyć, ponieważ wymiana floty tramwajowej jest jednym z priorytetów władz miasta.
Przypomnijmy, że jeszcze w maju była nawet mowa o budowie w Kaliningradzie zakładów, które montowałyby polskie tramwaje na rynek Europy Wschodniej. Teraz temat ten wydaje się być już zupełnie nieaktualny. W Kaliningradzie kursuje obecnie jeden tramwaj z Bydgoszczy. To trzyczłonowy Swing, na który wydano 1,5 mln euro. Miasto do 2018 roku planuje zakup kolejnych 35 wagonów. Najprawdopodobniej nie będą to już pojazdy z Polski.

PESA realizuje obecnie kontrakt na dostawę 120 tramwajów dla Moskwy. Jak wielokrotnie podkreślał szef PESY Tomasz Zaboklicki jest on niezagrożony.
źródło: infotram.pl

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Re: Zakaz kupowania Polskich tramwajów

Post autor: Amalio »

Nie rozumiem treści tego newsa. Najpierw piszą, że Kaliningrad ma zakaz kupowania tramwajów w Polsce, a potem, że plany stworzenia zakładu produkcyjnego na miejscu jest nierealny. TO SIĘ NIE DODAJE!!! Chyba wręcz przeciwnie - tylko taka opcja im została. To samo Rosja chce zrobić z samochodami. Embargo na produkty przywiezione z fabryk z zachodu i zakaz nie dotyczy samochodów produkowanych na miejscu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29481
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakaz kupowania Polskich tramwajów

Post autor: J-31 »

Prawdę powiedziawszy to mnie ta decyzja nie zdziwiła. W zasadzie czekałem na to, aż strona rosyjska podejmie taką decyzję. Chociaż przyznam szczerze, że martwiłem się bardziej o obecny kontrakt na 120 wagonów dla Moskwy, ale na szczęście - póki co - ta umowa jest nie zagrożona, chociaż znając Rosję, nic nie jest pewne, no, ale obym nie zaprzeczył ;)

PS. Wojtek, wszelkie teksty z portali i gazet - ZAWSZE - cytujemy, używając funkcji "quote" ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa / Świat”