Irisbus Axer

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marek dawnego Irisbusa...
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

U nas w Tczewie, tylko na linii 50 jeździł.
Ostatnio zmieniony 2006-07-23, 15:31 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

I jak sprawował się ten wóz na liniach miejskich? ;).

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Nie wiem

emes133

Post autor: emes133 »

W Mielcu PKS także testował Axera. Było to w kwietniu 2005 roku , pojazd był cały biały i miał numer rejestracyjny: GS 23671

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Tylko, że mielecki PKS przekonał się do tego autobusu i zakupił kilka sztuk Axerów, zaś w Sanoku tester przyjechał tylko po to, by był zapisany, że ten PKS go testował. U nas takze testowano GS 23671, gdyż wtedy był to ogólnopolski tester. A swoją drogą ciekaw jestem, jakie konsekwencje spotkały by PKS należący do Connexu, gdyby odmówił testowania jakiegoś autobusu? :devil: .

ppln

Post autor: ppln »

Przecież testowanie autobusu jest dobrowolne i żaden przewoźnik nie odmówi testowania autobusu - jeśli przewoźnikowi uda się wynegocjować długoterminowe testy to przez ten czas ma za darmo dodatkowy autobus :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Owszem, masz rację, ale czy nie lepiej testować jakiś autobus i po pewnym okresie czasu zakupić takowy autobus? np. w Sanoku testowano Axera, którego nigdy nie zakupiono. W takim razie po co były te testy, jesli z góry było wiadomo, że chorobliwa miłość do Autosana i tak zwycięży?

marekJG

Post autor: marekJG »

Ten axer niczym nie zachwyca przynajmniej stylistycznie. to po prostu Karosa po designu. Akurat w autobusach międzymiastowych to Autosan przoduje i dobrze że PKS Sanok kupuje je a nie Axera.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

marekJG pisze:Ten axer niczym nie zachwyca przynajmniej stylistycznie
Czy ja wiem. Stylistycznie moim zdaniem wygląda całkiem nieźle, jednak wnętrze psuje ogólne wrażenie. Zwłaszcza, iz w Axerach fotele są tak ułożone, ze sprawiają wrażenie ciasnoty.
marekJG pisze:Akurat w autobusach międzymiastowych to Autosan przoduje i dobrze że PKS Sanok kupuje je a nie Axera.
Ja po ostatnich przejażdżkach Liderami mam dość turystycznych Autosanów. Przede wszystkim w Liderach klimę reguluje kierowca, a nie pasażer, przez co działa ona tylko w pewnej części pojazdu, oprócz tego głośny silnik Cumminsa, który daje się we znaki przy wyższych obrotach. Dodatkowo w Liderach 2 montowane są dosyć niewygodne siedzenia, przez co nie da sie w nich dłużej wysiedzieć, niż pół godziny. Więc skoro twierdzisz, że produkty Autosana są dobre to polecam wypróbować jakiegoś Lidera z PKS Jelenia Góra, albo PKS Rzeszów, a wtedy będziemy mieli porównanie.

marekJG

Post autor: marekJG »

Adrian_ pisze:polecam wypróbować jakiegoś Lidera z PKS Jelenia Góra,
Do naszych jeleniogórskich nie mam zastrzeżeń. Zresztą nie są one już tak młode. Niestety rzadko mam okazję nimi jeżdzić gdyż często jeżdżą na lokalnych trasach co moim zdaniem nie wykorzystuje w pełni ich możliwości. A co do głośności to nie sądzę aby Lidery odstępowały od pozostalych producentów. Nie słyszałem jakichś ponadnormatywnych brzęków

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

marekJG pisze:Do naszych jeleniogórskich nie mam zastrzeżeń. Zresztą nie są one już tak młode
Cóż, Wasze Lidery to A1012T, więc trochę sie różnią od A1010T. To prawda, ze jeżdżą głównie do Karpacza, ale z tego, co mi wiadomo sa też co jakiś czas wysyłane do Przemyśla. Nasze Lidery także nie są takie młode (za wyjątkiem Lidera A1012T z drzwiami osadzonymi przed ostatnią osią, który niedawno skończył rok). W sumie ich jakość wykonania jest całkiem niezła, ale tego typu wozy poprzez bardzo częstą jazdę na kursach pospiesznych dosyć szybko się zużywają. Poza tym te ponadnormatywne dźwięki da się usłyszeć w zwykłych Liderach, kiedy pracują na jawyższych obrotach. Mi kolkakrotnie zdarzyło się zaliczyć górskie trasy tego typu wozami (nawet w te wakacje) i odgłos silnika w niektórych momentach przy podjazdach po serpentynach osiągał swoje apogeum :/.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Pozwoliłem sobie odkurzyć, temat dotyczący tego autobusu. Spółka zakupiła 5 nowych autobusów marki Irisbus Axer, przystosowanych do jazdy na dłuższych trasach, które będą używane na linii numer 50 jeżdżącej do Gdańska.Oraz linii numer 10 do gminy Subkowy dzięki temu na tczewskie ulice wrócą nowe Mercedesy i Volvo, które dotąd obsługiwały tę pozamiejską linię.

- Jeden z Axerów jeżdżących do Gdańska będzie bardzo ładną promocją naszego miasta. Wspólnie z panem prezydentem i Biurem Promocji przygotowaliśmy bowiem reklamę wielkoformatową Tczewa, która zostanie umieszczona na autobusie. - powiedział Tomasz Juchnowski. A teraz coś ode mnie dzisiaj jadąc autobusem widziałem jednego axera na linii 3 na osiedle Czyżykowo fajnie się prezentuje ma wyświetlacze nie pamiętam jaki ma numer taborowy a jeśli chodzi o zdjęcia to jak się pojawią to pokaże.
Ostatnio zmieniony 2006-10-02, 21:36 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Czyli z tego wynika, ze już niedługo wszyscy przewoźnicy zrzeszeni w Connexie (poza PKS-em Connex Sanok) będą posiadać autobus typu Axer. Ale czemu sie dziwić, skoro Connex próbuje wcisnąć ten autokar każdemu PKS-owi za w miare przystępną cenę kosztem ciasnoty i niezbyt wygodnego komfortu podróży, ale:
Dominik pisze:Jeden z Axerów jeżdżących do Gdańska będzie bardzo ładną promocją naszego miasta.
to oznacza, iż zakup tych Axerów miał oczywiście cel promocji Tczewa, co zapewne jest powiazane z wyborami samorządowymi (w przeciwnym razie nie kupili by nagle dla ZKM-u nowego autobusu i nie zrobili takiej fety przy promocji miasta). W sumie Axer to autokar turystyczny, wiec idealnie nadaje się na linię 50 w przeciwieństwie do linii 3, która jest linią miejską, a na liniach miejskich tego typu autobusy nie powinny się pokazywać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iveco/Irisbus/Karosa/Renault”