"Nowe" Renault we flocie PKSiS Oświęcim

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marek dawnego Irisbusa...
ppln

Post autor: ppln »

Michał pisze:Jechałem taką Renówą na linii 6 w Łodzi (obsługiwanej przez MARKAB Zgierz). Muszę przyznać, że to jedne z najlepszych autobusów jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Wygodne siedzenia, przyjemna praca silnika, po prostu miodzio ;)
I tu muszę się z tobą zgodzić. Wprawdzie jest wysokopodłogowy, ale 100 razy lepszy od tych wszystkich conect i innych współczesnych wysokopodłogowych śmieci.

A jeśli chodzi o ciasnotę to na pierwszych przystankach 6-tki od Kaliskiego praktycznie nie ma ludzi, więc nie mogłem sprawdzić ;)

Michał

Post autor: Michał »

On chyba jest średniopodłogowy. Rzeczywiście jest w nim trochę ciasno ale na zgierskiej "6" , która ma dość dobrą częstotliwość raczej sie sprawdza. Na jakiejś zagranicznej stronie dotyczącej autobusów znalazłem artykuł o R312. "Zaprzestano ich produkcji tylko dlatego, że zostały zastąpione niskopodłogowymi autobusami". Świadczy to, że w Francji też sie sprawdzały. Miejmy nadzieję, że trafią jeszcze do wielu polskich miast :mruga:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iveco/Irisbus/Karosa/Renault”