Irisbus Agora

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marek dawnego Irisbusa...
voy

Irisbus Agora

Post autor: voy »

http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/tournee.php?p=65253

Co sądzicie o tym autobusie? Jechałem nim dzisiaj (wersja na gaz ziemny) w Rzeszowie bo przyjechał na testy. Pojazd prezentuje się tak o, trochę trzeszczy, wnętrze dość ciasne, zabudowa silnika pomylona ale miał dobre zawieszenie, był wygodny. Wygląd zewnętrzny moim zdaniem niezły, choć nie wszystkim się podoba.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki :) . Bardzo interesujący autobus. A czy to prawda, że pojawi się on również w Warszawie - skąd Masz takie informację ? :)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

No maszyna ładna z wyglądu , lepeij by sie prezentował w innym kolorze niz biały :P
A Mpk Rzeszów jest skłony zakupić ten autobus ? :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Extra. Dzięki :)
A więc jest na szansa na takie autobusy w Rzeszowie. Rzeszów byłby pierwszym miastem, który kupił by Reanult Agora... ;)

Ja sie pytam , <b>niewiem</b> czy zakupią , poczekajmy na informacje od kolegów z Rzeszowa , mac

voy

Post autor: voy »

http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/tournee.php?p=65368
Oto wnętrze, dobrze rozplanowane ale zdecydowanie za ciasne z tyłu w przejściu.
Trudno powiedzieć czy ten autobus ma szanse u nas, silnik Iveco kompletnie nie pasuje do naszego taboru (silnik jest mało żwawy). Jeżeli autobus zmieści się pod wiaduktem na Siemieńskiego to na pewno szanse mieć będzie, bo tam się Vecto nie zmieści i na tych liniach które tamtędy przejeżdżają Vecto po prostu nie jeździ. O tym czy taki autobus ma szansę w naszym mieście spytam niedługo osobiście dyrektora MPK Rzeszów (wybieram się na spotkanie, wiem na dodatek że jestem tam mile widziany).
Autobus posiada bardzo duży mankament - fotokomórka przy drzwiach. Oznacza to że jak ktoś stoi za blisko drzwi albo się rusza to drzwi rewersują się przy zamykaniu albo w ogóle nie chcą się zamykać - powodzenia na 18 w szczycie!
Autobus pod wieloma względami jest lepszy od Vecto, zabudowa silnika jest jednak kiepska, nie dość że zajmuje sporo miejsca to silnik umieszczony jest poprzecznie co już jest w ogóle bez sensu w takiej sytuacji.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Zupełnie nie podoba mi się zabudowa tylnej ściany.A fotele-wygladają na wygodne...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja te fotele chyba znam. Jechałem średnio podłogową wersją Agory - w ... Varnie.
Bardzo fajne, bardzo przyjemne fotele i co ciekawe wnętrze jest tam bardzo podobne. Zrobiłem kilka zdjęć, postaram się je poszukać i pokazać.... :)

voy

Post autor: voy »

Tak, fotele są dość wygodne.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Mi sie osobiście nie podoba :| Taki dziwny jakiś :|

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście wnętrze tego autobusu nie najlepiej jest rozwiązane. Po prostu w nim jest zbyt ciasno.... :)

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

A ja mam niedługo sesję i nie mam czasu na polowanie na to Renault :cry:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Od niedzieli (23.01.) Irisbus Agora CNG będzie testowana w Warszawie (MZA) na linii 150. Postaram się jej również zrobić zdjęcia - o ile będzie to możliwe... :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Troche tandetny. Wygląda troche ja "chińskie podróbki"

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

rupak pisze:Troche tandetny. Wygląda troche ja "chińskie podróbki"
To jest typowa "francuska" estetyka. Czyli inna, frapująca, zwracająca uwagę. ;)

Ja jeździłem w zeszłym roku w bułgarskiej Varnie czymś podobnym, ale średniopodłogowym. To były autobusy Renault ex RATP Paryż. I poza tym, że było w nim ciasno, to ogólnie jazda była przyjemna. Mimo. że tamte autobusy mają <b>napewno</b> ponad 10 lat, silnik pracował bardzo cicho, fotele były bardzo przyjemne, miękkie. W nienagannym stanie.
Rówież zawieszenie - pomimo straszliwie dziurawych dróg - pracowało cicho i było przyjemnie sprężyste.

Jaka jest nowa Agora - kontynuatorka tamtych autobusów ? O tym napiszę dopiero w przyszłym tygodniu.. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze::shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Nie wierzę, Agora w Warszawie!!!!!!!!! Niemożliwe!!!!!!!!!!

( półtora tygodnia temu o tym wiedziałem :mruga: :diabeł: )
Wszystko jest możliwe. Dzisiaj pojeżdże sobie jeszcze Ikarusami :) , a w poniedziałek... :mruga: :D

voy

Post autor: voy »

J-31 jak chcesz wkurzyć kierowce to stój przy drzwiach i jak je będzie zamykał to się ruszaj tam :P po 15 minutach takiej "jazdy" zawoła holownik i pozamiatane (jak się nie będzie znał na tym że trzeba odejść o drzwi i nie ruszać się).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Voy, nie wiem jak Ty, ale ja od 20 lat interesuję się KM. I od 20 lat jestem wierny pewnym zasadom. A jedna z najważniejszych brzmi: "Nie przeszkadzaj !!!"

Ja chcę tym autobusem pojeździć, a nie popatrzeć jak stoi... :)

W każdym bądź razie wielkie dzięki ;) . Ciekawe, gdzie znajdują się te czujniki. Muszę to zobaczyć... :D

No popatrz a w Ikarusach nie ma, żadnych fotokomórek i co ? Jeżdżą.... :retard:

voy

Post autor: voy »

Ja tylko mówię że jak chcesz :) ale ciekawie to wygląda jak się drzwi nie chcą zamknąć albo się szybko rewersują. Przez to autobus nie nadaje się na zatłoczone linie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Spoko ;) . Pożyjemy, a ja popatrzę jak to wygląda w naturze :lol:

voy

Post autor: voy »

Mi się chciało trochę śmiać z tego, myślałem że to drzwi się zacinają a potem mi kierowca powiedział że to jest fotokomórka. Jak Irisbus będzie startował w przetargu dla Rzeszowa i o dziwo wygra to mam nadzieje, że tego "luksusu" nie będziemy mieć w pojazdach. Ale i tak kibicuje Solarisowi, mimo że o pojeździe Irisbus słyszałem dobre opinie z ust ważnej osoby która raczej się na tym zna, osoba ta chwaliła rozwiązania i doświadczenie firmy.

Piszemy trochę nie na temat, pewnie mac wkrótce przeniesie posty do tematu Irisbus Agora także nie ma się czym przejmować :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iveco/Irisbus/Karosa/Renault”