Irisbus Agora

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marek dawnego Irisbusa...
voy

Post autor: voy »

U nas nie trąbią a są :mruga: wkrótce będziemy mieli 10 kolejnych autobusów (właściwie 9+1, bo złożyli 2 przetargi).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:U nas nie trąbią a są :mruga: wkrótce będziemy mieli 10 kolejnych autobusów (właściwie 9+1, bo złożyli 2 przetargi).
Ja cię kręcę :shock: . Szczęściarze... :shocked:

A co to będzie gazowce, czy zwykłe ? :smile2:

voy

Post autor: voy »

No gazowce oczywiście.
Zastanawia mnie że złożyli dwa przetargi i jeden z nich jest na jeden autobus. Ja myślę, że to pewnie będzie jakiś autobus na próbę, może SU12III CNG?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm. Ciekawe. Kupować autobus na próbę.... :shocked:

A może będzie to jednak - na próbę - Agora GNV :mruga:

voy

Post autor: voy »

Nie, w życiu ]:-> to będzie coś kompatybilnego, wątpie żeby tworzyli nową markę na zajezdni, bo już się przy MANie stoi to powinno się ujednolicać.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Nie, w życiu ]:-> to będzie coś kompatybilnego, wątpie żeby tworzyli nową markę na zajezdni, bo już się przy MANie stoi to powinno się ujednolicać.
No to będą ujednolicać - Irisbusy... :diabeł: ... co roku po jednym :mruga:

voy

Post autor: voy »

A daj spokój :P
Będą pewnie znowu jakieś M125M/4, bo Jelcz ma jednak dla nas najlepszą ofertę autobusów gazowych, jak i zresztą w całej Polsce.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:A daj spokój :P
Będą pewnie znowu jakieś M125M/4, bo Jelcz ma jednak dla nas najlepszą ofertę autobusów gazowych, jak i zresztą w całej Polsce.
Mnie jednak "korci" ten "jeden" gazowiec. Ciekawe co to będzie... :cool:

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Wóż na próbe - ciekawe, ale mi nie obce - wystarczy przypomnieć: DD426 i BM700

Wiśnia

Agora

Post autor: Wiśnia »

Wcoraj jechalem Irisbusem Agora ponad pol godziny na trasie Ateny Lotnisko -> Port Kalamaki. Autobus z zewnatrzprezentuje sie dosc nowoczesnie, ale przypomina jeszcze dosc stara juz konstrukcje - Renault R312. Wnetrze rowniez jest dosc ladne i pojemne, niestety zabudowa silnika zajmuje 4 miejsca :(. Siedzenia w miare wygodne, a silnik Iveco sprawnie radzi sobie z pojazdem. To co mi sie w agorze nie podobalo to zawieszenie, wedlug mnie za twarde i podobne jak w vecto trzaski, ktore byly dosc mocno slyszalne. Ogolnie nie jesttak zle, chociaz wolalbym Solarisy czy MANy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Agora

Post autor: J-31 »

Wiśnia pisze: Autobus z zewnatrzprezentuje sie dosc nowoczesnie, ale przypomina jeszcze dosc stara juz konstrukcje - Renault R312. (...)
Rzeczywiście ja też miałem okazję przejechać się Renault R312 w Varnie. Podobieństwo obu autobusów (Agory i R312) jest uderzająco podobne. Oczywiście mam na myśli głównie wnętrze pojazdów. Co więcej - dziwię się, że producent (na początku Renault, a obecnie Irisbus) właściwie powiela te same błędy - oba autobusy są straszliwie ciasne... :o:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co by by gdyby, czyli Agora w Poznaniu ?

Post autor: J-31 »

Niestety musiałem oddzielić tego posta, potem go scalę... Jednak mam w tym swój cel... :|

Otóż do tego pomysłu zachęcił mnie kol. Poznań Podi. ;)

Co by było gdyby MPK Poznań dokupił obok MAN-ów Lion's City, jeszcze kilka lub kilkanaście autobusów Irisbus Agora.... :mruga:

Tak by wyglądała Agora w barwach MPK Poznań
Obrazek

No i jak ? Podoba wam się ? :)

Milenium

Post autor: Milenium »

J-31 pisze:No i jak ? Podoba wam się ? :smile:
Tak i już widze 1 jedną wadę! Pospute wyświetlacze! :retard:

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Nono wizualizacja wyszła ci bardzo fajnie :) Ale i tak Lion's są dużo ładniejsze od Agory ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki. ;)

Tą wizualizację zrobiłem na prośbę kol. Poznań Podi. Chciał zobaczyć jak by wyglądała Agora w barwach MPK Poznań - ja zresztą też. A wyświetlacze... detal, można wymienić :D

Podi

Post autor: Podi »

J-31 pisze:Tą wizualizację zrobiłem na prośbę kol. Poznań Podi. Chciał zobaczyć jak by wyglądała Agora w barwach MPK Poznań - ja zresztą też. A wyświetlacze... detal, można wymienić :biggrin:
Dzięki-jednak wolę Lionsy :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

O nie, ale ona w barwach poznańskich wygląda okropnie..ble..NIgdy nie chce ich widzieć w Poznaniu..

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Panewniczanin pisze:Spokojnie, za rok w przetargu dla MPK Poznań wygra Irisbus :diabeł:
Jeszcze tego by brakowało :retard: . Nie no MPK trzyma sie tego, ze zawsze kupuje to samo, czyli MANy i Solarisy (jedynym wyjatkiem były vecto)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Panewniczanin pisze:A co będzie jak Kapena & Irisbus będą tacy wredni i zaoferują najkorzystniejszą oferte?
To zanim MPK by to zakupiło, wpier musi te cacka przetestowac, póxniej moga ewentualnie pogłówkować nad kupnem (w co wątpie)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Panewniczanin pisze:Nic nie musi, nic nie musi. Jeśli Kapena wygra w przetargu to MPK nie ma nic do powiedzenia...
No dobra ale mówie MPK Poznań nie zakupuje czegos niesprwadzonego, wpierw Kapena powinna dostarczyc swojego testowca, tak było z vecto

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iveco/Irisbus/Karosa/Renault”