Irisbus Magelys

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marek dawnego Irisbusa...
mil

Irisbus Magelys

Post autor: mil »

W najnowszym numerze Polskiego Trakera bus pojawił się Irisbus Magelys. Tutaj trochę informacji na jego temat.
http://www.polskitraker.pl/_pt_bus/newn ... stawy.php3
http://home.netwings.ch/trenold/irisbus.htm
Co o nim myślicie? Macie może jakieś inne informacje? To jest tylko prototyp czy wchodzi na taśmę produkcyjną?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Wygląda na produkcyjny. Całkiem niezły jest.

Kamil

Post autor: Kamil »

Nie wiem jak jeździ ale mógłby tak jeździć jak wygląda :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Z boku trochę Solaris, z tyłu Scania

Mercury

Post autor: Mercury »

Czyli wzorują się na najlepszych. A cena - na pewno nie taka jak w przypadku Vacanzy czy Irizara.

Dla mnie super wozik z wyglądu - na prawdę dobre wrażenie.

chudy5d

Post autor: chudy5d »

Mercury pisze:Czyli wzorują się na najlepszych.
I źle to im nie wyszło... Mnie się podoba ten autokar.

marekJG

Post autor: marekJG »

A teraz powstała wersja koncepcyjna DD
http://touringcarteam-marcel.fotopic.net/p58730253.html

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Piękny :)

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Magelys w zwykłej wersji wygląda dość nowocześnie, lecz nie przypadła mi do gustu stylistyka. Magelys DD wygląda dużo lepiej. Z całej rodzinki Irisbusa, jest tylko jeden (w sumie 2) autobusy, które są wyglądają nowocześnie, ale i nie są konstrukcji jajowatej, jak choćby Magelys, czy Megaliner. Są to Iliade (FR1) i Evadys.

Lopez

Post autor: Lopez »

Design najwyższej klasy. Dla mnie bomba.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

No, ale moment. Teraz tak patrzę, że zdjęcie pochodzi z folderu osoby, która prezentuje własne koncepcje...
W takim razie nie ma co się podniecać, bo nie ujrzymy tego autobusu nigdy na drodze...

marekJG

Post autor: marekJG »

Faktycznie masz rację, nie zwróciłem uwagi. To są pojazdy koncepcyjne tworzone przez jakiegoś pasjonata. Ale nie wyklucza to możliwości wyprodukowania takiego(ich) pojazdów przez koncerny autobusowe. W końcu autobusik niczego sobie.

maly_miki

Post autor: maly_miki »

Generalnie koncepcje designerskie (czy jakkolwiek by to zwać) bardzo rzadko pojawiają się w produkcji. Od takich szkiców do realnego produktu droga jest długa, kręta i wyboista. Jedynym autobusem jaki znam, a jest dość bliski takim wizjom jest Neoplan Starliner.
Rzecz w tym, że relatywnie rzadko spotyka się designerów z górnej półki, którzy znają się na projektowaniu autobusów i mają dużą wiedzę na ten temat. Niestety prócz fajnej stylistyki autobus musi również spełniać wymogi normatywne....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iveco/Irisbus/Karosa/Renault”