Irisbus Crossway , Crossway LE

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marek dawnego Irisbusa...
Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Podróżując ostatnio po Polsce, przejeżdżałem przez Jarocin i mijałem na trasie jednego z ich Crosswayów. Muszę przyznać, że wóz mnie mile zaskoczył. W słoneczny dzień prezentował się świetnie w tych barwach. Jedyne co mnie zraziło to te łączenia blach na bokach, których jest dość dużo, ale to nic. Ogólne wrażenie - super. :)

PepeDziobak

Post autor: PepeDziobak »

Witam. To mój pierwszy post na tym forum. ¯eby nie przynudzać to od razu napiszę o co chodzi. Czy ktoś wie co jest za tą częścią, która jest w kółku na obrazku? Czy może to zwykły zderzak?
Obrazek

Jakiś czas temu w naszym lęborskim Crosswayu się zepsuły drzwi. Otwierały się, ale nie dało ich się zamknąć (na przycisku). Kierowca wyszedł, coś pomajstrował koło tej części i drzwi się zamknęły.

ppln

Post autor: ppln »

Które? Jak przednie to może być tam otwieranie zewnętrzne

PepeDziobak

Post autor: PepeDziobak »

Przednie, koło kierowcy. Nie działały jakies 2 tygodnie, była przyczepiona kartka o wawarii, aż został ślad i tak jakoś nieestetycznie wygląda to.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Trzeba kuć żelazo póki gorące. Mając na uwadze fakt ostatnich testów Sancity postanowiłem się przejechać tym Irexowym kursującym na E-1. Sam miałem do tej pory tylko krótki epizod z Crosswayem i to statyczny i tym chętniej przyjrzałem się temu autobusowi. J-31 również podzielił się z nami tylko statyczną prezentacją, więc trzeba Crossa "wprawić" w ruch. Wnętrze jest urządzone tak samo jak na zdjęciach J-31 co jest dziwaczne, bo mamy małą rzeźnię, a wszystkie fotele których w przedniej części jest niewiele są umieszczone na podestach. Do prawdy nie wiem czemu to ma służyć, ale prawdą jest, że jest przestronnie. Tak więc w kwestii zagospodarowania przestrzeni wygrywa trochę Sancity.
Crossway posiada we wnętrzu schodek i co "zaskakujące" - zmieściła mi się na nim cała stopa!
Siedząc z tyłu moja możność obserwowania tego co za oknem nie jest ograniczona przez żaden głupi słupek.
Materiały którymi została wykończona kabina to również dolna półka, ale w przeciwieństwie do Sancity - nie są one nieprzyjemne w dotyku. Tym niemniej pozostawia wiele do życzenia ich miejscami niepoprawne zwymiarowanie jak również fakt, że cale wnętrze jest poszatkowane zaślepkami od śrub.
Kolorystyka wnętrza jest jak dla mnie jest tragiczna - tu punkt dla Sancity.
Kolejny za zagospodarowanie tyłu, bo komora Crossa jest spora, podłoga jest tam wysoko, ale chcąc usiąść w ostatnim rzędzie to i w Sancity musiałem się schylić.
Silnik nie powoduje bólu głowy :chytry:
Gdzieś ostatnio czytałem, że "coś tam" może sobie trzeszczeć - w końcu te nasze Polskie drogi...
Dziwne zatem, że Crossway'owi ten problem jest obcy.
Również zawieszenie jest lepiej zestrojone i przyjemniej się jechało.

Szkoda, że autobus ten nie jest dostępny z układem 2-2-2, ale i tak uważam ten autobus za lepszą opcję niż Sancity. Ba - przykładając miarę tantusa, to jeżeli Sancity jest przyzwoite, to Crossway jest chyba dziełem samego Boga.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Hmm, z tego, co piszesz wynika, że między Crosswayem a Sancity nie ma aż takiej gigantycznej różnicy, a jednak Crossway na moje osiągnął sukces (przynajmniej w wersji międzymiastowej). Widać, że gdyby Autosan był pierwszy, to miałby więcej szans i nikt nie zastanawiałby się, czy w Sanoku zdążą dopracować M12LE.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Konkurencje prawdziwą z podobnym układem drzwi Crossway będzie miał z Solbusem SM12N(LE)(układ drzwi 2-2-1).

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KKS pisze:Hmm, z tego, co piszesz wynika, że między Crosswayem a Sancity nie ma aż takiej gigantycznej różnicy
Trudno żeby była skoro oba modele są skierowane do tej samej grupy odbiorców.
Marcin_558 pisze:Konkurencje prawdziwą z podobnym układem drzwi Crossway będzie miał z Solbusem SM12N(LE)(układ drzwi 2-2-1).
Z powodu głupich drzwi :?: Crossway i Sancity, to dokładnie ta sama półka. A prawda jest taka, że Crossway jest dostępny z układem 2-2-2, bo jest opcja zastosowania drzwi dwuskrzydłowych tyle, że są one wąskie. Tak więc jeżeli w SIWZie nie znajdzie się zapis o szerokości wejścia( a i takie rzeczy się zdarzał z czego pamiętam), to i Crossway mógłby wygrać.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »


Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Ale "bajerancki" ten wóz. Muszę przyznać, że mi się spodobał. Pomysłowo go zabudowali :mruga:

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Pierwsze MIDI Crossway'e już są i to na całe szczęście w pobliżu polskiej granicy z Czechami. Konkretnie CSAD Karvina w ramach czeskiego ROP.
http://autobusy-karvina.webgarden.cz/ir ... y-10-8m-le

ADAS11

Post autor: ADAS11 »

witam!
proszę o opinie nt. autobusu crossway proszę aby może wypowiedział się jakiś kierowca albo pasażer co jeździ tym n co dzień czy są awaryjne jak się sprawują

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Sam osobiście nie jechałem, ale wiem, że w świdnickich LE były problemy z drzwiami odskokowymi, ze względu na słabe mocowanie (na dwie śruby) drzwi po prostu wypadały, przewoźnik przerobił to i wzmocnił także teraz nie mają z tym problemów, kolejne dwa zamówili jednak z drzwiami normalnymi.

Technicznie zaś to bywa z nimi różnie, ostatnio #35 długo stał na bazie i czekał na części, w sumie co jakiś czas jeden sobie stoi, także do bezawaryjnych te auta nie należą.

Swoją drogą popracuj nad interpunkcją, zacznij zdanie dużą literą, zakończ kropką, używaj przecinków, bo trudno Ciebie zrozumieć.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: Irisbus Crossway , Crossway LE

Post autor: Marcin_558 »

Na testy w Polskę Kapena wypuściła Iveco Crossway 12LE:

http://phototrans.pl/14,761420,0,Iveco_ ... 79114.html

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Irisbus Crossway , Crossway LE

Post autor: Przemek »

Garść informacji o Crosswayach 10,8LE:
Obrazek
http://transportnews.eu/km/katalog-auto ... sway-108le

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iveco/Irisbus/Karosa/Renault”