Stara Karosa w wersji strażackiej w Krakowie :)

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marek dawnego Irisbusa...
Awatar użytkownika
Hibron
Posty: 9
Rejestracja: 2009-12-13, 15:06
Lokalizacja: Kraków

Stara Karosa w wersji strażackiej w Krakowie :)

Post autor: Hibron »

Witam! Wczoraj w Krakowie po południu zrobiłem ciekawe zdjęcia pewnej Karosie z Czech :)

http://img842.imageshack.us/g/dsc00004qt.jpg/

Co o tym powiecie? Co ten autobus robił w Krakowie? :) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Gdzie ona jest/była? Może bym się przejechał. ;)

Awatar użytkownika
Hibron
Posty: 9
Rejestracja: 2009-12-13, 15:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hibron »

O z Krakowa jesteś :) Ulica Reymonta, czyli ta, na której jest stadion Wisły Kraków. Jak widać na zdjęciu, stoi tam, gdzie pasy są oddzielone zielenią. Stoi na parkingu od strony pasa, którym się jedzie w stronę stadionu(czyli przód autobusu jest skierowany w stronę stadionu). Przejeżdżając tą ulicą trudno nie zauważyć tego autobusu. Po nalepce, która sfotografowałem - jakaś karta opłaty dobowa - można sądzić, że autobus się zatrzymał na dłużej, bo przebity jest dzień 23 sierpnia, a dziś jest 27, więc może jeszcze stoi. Jeszcze z ciekawości przejadę się w to miejsce dzisiaj w takich porach jak wczoraj byłem i około 19-20 godziny dam znać w temacie, czy stała dalej czy nie. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja się kilka razy spotkałem z tym, że w Czechach i chyba na Słowacji przerabia się takie Karosy na wozy strażackie. Zdaje się, że chyba nawet widziałem coś w Bułgarii w 2004 roku, w jednym z kurortów ;)

Awatar użytkownika
Hibron
Posty: 9
Rejestracja: 2009-12-13, 15:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hibron »

Na pewnej czeskiej stronie http://www.trolejbus.cz/2007/hasici-pb.htm znalazłem coś podobnego. Wszystko wskazuje na to, że to jest ten sam egzemplarz, co na moich zdjęciach. Ja zauważyłem jeszcze coś innego. Na zdjęciach może tego nie widać, ale cały autobus jest bardzo przechylony na prawą stronę, aż zrobiłem zdjęcie prawego tylnego koła. Czyżby zbiornik na wodę? :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Hibron pisze:Po nalepce, która sfotografowałem - jakaś karta opłaty dobowa - można sądzić, że autobus się zatrzymał na dłużej, bo przebity jest dzień 23 sierpnia, a dziś jest 27, więc może jeszcze stoi.
To jest winieta, co oznacza po prostu, że autobus od 23 prawdopodobnie nie opuszczał miasta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iveco/Irisbus/Karosa/Renault”