Irisbus Citelis

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marek dawnego Irisbusa...
Dziwny

Irisbus Citelis

Post autor: Dziwny »

Koncern Irisbus niedawno zaprezentował następcę modelu Citybus. Nowy autobus od poprzednika, przynajmniej z zewnątrz, różni się przednią ścianą, tylnymi światłami ( przypominają mi tylne lampy Solarisów ) i zmienioną częścią bocznych ścian nad oknami.
Ogólnie nadwozie przeszło raczej umiarkowaną ewolucję w stosunku do Citybusa (zapatrzyli się na modyfikacje Jelczy chyba ;) )

http://autobusy.plzenskamhd.net/citelis.html
http://www.busportal.cz/modules.php?nam ... e&sid=1192

Wersja przegubowa
http://www.prijevoz.info/images/galerij ... tite06.jpg
http://www.prijevoz.info/images/galerij ... tite07.jpg

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Dziwny pisze:różni się ...tylnymi światłami ( przypominają mi tylne lampy Solarisów )
Nie tyle przypominają, co są to lampy identyczne z tymi z Solarisów (Hella). W którymś z czasopism widziałem zdjęcia jakiegoś tzw "supersamochodu" wyścigowego, również był wyposażony w te lampy.
Wracając do Irisbusa to zapomnieli poprawić tego, co w jego wyglądzie najgorsze - tyłu :< On jest wstrętny jak jakaś konstrukcja z lat 40-tych, czy 50-tych... brrrrrrrrr

voy

Post autor: voy »

Niewiele go zmodyfikowali, wciąż przypomina Agorę, której wygląd bardziej mi się podobał. Wstawili z tyłu i z przodu inne światła i na tym koniec. Nawet we wnętrzu nie poczynili postępów, autobus wygląda tak, jak wygląda Agora.

Milenium

Post autor: Milenium »

Nie no mi sie podoba,tylko zeby ten autobus byl cichy i wygodny nie tak jak nasz doskonaly Vecto :D

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

Racja - i tak jest lepszy od Vecto, które z zewnątrz łądnie się prezentuje ale to tylko pozór dla zmylenia przeciwnika ;) Irisbusy nie są takie ładne, ale na pewno są dużo lepszej jakosci.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zgodnie z tym co napisał kol. Voy, to wnętrze tego pojazdu niewiele się różni od Irisbus-a Agory GNV... ;)

Nic wielkiego nie zrobili, a próbują zbić na nim kasę... :mruga:

voy

Post autor: voy »

Adam_Palacz pisze:Racja - i tak jest lepszy od Vecto, które z zewnątrz łądnie się prezentuje ale to tylko pozór dla zmylenia przeciwnika ;) Irisbusy nie są takie ładne, ale na pewno są dużo lepszej jakosci.
We Francji i wszędzie na Irisbusy narzekają. Na przykład Irisbus dla Węgier wyprodukował krótką serię autobusów Ikarus Agora. I co? I Węgrzy kupują Volva i Solarisy.

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

Jelczy też nie kupują :chytry:

voy

Post autor: voy »

Jelcz to co innego i nie należy tego porównywać.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jechałem Irisbusem Agorą - delikatny autobus. Podejrzewam, że Citelis jest taki sam....

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Jak juz napisał to voy Citelis bardzo przypomina Irisbusa Agore , jedynie przód go bardzo rózni od Agory.. Sam autobus z zewnątrz nie podoba mi się - brzydko wygląda przód tego pojazdu , a także tył jest troche za masywny. W środku Citelis wygląda całkiem przyzowicie ;)
Chciałbym także dodać , że autobus był ostatnio na testach w Gorzowie - zdjęcia są w albumie.
Mam także pytanie do Robsona: Czy miałeś może okazje jechać Citelisem ? Jeśli tak jakie są twoje wrażenia z jazdy ?

Robson

Post autor: Robson »

No jechałem hmmm wrazenia podobne jak jazda Vecto. Piszczące plastiki Drzwi wolno sie zamykaja i jest piskilwy dźwiek zamykania, bardzo małe uchylne okienka (szer. ok. 15cm), tył tak jakby nie doprojektowany (jakby zapomnieli o tyl<font color=blue><b>nim</b></font> wyświetlaczu) do tego mała szybka tyl<font color=blue><b>nia</b></font> gdzie od wewnątrz jest jakby parapet na kwiatki :) Siedenia twarde obite materiałem bardzo nieprzyjemnym(inny niz na fotkach powyżej),brak przyklęku(!). To co mi sie podobało w busie 2 brydżówki, w rzeźni 4 rozkładane siedzenia ale za to przesadzili z przysiskami dla niepełnosprawnych (4 na poręczy okalającej rzeźnie), drzwi od kabiny moga zamykac również 1 drzwi (półkabina lecz na poręczy przy kabinie jest zatrzask o który można zamknąć drzwi od kabiny i sie uzyskuje pełną kabine z całymi drzwiami dla kierowcy), od wewnątrz drzwi od kabiny zamontowana lodówka na napoje, klakson jak od samochodu cieżarowego, Swiatła tylne jak w solarisie.
Tak po za tym Citelis przypomina mi bardzo Solarisa Vallette ten przód jest niemal identyczny. Ogólne wrażenie coś jak nasze Vecto lub gorzej i do tego tańsze od Jelcza M125M. Jakbym musiał dać ocene to w skali od 1-6 dałbym 2+ lub 3=.

[ Dodano: 2005-07-15, 01:59 ]
Tak teraz popatrzyłem na Agore to to samo nawet układ poręczy sie zgadza tylko ze inny jest pulpit kierowcy bo teraz jest vdo.

voy

Post autor: voy »

Citelis tańszy? Haha wolne żarty:)

Robson

Post autor: Robson »

No naprawde minimalnie jest tańszy od Vecto. Wcześniej z kolega sądziliśmy ze na stałe zagości u nas Solbus ale po pożaganiu go jako jedynego słowami "Mejte se dobre Citelis" (Powodzenia Citelis) jakoś jest to dla mnie dziwne.
Tak w ogóle dodam że ten bus ma dziwna budowe poszycia być moze pod podszyciem zewnętrznym coś jest bo ta zewnętzna blacha ma ok 1,5mm jesli nie aluminiowa to bedzie rdzewiec bo jest gieta i są otwory :/

voy

Post autor: voy »

Nie będzie, kataforeza zanurzeniowa robi swoje. Ale sam autobus ma trochę zgrzytów.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Pewnie nie za wiele, ale będzie ich dużo. Wiele francuskich miast eksploatuje Agory oraz inne Renault i będzie je kiedyś wymieniać prawdpodobnie na Citelisy.

voy

Post autor: voy »

Może się opamiętają i kupią coś lepszego :]

Robson

Post autor: Robson »

To jest badziew ale za to ta lodówka mi sie podoba :) Kurs zjazdowy piwko sie chłodzi cały dzien i poźniej inni kierowcy zazdroszcza w skwar zimego piwa :)

DAB

Post autor: DAB »

voy pisze:Może się opamiętają i kupią coś lepszego
Tak opamiętają i kupią Vecto. A lodówka przydała by się w każdym busie. Jak w Audi A8 jest to w busach też

voy

Post autor: voy »

Może nie będzie tak źle, trzeba być dobrej myśli :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iveco/Irisbus/Karosa/Renault”