Irisbus Citelis

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marek dawnego Irisbusa...
Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Testowy Irisbus Citelis 12m przyjechał na testy/zastępstwo do PKS Bydgoszcz dostał tymczasowy numer taborowy B8008.

Pytanie do krakowian : jak sie sprawują wasze Citelisy 12m :?:

Lopez

Post autor: Lopez »

Osobiście jeżdżę rzadko, ale ZTCW to nie jest źle. Poza oczywiście wadami dostrzeżonymi już "na dzień dobry" trzymają się. No, ale to jednak zupełnie nowe autobusy.

[ Dodano: 09 Wrz 2008 22:12 ]
Aha. Słyszałem już jakiś czas temu od kierowcy z Mobilisu, że zawieszenie citelisów spisuje się jednak nieco gorzej niż solarek, ale to mogła być czysto prywatna opinia.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Aha. Słyszałem już jakiś czas temu od kierowcy z Mobilisu, że zawieszenie citelisów spisuje się jednak nieco gorzej niż solarek, ale to mogła być czysto prywatna opinia.
Mnie się raz udało przejechać - co prawda to się jeszcze wtedy nazywało Agora, a nie Citelis, ale to w sumie to jest jeden i ten sam autobus, tylko delikatnie zmodyfikowany - tym autobusem. I muszę przyznać, że od razu zwróciłem uwagę na delikatne, miękkie zawieszenie Irisbusa.

On bardzo źle znosił wszelkie nierówności, a już tym bardziej dziury. Nie wiem, czy Citelis nie jest zbyt delikatny na polskie warunki :]

Lopez

Post autor: Lopez »

To się pewnie okaże w Krakowie dopiero za parę lat. Citelisy mają szanse na totalną rozwałkę, bo:
- stan krakowskich dróg, przynajmniej gdzieniegdzie, nie powala na kolana (wiem, wiem, że tak jest wszędzie... ;) )
- Mobilis... i wszysko jasne.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:To się pewnie okaże w Krakowie dopiero za parę lat. Citelisy mają szanse na totalną rozwałkę, bo: (...)
Może nie. Nie musi tak się stać, ale naprawdę mam ogromną chęć przejechać się Krakowsko-mobilisowskim Citelisem, wtedy pewnie będę miał jakieś inne zdanie, ale jakie - to się okaże ;)

piotrkam89

Post autor: piotrkam89 »

Szczerze u nas był na testach w Kórnik(okolice Poznania) ten Irisbus i jedyne co mozna w nim pochwalić to jest silnik reszta według mnie jest nie zaciekawa praktyczne Solbus to to samo, myslałem ze wypadnie lepiej...

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

KAPENA Polska:
Jak w tym roku wygląda Wasza obecność w segmencie miejskim?
Tutaj sytuacja wygląda także całkiem dobrze. W tym rok sprzedamy rekordową liczbą niskopodłogowych Citelisów, które dostarczyliśmy dla Mobilis Kraków i MPK Wałbrzych.

Infobus
http://www.infobus.pl/text.php?from=main&id=20783

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No to fakt - "Mobilis" dla Krakowa kupił trochę Citelisów. Zresztą widziałem je w Krakowie. Bardzo ładnie się prezentują, potencjalnie planowałem załapać się na jednego i nawet miałem małą rezerwę czasową, ale nie chciało mi się już ;)

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

J-31 pisze:No to fakt - "Mobilis" dla Krakowa kupił trochę Citelisów. Zresztą widziałem je w Krakowie. Bardzo ładnie się prezentują, potencjalnie planowałem załapać się na jednego i nawet miałem małą rezerwę czasową, ale nie chciało mi się już ;)
ICh malowanie natomiast pozostawia wiele do życzenia, ale to już Mobilisa sprawa

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Matlik pisze:ICh malowanie natomiast pozostawia wiele do życzenia, ale to już Mobilisa sprawa
Przyglądałem się również ich żółci i nie miałem jakichś negatywnych wrażeń. Po prostu nie zrobiło to na mnie większego wrażenia. Kolor jak każdy inny.

Ja bym to raczej określił inaczej - to już jest sprawa organizatora komunikacji miejskiej w Krakowie, skoro zgodzili się na to, by "Mobilis" wprowadził swój schemat malowania, inny niż znany do tej pory w Krakowie (MPK) ;)

Jedno trzeba przyznać - przez ten żółty kolor, autobusy "Mobilisa" wyróżniają się w Krakowie. Są z daleka widoczne :cool:

Kamil

Post autor: Kamil »

A ile sztuk Citelisów eksploatuje Mobilis?

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Kamil pisze:A ile sztuk Citelisów eksploatuje Mobilis?
16 sztuk

zachary1112

Post autor: zachary1112 »

W Wałbrzychu jest obecnie 14 sztuk Citelisów (8 na CNG i 6 (?) zwykłych). A jeśli chodzi o Citelisy to dobrze się sprawują w moim mieście. Poza tym mają ładny przód, są w miarę ciche i przyjemnie się nimi jeżdzi. Nie wiem, czemu wielu ludzi tak ubóstwia Solarisy Urbino. Nie przepadam za tymi autobusami. Głownie za ich wygląd zewnętrzny. Poza tym nie przeszkadzają mi.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

zachary1112 pisze:6 (?) zwykłych
Docelowo ma ich tyle być (jak na razie)
zachary1112 pisze:A jeśli chodzi o Citelisy to dobrze się sprawują w moim mieście.
Raczej średnio... #26 od ponad miesiąca stoi na bazie i nie można go odpalić, #263 jest już strasznie zdezelowany, #264 wali zawieszenie a w pozostałych strasznie głośno chodzą piece (które od nowości zresztą nie działały)...
zachary1112 pisze:są w miarę cich
To prawda :)
zachary1112 pisze:i przyjemnie się nimi jeżdzi.
Szczególnie na "5" w godzinach szczytu ;)
zachary1112 pisze:czemu wielu ludzi tak ubóstwia Solarisy Urbino.
Każdy lubi co innego...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A propo. A czy wałbrzyskie najnowsze Citelisy - prócz braku butli na dachu - czymś się jeszcze różnią od tych gazowych ? :)

Kamil

Post autor: Kamil »

Nowe wozy mają przednie zawieszenie niezależne a tylne zależne.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

J-31 pisze:czymś się jeszcze różnią od tych gazowych ?
To sie okaże jak wyjadą na linie...

maly_miki

Post autor: maly_miki »

Kamil pisze:przednie zawieszenie niezależne a tylne zależne
W autobusach zawieszenia niezależnego z tyłu to się raczej nie stosuje.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Co do wałbrzyskich nówek to u nas PKS kupił tą samą wersje co MPK Wałbrzych dostał.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin_3558 pisze:Co do wałbrzyskich nówek to u nas PKS kupił tą samą wersje co MPK Wałbrzych dostał.
A ile sztuk Citelisów kupił bydgoski PKS ? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iveco/Irisbus/Karosa/Renault”