Solcity SubUrban SC10, SN11, itp.

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solbus...
Lopez

Post autor: Lopez »

MKM Shadow pisze:Mi raczej chodziło o szerokość przejścia z tyłu między siedzeniami
A jaki tam jest układ siedzeń? Po 2 z każdej strony?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

http://www.phototrans.eu/2-147580.html
Jak widać tak... I jeszcze ta "ścianka wspinaczkowa" :D

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Tył Soleckiego wynalazku IMHO jest źle zaprojektowany :confused:

Lopez

Post autor: Lopez »

Solbus dopiero zaczyna z własnymi konstrukcjami. Myślę, że jak trochę popracują to może coś z tego będzie. Zresztą wydaje mi się, że ich strategia nie idzie na konfrontację z Solarisem czy Jelczem. Będą produkować raczej tanie autobusy miejskie/podmiejskie dla przewoźników w małych miastach. Tam SN11 na pewno będzie się podobał :D

Mibars

Post autor: Mibars »

Lopez pisze:Zresztą wydaje mi się, że ich strategia nie idzie na konfrontację z Solarisem czy Jelczem
Może kiedyś...

Swoją drogą powinni pójść za "aktualną modą" i zaprojektować własny, trzydrzwiowy, w pełni niskopodłogowy autobus - W końcu zaprojektowanie autobusu nie jest chyba jakąś superskomplikowaną czynnością?

Oś do niskopodłogowca, pionowy silnik, oraz całą masę osprzętu ma się gotową od dostawców, pozostaje tylko zaprojektować zwartą, mocną ramę, ładne opakowanie najlepiej z czegoś nierdzewnego, potem z głową rozmieścić osprzęt i wykończyć wnętrze... No i niski autobus, który mógłby konkurować z pojazdami bardziej renomowanych firm gotowy!

Lopez

Post autor: Lopez »

Mibars pisze:zaprojektować własny, trzydrzwiowy, w pełni niskopodłogowy autobus
Tu się muszę zgodzić. nawet gdyby mięli na początek tylko 1 model takiego 12 metrowca standard to już jest punkt wyjścia do startu w ważnych przetargach w tym kraju (i nie tylko) :)

[ Dodano: 19 Kwi 2007 00:44 ]
Kielce testują SN 11.
Podaję link: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4067902.html

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Kielce testują SN 11.
Ciekawy jestem czy zdecydują się na ten model ;)

BTW w jakich miastach Polski jeżdżą już Solbusy SN11, prócz Gliwic i Inowrocławia (chyba) ?

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

MKM Shadow pisze:
Kielce testują SN 11.
Ciekawy jestem czy zdecydują się na ten model ;)

BTW w jakich miastach Polski jeżdżą już Solbusy SN11, prócz Gliwic i Inowrocławia (chyba) ?
W Chojnicach , Krotoszynie w wersji podmiejskiej Solcity .... i to chyba wszystko .

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

I w Elblągu

Lopez

Post autor: Lopez »

Nie jest głośno o Solbusie a jednak cośtam udaje im się pchnąć. Swoją drogą jestem ciekaw ile kosztuje solcity.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tymczasem testowiec wrócił do powiatu poznańskiego, tym razem z drugiej strony - testuje go Translub Luboń.

[ Dodano: 21 Maj 2007 23:40 ]
O LOL... Ale on krąży... Jeszcze wczoraj w Luboniu, dziś już w Kórniku na NB śmigał ;)

OZZY

Post autor: OZZY »

Strach się bać

Hmm.. zawsze miałem dobre mniemanie o MPK Łódź...
Nie ważne co się działo, czy to rozmontowywanie autobusów na części czy też brudny tabor.
Ale to jest przegięcie. Czas zacząć myśleć nad emigracją...

A tak ogólnie to bez komentarza :diabeł:
Chciałbym tylko zwrócić uwagę na komentarz n.t. sprzedanych Solarisów.

Michał

Post autor: Michał »

Tragedia. Na szczęście to tylko testy... :) Jakie to okropne... :|

ppln

Post autor: ppln »

OZZY pisze:Chciałbym tylko zwrócić uwagę na komentarz n.t. sprzedanych Solarisów.
Warto byłoby też przypomnieć spektakularne spalenie się Mercedesa 530L w Gdyni...

Przypadkiem jechałem i muszę powiedzieć, że jest to po prostu szmelc. Jeśli jest to nowy wóz, do tego tester to dlaczego trzeszczy? Poza tym ma informację pasażerską od Pixela i kierowca nie umiał nawet zmienić kierunku (swoją drogą to się naciska jeden z tych przycisków KL1 i 2 czy kierunek i się wybiera?), ewentualnie nie był wgrany.
Strona naszego kochanego mpk pisze:autobusów marki Solaria
No a tego to już nie skomentuję.

Poza tym piszę im maila na temat tego newsa.

OZZY

Post autor: OZZY »

Równie spektakularnie spalił się Solaris Urbino w Rzeszowie i Warszawie więc nie jest to dobre porównanie. Jak się dba... tak się pali :)

Chodziło mi raczej o to że nasze wspaniałe MPK potrafi doskonale umotywować każdą, nawet z lekka niedorzeczną decyzję ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

A cóż Wam przeszkadza solbus na jakichśtam liniach podmiejskich, gdzie pewnie wyląduje? Fakt, że decyzja o sprzedaniu solarek to była głupota, ale ja np. wolałbym SN11 niż gniota.

ppln

Post autor: ppln »

Lopez pisze:ale ja np. wolałbym SN11 niż gniota.
Ja chyba jednak gniota - wprawdzie ma nieco wyższe stopnie we wnętrzu, ale za to nie trzeszczy tak niemiłosiernie, ma w standardzie automat i wszystkie drzwi pełne. Poza tym gniot jest o metr dłuższy

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja myślę, że nie potrzebnie Martwicie się o to, że Solcity11 miałby pojawić się na stałe w MPK Łódź. Nie bardzo w to wierzę. ;)

A, że testują... każdemu wolno testować :chytry:
MPK Łódź pisze:Jeśli tak się stanie byłaby to trzecia, po Jelczach i Solariach polska konstrukcja autobusowa w taborze łódzkiego przewoźnika. Tych ostatnich nie ma już w MPK – Łódź: pięć autobusów marki Solaria zostało sprzedanych kilka miesięcy temu. Warto przypomnieć, że w ostatnich tygodniach głośne były przypadki samozapłonu pojazdów tej firmy w Bratysławie i Koszycach.
Rzeczywiście, aż mnie to info o "Solariach" zamurowało :o: .

A zatem wielkie brawa dla MPK Łódź za jasnowidztwo. Sprzedając SU12 .... przewidzieli tragedię i nie dopuścili do spalenia się autobusów... sprzedając je wcześniej :rotfl:

PS. Halo. Panie autorze artykułu na stronie MPK - ale Jelcze M121M i MB Citaro też ulegały samozapłonowi... :mruga:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

ppln pisze:Przypadkiem jechałem i muszę powiedzieć, że jest to po prostu szmelc. Jeśli jest to nowy wóz, do tego tester to dlaczego trzeszczy?
To jest biały tester? Jeśli tak, to jest to pewnie ten sam, który odwiedzał niedawno podpoznańskie gminy. Na testach w Suchym Lesie potrafił się rozłożyć trzy razy w ciągu dnia. Jak było w innych gminach nie wiem, mam tylko wątpliwą co do wiarygodności informację, że w Luboniu też się psuł.
Lopez pisze:wolałbym SN11 niż gniota
Jechałeś? Ja bym wolał gniota...

ppln

Post autor: ppln »

KKS pisze: To jest biały tester?
Tak, możesz sobie sprawdzić na TWB

KKS pisze:Na testach w Suchym Lesie potrafił się rozłożyć trzy razy w ciągu dnia. Jak było w innych gminach nie wiem, mam tylko wątpliwą co do wiarygodności informację, że w Luboniu też się psuł.
Podobno w Łodzi też zjechał na awarię, jak nim jechałem to cały czas piszczał o awarii, a kierowca nie mógł tego wyłączyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solbus”