Solcity SubUrban SC10, SN11, itp.

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solbus...
voy

Solcity SubUrban SC10, SN11, itp.

Post autor: voy »

http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/autobusy. ... ticket=663

Najnowszy autobus Solbusa, jest to samodzielny ich projekt. Wizualnie jak dla mnie wypada źle. Nie podoba mi się układ drzwi, aż się prosi, aby były wstawione trzecie drzwi z tyłu, w końcu to polski produkt na polski rynek. Wnętrze o dziwo prezentuje się dobrze.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Ten przód to chyba jakaś pomyłka...Tył jest nawet ladny. Zaś w środku co zwróciło moja uwagę, to fak, że te poręcze są bardzo podobne do tych z Volvo 7000, jeżeli to nawe nie te same...

Podi

Post autor: Podi »

Faktycznie autobus brzydki,no ale może będzie sie dobrze sprawiał(o ile go ktoś szybko kupi :) )

Kuba

Post autor: Kuba »

Link do zdjecia nie dziala... :]

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Kuba pisze:Link do zdjecia nie dziala... :]
Bo TWB chwilowo nie działa :P

Ogolnie mi równeiz autobus sie nie podoba, strasznie brzydki..:(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm. Za rewelacyjny to on nie jest. Jego zewnętrzny design jest ... eeee... zostawiam to Waszym gustom :diabeł: .

Chociaż właściwie to nie mieli innego wyjścia musieli zmodyfikować SN12 - czyli zrobić z autobusu wysokopodłogowego, pojazd niskowejściowy. :mruga:

Wnętrze pojazdu, też nie zachwyca. Nie popisali się zbytnio..... ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

A co innego mógł pokazać Solbus... :?: ¯adna rewelacja, może następna generacja będzie lepsza, choć wątpie ;) SN11 z pewnością nie będzie najlepiej sprzedającym się autobusem w Polsce. Zastanawia mnie tylko jego cena :?:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

0405NE pisze:Zastanawia mnie tylko jego cena :?:
Pewnie oscyluje na poziomie tych "jelczańskich" :) Bo chyba więcej to nikt za to nie da.

Milenium

Post autor: Milenium »

Nawet fajnie że SolBus stawia pierwsze kroki w KM zawansowanej :).¯ycze wszystkiego naj,naj Solbusowi :).

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

A oto wersja rysowana ;)
Ostatnio zmieniony 2005-10-24, 19:33 przez B.A. Baracus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

No nawet ciekawy rysunek, tylko jakoś podkreśl przednie światła bo sie zlewają z nadwoziem :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gratulacje 0405NE. To są pierwsze rysunki nowego autobusu.... :)

ZwierZ

Post autor: ZwierZ »

Zaskoczenie, że Solbus probuje sił w KM.
Prędzej bym się spodziewał po nich modernizacji lub nowego autobusy w miedzymiastowej. Ale to dobrze, choć wygląd nie najciekawszy. Widać od razu, że to tani bus z małej firmy, powstały przy małych nakładach $$. Przez to mamy tani wygląd bez smaczków. Brała udział w projektowaniu jego firma NC Art i widać jej ręke bo dla ciekawości napisze, że miałem możliwość widzieć jedną z wizualizacji trama Cegielskiego, właśnie zrobioną przez tą firme i wyglad przodu byl taki sam jak tego Solbusa tzn. okrągłe światła w trapezowym ciemnym plastiku bo bokach i czarny pas pod oknem sprawiający wra żenie jakby światła ( plastiki ) wchodziły w szybę.
No ale trzymajmy kciuki za Solbusa, żeby znalazł rynek dla siebie.
Ciekawy bus, choć może nie najlepiej wyglądający. Ale od małych kroków się przecież zaczyna ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Niezły numer. Jeśli - ZwierZ - Masz rację, to może się okazać, że będziemy w Polsce mieli idetyczne tramwaje i autobusy... :retard: ....
:chytry: Ta firma, koniecznie powinna była jeszcze zaprojektować jakiś trolejbus... :mruga:

Robson

Post autor: Robson »

Słyszałem że też Solaris pracuje nad zbudowaniem tramwaju. By miast gdzie są tramwaje i autobusy Solaris miały tą samą markę. Czy coś takiego. Ile w tym prawdy to nie wiem.

Milenium

Post autor: Milenium »

Robson pisze:Czy coś takiego. Ile w tym prawdy to nie wiem.
Możliwe że to plotki,ale skąd wiecie może będzie to kolejny misz-masz Ozziego? :retard:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Hmm, jeśli Solbus wyprodukuje jego przegubową wersję 16,5 metrową z silnikiem w 1 członie (w wieży oczywiście :-) ) i tylną osią skrętną, to w KZK GOP zaczną nimi zastępować Ikarusy ;-). Poza tym, znając producenta, cena nie będzie zbyt wysoka, co dodatkowo spowoduje wzrost zainteresowania nimi na Śląsku.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Ale wytrzymałość będzie raczej bez nadziejna :diabeł:...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

To zanim się Solbusy rozsypią, może zdążą zmądrzeć w KZK GOP…

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Spokojnie na razie zrobili solówke, która nie prezentuje sie zbyt ciekawie... MAm tylko nadzieje, że nie będzie tańszy od Jelcza ;)

[ Dodano: 2005-11-04, 21:51 ]
J-31 pisze:Gratulacje 0405NE. To są pierwsze rysunki nowego autobusu....
Dzięki :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solbus”