Solcity SubUrban SC10, SN11, itp.

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solbus...
Lopez

Post autor: Lopez »

KKS pisze:Jechałeś? Ja bym wolał gniota...
Nie jechałem, ale wolałbym SN11 nawet w ostateczności dla jakiejś odmiany.

ppln

Post autor: ppln »

Lopez pisze:nawet w ostateczności dla jakiejś odmiany.
Gniot ma sporą przewagę nad Solbusem:
-Jest o metr dłuższy
-Ma pełne drzwi
-Jeździ w większej ilości sztuk niż 5, w większości testery

Lopez

Post autor: Lopez »

ppln pisze:Gniot ma sporą przewagę nad Solbusem:
-Jest o metr dłuższy
-Ma pełne drzwi
-Jeździ w większej ilości sztuk niż 5, w większości testery
Wcale nie twierdzę, że Solcity to bezpośredni zamiennik dla gniota. Po prostu nie lubię gniotów :mruga:
Swoją drogą jednak w wielu małych miastach są przewoźnicy, dla których decyzja o zakupie nowego autobusu będzie może stanowić wybór między gniotem a SN11.

ppln

Post autor: ppln »

Lopez pisze:. Po prostu nie lubię gniotów
A myślisz że ja niby lubię? Z dwojga złego lepiej w tę stronę ;) A z tych dwóch ja bym wybrał SU12 i kilka używańców z zachodu. Wyjdzie taniej i lepiej.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

ppln pisze:Przypadkiem jechałem i muszę powiedzieć, że jest to po prostu szmelc. Jeśli jest to nowy wóz, do tego tester to dlaczego trzeszczy? Poza tym ma informację pasażerską od Pixela i kierowca nie umiał nawet zmienić kierunku (swoją drogą to się naciska jeden z tych przycisków KL1 i 2 czy kierunek i się wybiera?), ewentualnie nie był wgrany.
Wiesz to Solbus jest, gorszy jakościowo niż Jelcz :mruga:

Widzicie, a PKS Gliwice taki głupi, że zdecydował się na 4 sztuki tego badziewia :P

PS.
J-31 pisze:MPK Łódź napisał:
Jeśli tak się stanie byłaby to trzecia, po Jelczach i Solariach polska konstrukcja autobusowa w taborze łódzkiego przewoźnika. Tych ostatnich nie ma już w MPK – Łódź: pięć autobusów marki Solaria zostało sprzedanych kilka miesięcy temu. Warto przypomnieć, że w ostatnich tygodniach głośne były przypadki samozapłonu pojazdów tej firmy w Bratysławie i Koszycach.

Rzeczywiście, aż mnie to info o "Solariach" zamurowało .
Wielki :rotfl: dla autora tego tekstu.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

MKM Shadow pisze:Wielki :rotfl: dla autora tego tekstu.
Dokładnie, to dla jego spostrzegawczości. Zapewne tekst został napisany poprawnie w Wordzie a "inteligentne" rozwiązania Microsoftu zrobiły swoje :confused:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Wczoraj do PKSu Bydgoszcz przyjechał Solbus SN11L Solcity na testy . Udało sie mi nim pojechać :) . Nawet fajny wózek :D .
Ostatnio zmieniony 2007-06-07, 18:06 przez Marcin_558, łącznie zmieniany 1 raz.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Hm... Chyba jest ich jednak kilka, bo za parę dni ma być w Nowym Sączu, a Bydgoszcz jednak nie jest po drodze z Łodzi do NS...

ppln

Post autor: ppln »

Na pewno nie ma bo od 5.06 do 14.06 jest w Łodzi i to jest pewne.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

ppln pisze:Na pewno nie ma bo od 5.06 do 14.06 jest w Łodzi i to jest pewne.
No to w takim razie są przynajmniej dwa :P

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Miejmy nadzieje że PKS Bydgoszcz kupi Solbus SN11L Solcity kilkanaście sztuk :razz: . Wtedy by była niskapodłoga na lokalnych kursach :D .

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Marcin_3558 pisze:Miejmy nadzieje że PKS Bydgoszcz kupi Solbus SN11L Solcity kilkanaście sztuk . Wtedy by była niskapodłoga na lokalnych kursach .

To nie lepiej już kupić Jelcze M121I ? ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

MKM Shadow pisze:
Marcin_3558 pisze:Miejmy nadzieje że PKS Bydgoszcz kupi Solbus SN11L Solcity kilkanaście sztuk . Wtedy by była niskapodłoga na lokalnych kursach .

To nie lepiej już kupić Jelcze M121I ? ;)
Jak już to raczej SU12LE, ale to już bardziej nierealne.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

M121 lepsze, a SU12LE nierealne. Ale co kto lubi.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

MKM Shadow pisze:
Marcin_3558 pisze:Miejmy nadzieje że PKS Bydgoszcz kupi Solbus SN11L Solcity kilkanaście sztuk . Wtedy by była niskapodłoga na lokalnych kursach .

To nie lepiej już kupić Jelcze M121I ? ;)
Na kursy podmiejskie ? Jechałem Solbusem Solcity nawet fajnie sie nim jeżdzi , siedzenia fajne , nawet nie trzeszczał :) . Ja do niego nic nie mam .

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Marcin_3558 pisze:Na kursy podmiejskie ? Jechałem Solbusem Solcity nawet fajnie sie nim jeżdzi , siedzenia fajne , nawet nie trzeszczał
No, a trzemu by nie. Oczywiście musieliby sobie to takie Jelcze M121I zamówić 2 pary drzwi i mocniejszy silnik ;)

Ogólnie Solbus to dla mnie raczej porażka.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Marcin_3558 pisze:Na kursy podmiejskie ? Jechałem Solbusem Solcity nawet fajnie sie nim jeżdzi , siedzenia fajne , nawet nie trzeszczał . Ja do niego nic nie mam .
Ja tam wolę skrzypiącego od początku Jelcza niż Solbusa, który po roku nie skrzypi ani nie trzeszczy, bo w ogóle nie jeździ :retard:

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Pisałem w tamtym roku o testach średnio pojemnościowych autobusów w Nowym Sączu - MPK testowało złotego Jelcza Libero, a także Kapenę Thesi City z PKS Tarnów. Wspominałem również o planowanych testach Solbusa SN11M, jak się jednak okazało na testy nie dotarł. Mówiło się o zakupie 5 autobusów w 2007r, nic z tego nie wyszło. - skończyło się na zakupie modelu B9.5, który był przewidziany dla ¯ywca, a ostatecznie trafił do NS (fotki w galerii KMF)

Na rok 2008r przewidziano zakup 3 pojazdów, co ważne będą to niskopodłogowe autobusy. :) Jak nazwa tematu wskazuje będą to Solbusy SN11M w wersji 3 drzwiowej. Pierwszy powinien dotrzeć już początkiem Marca, kolejne dwa pojazdy przed końcem roku (termin dostaw nieznany). Cóż, póki co mam mieszane uczucia co do wyboru modelu, ale nie skreślam go. Nie jechałem tym, toteż nie mogę się wypowiedzieć na temat jakości, ale sądze, że będzie lepiej niż przypadku B9.5 ;) Pewne zaskoczenie jest, przynajmniej było jeszcze końcem ubiegłego roku, bowiem wszystko wskazywało na Jelcze Libero, a jednak padło na SN11M ;)

Jak pierwszy dotrze do Nowego Sącza to można liczyć na fotorelację + opinie. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hannibal pisze:Jak pierwszy dotrze do Nowego Sącza to można liczyć na fotorelację + opinie. :)
Nie ma sprawy. Ja osobiście czekam z niecierpliwością. :)

Swoją drogą, pamiętam, że załoga Nowosądeckiego MPK podobno protestowała przeciwko zakupom Solbusów... a zatem dziwi mnie, że MPK nadal kupuje Solbusy (co prawda SN11M). Ciekawy jestem, czy SN11 będzie lepszy ( w sensie lepiej dopracowany) od B9.5 :roll:

Lopez

Post autor: Lopez »

Gratuluję zakupów. Oczywiście okaże się po czasie, czy wybór był dobry (podobnie jak w Starachowicach, Ostrowcu, Gliwicach, Elblągu itd.). Wygląda na to, że cena SN11 jest na tyle zachęcająca, że składnia nawet małych i niebogatych przewoźników do wymiany taboru a to już bardzo dobrze. Nie wiem ile miejskich solbusów już się sprzedało, ale słyszę o kolejnych małych miastach, które się zdecydowały i to jest budujące.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solbus”