Solcity/SMxx

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solbus...
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

TLG pisze:A mi ciągle brakuje bardziej oficjalnej wypowiedzi i podsumowania na temat stanu gdańskich Solbusów.
Mnie też, ale skoro pojawia się coraz więcej krytycznych luźnych "opinii", to może coś w tym jest. Fajnie by było, gdyby ktoś wypowiedział się konkretnie i ze szczegółami, ale fajnie by też było się tym przejechać :P

Bartek

Post autor: Bartek »

KKS pisze:ale fajnie by też było się tym przejechać
Trzeba jakiś zlot użytkowników KM forum w Gdańsku zorganizować ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pr110 pisze:Trzeba jakiś zlot użytkowników KM forum w Gdańsku zorganizować ;)
Tudzież wysłać J-31 do Gdańska :mruga:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Jak myślicie doczekamy się na targach SilesiaTRANSPORT 2009 premiery Solbusów SM18 i SM10,5 :?:

Lopez

Post autor: Lopez »

Eee, raczej na Transexpo. W ogóle nie spodziewałbym się po tych targach niczego powalającego.
A tak przy okazji - strasznie cicho o SM12 czy mi się tylko wydaje. I mało słychać, żeby stawali do przetargów.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Po za "Warbusem" O/Gdańsk, to na razie żaden inny przewoźnik faktycznie nie pokusił się o Solbusa SM12... i faktycznie jakoś cicho się zrobiło wokół tego pojazdu.

Moją cichą nadzieją są przetargi w Warszawie (ajenci i MZA). Może wtedy usłyszymy o ofercie Solbusa ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:Moją cichą nadzieją są przetargi w Warszawie (ajenci i MZA). Może wtedy usłyszymy o ofercie Solbusa
O ile tylko Solbus będzie w stanie sprostać terminom dostaw. W końcu to nie jest jakaś wielka firma i zrobienie 50 sztuk autobusów w miesiąc czy dwa można sobie raczej wybić z głowy.

Bartek

Post autor: Bartek »

Moim zdaniem marketing mają słaby. Zamiast puścić testowca w trasę, coby całą Polskę zjeździł, to nic w kwestii pozyskania nowych klientów nie robią.

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Tak w pierwszym lepszym temacie napiszę. Solbus ma nową stronę internetową (wreszcie) dostępną pod starym adresem: www.solbus.com.pl .

Lopez

Post autor: Lopez »

Już od jakiegoś czasu chodzi ta nowa stronka. Potencjalni klienci i tak wiele się z niej nie dowiedzą...

marekJG

Post autor: marekJG »

Na chwilę obecną sytuacja Solcity jest identyczna jak modelu Vecto, szumna premiera i... nic. Poza pojazdami dla Gdańska nikt na razie nie zakupił tego pojazdu. Jelczowi udało się sprzedać pokaźną ilość Vecto (PKM Katowice) dopiero po u schyłku istnienia tej firmy. Oby tak nie było z Solbusem. Oni w ogóle startują do jakichś przetargów? W Białymstoku np nie startowali (co prawda nie znam specyfikacji, więc nie wiem czy mogli) ale jeśli nie zawalczą na rynku to zamówienia nie bedą się pojawiały.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

No w Bydgoszczy są w grze ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Faktycznie wygląda to tak jakby im nie zależało. Nawet jeśli tu i tam szans mięli marne albo nie spełniali wymogów SIWZ, to i tak przekonywanie konkurencji, że się liczą i łatwo nie dadzą za wygraną mogłoby tylko wyjść Solbusowi na dobre.
Ostatnio zmieniony 2009-06-12, 18:43 przez Lopez, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

marekJG pisze:a chwilę obecną sytuacja Solcity jest identyczna jak modelu Vecto, szumna premiera i... nic
Nie słyszałem, żeby gdzieś z tym startowali w przetargach. To i nie mają kontraktów. Jednak porównywanie Solbusa z Jelczem to trochę zbyt daleko idące. Solbus to firma zupełnie innego formatu.

marekJG

Post autor: marekJG »

TLG pisze:Jednak porównywanie Solbusa z Jelczem to trochę zbyt daleko idące. Solbus to firma zupełnie innego formatu.
Ten format jednak w przypadku Solcity zawodzi. Nie jestem w stanie uwierzyć, że nikt się ty pojazdem nie zainteresował. Po prostu marketing zawodzi na całej linii. Wydaje mi się, że kierownictwo Solca wyszło z założenia, że zaprezentuje nowośc i wszyscy nagle zaczną to kupować. Taktyka znana z Jelcza.

imarcin

Post autor: imarcin »

SM 12 startował w przetargu na 4 autobusy w Szczecinie, ale nie spełnił SIWZ-u i wygrał ... Solaris (a to niespodzianka :) )

Bartek

Post autor: Bartek »

Ciekawe jak z tą Bydgoszczą będzie.

Lopez

Post autor: Lopez »

imarcin pisze:ale nie spełnił SIWZ-u
Tzn. jakich warunków nie spełnił Solbus?

imarcin

Post autor: imarcin »

Lopez pisze:
imarcin pisze:ale nie spełnił SIWZ-u
Tzn. jakich warunków nie spełnił Solbus?
Nie wiem niestety, ale tutaj macie wynik http://spak.pl/przetargi.html

A jak znajdę to wrzucę może SIWZ.

[ Dodano: 2009-06-15, 14:03 ]
Marcin mówi, Marcin daje
http://kmszczecin.yoyo.pl/SIWZ_autobusy.doc

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »


ODPOWIEDZ

Wróć do „Solbus”