Nowa rodzina autobusów Solbusa

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solbus...
Konitz

Post autor: Konitz »

No właśnie ma ktoś zdjęcia jakieś ?

Bo na TWB ładnie sobie przycinają, zamiast dodać zdjęcia premierowych wozów dokaldnie to jakieś mało znaczące na chwile obecną zdjęcia są :/.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Jak mi się uda, to jeszcze jutro wieczorem coś wrzucę na galerie (tajk wybieram się na ostatni dzień) :)

Awatar użytkownika
Inturbin
Posty: 61
Rejestracja: 2009-09-17, 18:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Inturbin »

Jeśli żadnego z Solbusów nie przeoczyłem ;) to SC10 to ten
Obrazek

P.S. Witam wszystkich na Forum.

Lopez

Post autor: Lopez »

¯e też nie było Solbusowi szkoda miejsca na targach. Czy nie było by lepiej pokazać jakiś wykończony produkt?

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

To się nazywa awangardowy design! :D
Ciekawi mnie efekt finalny, bo teraz trudno cokolwiek ocenić. Trochę szkoda, że Solbus na razie nie staje z tą konstrukcją do wyścigu o rynek najmniejszych autobusów midi.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

TLG pisze:To się nazywa awangardowy design!
Przynajmniej żadne plastiki nie będą skrzypieć ;)

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zanzar »

No więc jest. SC10 dziś dotarł do Nowego Sącza na testy. Autko niestety rozczarowuje. Widać na szybko składany pojazd, widać znaczne niedopracowanie konstrukcji z tyłu pojazdu. Mimo wizualnie zbliżonego wyglądu do SN11 technicznie te pojazdy są zupełnie inne.

Testowy egzemplarz ma silnik Iveco, skrzynie automatyczną Allison, klimę kabiny kierowcy itp. Kabina kierowcy nie ma drzwi (raczej nie zdążono założyć), wnętrze jest ciasne, źle rozplanowane choć z tyłu w funkcjonalne. Autko prowadzi się dobrze, zmiana biegów jest płynna i niezauważalna. Na razie w zasadzie tyle o nim powiedzieć mogę. A i dziwnym zbiegiem okoliczności jest żółty :P

Foty i ewentualne uwagi:

Widok na tył:
Obrazek

Pulpit kierowcy:
Obrazek

Silniczek:
Obrazek

Za takie coś dziękujemy - już przyprowadzający wóz kierowca Solbusa zaliczył ślizg tyłkiem wozu. Był straszny problem na jakie linie go dać by jechał po płaskim terenie. Mam nadzieje, że tył całkowicie i szybko zostanie przekonstruowany.
Obrazek

No tutaj to prawie SN11:
Obrazek

Tu wprane oko zobaczy różnice:
Obrazek

Zdjęcia z przodu i z linii dostarcza mistrz Hannibal :)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Od przodu:
Obrazek

:)

Jutro wyrusza na linie i będzie można coś więcej o wozie powiedzieć.
Z punktu widzenia kierowcy auto jest zrywne i elegancko przerzuca biegi. Również na plus można zaliczyć wydajną klimę, która potrafi schłodzić do 18*C :P

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Czuje się rozczarowany. Mimo wszystko liczyłem na coś w SMowej stylistyce. Ciekawe jaki będzie LF...

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Amalio pisze:Czuje się rozczarowany. Mimo wszystko liczyłem na coś w SMowej stylistyce. Ciekawe jaki będzie LF...
Również na to liczyłem, no ale jak widać.. nadzieja matką głupich, eh.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

A ja się ciesze że Solbus pokazuje że jednak jeszcze nie upadł. Trzymam kciuki żeby udało się przekonać przewoźników do kupna.

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

SC10

Post autor: tantus »

No ale przecież Solbus cały czas zapowiadał, że rodzina SC będzie taką "tańszą opcją", ze stylistyką zunifikowaną z SN11. Natomiast równolegle miała być produkowana niskowejściowa odmiana SM10/12, jako opcja z nieco wyższej półki, stylistycznie nawiązująca do znanych już SM12/18. Jednak jak to będzie wyglądało w aktualnej sytuacji firmy - trudno powiedzieć...

8239
Posty: 34
Rejestracja: 2007-02-24, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 8239 »

Przedstawiciele Solbusa od początku mówili, że ten model wzorniczo nie będzie się specjalnie różnił od SN11.

Lopez

Post autor: Lopez »

Czy są znane jego dokładne wymiary? Z tego co sprawdziłem (ZTCS) SN11 jest o 3cm węższy od SM12 i być może z tego wynika zastosowanie ściany przedniej od SN. Przy skali produkcji Solbusa byłoby nonsensem stosowanie podobnych, ale niestandardowych ścian czołowych w autobusach miejskich i podmiejskich.
Być może kol. Tantus też ma rację jeśli chodzi o politykę sprzedażową.

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Re: SC10

Post autor: Matlik »

tantus pisze:No ale przecież Solbus cały czas zapowiadał, że rodzina SC będzie taką "tańszą opcją", ze stylistyką zunifikowaną z SN11.
Z tego co gdzieś czytałem to nawet jeszcze dalej - SC10 to rozwinięcie (a może raczej zwinięcie :P) konstrukcji SC10. Myślę, ze docelowo ma zastąpić modele SL bardzo popularne w PKSach i tak mielibysmyy rodzinę miejską SM, podmiejską SC i międzymiastową ST.

Konitz

Re: SC10

Post autor: Konitz »

Matlik pisze:
tantus pisze:No ale przecież Solbus cały czas zapowiadał, że rodzina SC będzie taką "tańszą opcją", ze stylistyką zunifikowaną z SN11.
Z tego co gdzieś czytałem to nawet jeszcze dalej - SC10 to rozwinięcie (a może raczej zwinięcie :P) konstrukcji SC10. Myślę, ze docelowo ma zastąpić modele SL bardzo popularne w PKSach i tak mielibysmyy rodzinę miejską SM, podmiejską SC i międzymiastową ST.
:rotfl: To najlepsze co słyszałem wybacz ale dawno sie tak nie usmiałem z tego co pogrubiłem w twojej wypowiedzi :).
Po pierwsze ST to wersja turystyczna nie międzymiastowa, po drugie SC jest następcą SN.
Czyli podsumowując nic się nie zmieni będzie produkowane ST, SL, SM i SC.

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Może się nazywać nawet SST (Super Turystyczny) albo SZT (Zagranicznie Turystyczny), to turystycznym on nigdy nie będzie tak jak Lidery, InterCentury, i4, Crosswaye czy FLD. Jakby Solbus nazwał miejskie wozy ST to tez byś twierdził, że to turystyki? ST w żadnym razie nie zasługuje na porównanie z Tourismo czy Irizarem PB - brak choćby podstawowej rzeczy jaką jest WC. No i ciekawe czy Solbusowi opłaca sie utrzymywać produkcję serii SL o którą jest tyle bojów sądowych z SORem.

Konitz

Post autor: Konitz »

Ale się oburzyłeś o jej :D , chodziło mi tylko żebyś nie pisał głupot co do klasy tych wozów bo oczywiście oni nazwą turystyczny ale co tam jaki turystyczny oni kłamią.

http://www.solbus.com.pl/?autobusy-,84

Ale fakt, faktem sprawa z SOR-em jest z lekka śmieszna ogółem gdy solbus zaczął majstrować przy wersji licencyjnej C, a teraz się srają że SL to jest ten sam wóz, gdzie widać podobieństwo ale rama jest inna niż w C. pozostało tylko kilak detali podobnych do C a SOR się o to sra. Choć długo nie było jak się ta sprawa skończyła ogółem.

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

Uboga jakaś ta stronka, tzn. brakuje kilku modeli.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Matlik pisze:[...] to turystycznym on nigdy nie będzie tak jak Lidery, InterCentury, i4, Crosswaye czy FLD. Jakby Solbus nazwał miejskie wozy ST to tez byś twierdził, że to turystyki? ST w żadnym razie nie zasługuje na porównanie z Tourismo czy Irizarem PB - brak choćby podstawowej rzeczy jaką jest WC.
Owszem, masz rację. Ja bym ST określił bardziej jako taki autobus dalekobieżny, a nie typowo turystyczny, więc to akurat kwestia rozumowania. ;)
Ja bym to określał tak:
SM - rodzina miejska
SC - rodzina podmiejska
SL - rodzina międzymiastowa
ST - rodzina dalekobieżna (na dłuższe trasy międzymiastowe)
Ostatnio zmieniony 2010-07-23, 22:19 przez Gadzie, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solbus”