Solbus ogłosił upadłość?

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solbus...
Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

KKS pisze:
stachu pisze:No ale jeżeli PTS złoży odpowiednie pismo, w którym udowadnia, że to nie z jego winy jest ta niekomfortowa sytuacja, wtedy karę sie anuluję
Skąd taka informacja?
Z kodeksów :P

Konitz

Post autor: Konitz »

spooney mółbyś napisać do mnie na gg jak możesz 7100236 (dziś dopiero po 23). Nie jestem bezpośrednio w linii prsotej z Solbusem powiązany tylko po przez PKS Chojnice. Chodzi mi o to że ja coś wiem + obsługa Krakwosikich linii co dalej, i widzę że Ty także wiesz nawet więcej, czego nie można publikować na chwilę obecną a zależało by mi o trochę konkretnieszych informacji.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

stachu pisze:Z kodeksów
No ale to by działało chyba tylko wtedy, gdyby byli w stanie dostarczyć inne wozy na LNG, a tak będą musieli zerwać umowę, bo nie będą w stanie obsługiwać linii autobusami zgodnymi z umową.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

KKS pisze:
stachu pisze:Z kodeksów
No ale to by działało chyba tylko wtedy, gdyby byli w stanie dostarczyć inne wozy na LNG, a tak będą musieli zerwać umowę, bo nie będą w stanie obsługiwać linii autobusami zgodnymi z umową.
W sumie jeżeli przeps szczególny stanowi inaczej, w tym przypadku umowa, to już trzeba w umowę zajrzeć, a ja jej nie widziałem, dlatego mi trudno cokolwiek pisać. Natomiast piszę to co ustawodawca dał ;)

A tak pro po, wie ktoś może jakie miało mieć malowanie PTS na tych Solbusach?
Bo na tym filmiku, który podałem są zdjęcia od tyłu wraku i tam nieco jeszcze widać malowanie: jasny niebieski pasek, później biały pasek i później na dole tudzież ku dołowi ciemnoniebieski pas(ek). To jest chyba w 8 minucie jak dobrze pamętam.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KKS pisze: bo nie będą w stanie obsługiwać linii autobusami zgodnymi z umową.
Ale w tym przypadku nie ma nikogo innego kto dostarczy autobusy zgodne z umową.
stachu pisze:
A tak pro po, wie ktoś może jakie miało mieć malowanie PTS na tych Solbusach?
Bo na tym filmiku, który podałem są zdjęcia od tyłu wraku i tam nieco jeszcze widać malowanie: jasny niebieski pasek, później biały pasek i później na dole tudzież ku dołowi ciemnoniebieski pas(ek). To jest chyba w 8 minucie jak dobrze pamętam.
http://fotozajezdnia.pl/categories.php?cat_id=1004

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Amalio pisze:
stachu pisze:
A tak pro po, wie ktoś może jakie miało mieć malowanie PTS na tych Solbusach?
Bo na tym filmiku, który podałem są zdjęcia od tyłu wraku i tam nieco jeszcze widać malowanie: jasny niebieski pasek, później biały pasek i później na dole tudzież ku dołowi ciemnoniebieski pas(ek). To jest chyba w 8 minucie jak dobrze pamętam.
http://fotozajezdnia.pl/categories.php?cat_id=1004
No to chyba (głowy nie daję) następny Solbus dla PTSu :confused:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jak pech to pech totalny. Najpierw upadłość Solbusa, a teraz ten pożar. Szkoda :confused:

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Na szczęście autobus który spłonął był ubezpieczony.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Jak myślicie po co mogła przyjechać delegacja Solarisa do Solbusa?

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Marcin_558 pisze:Jak myślicie po co mogła przyjechać delegacja Solarisa do Solbusa?
O ile jest w ogóle prawdą jest, że przedstawiciele Solarisa byli na wizycie w fabryce Solbusa to cel mógł być tylko jeden.
Wróżąc w fusach obstawiałbym, że Solaris z racji braku miejsca w Bolechowie rozpocząłby produkcję Interurbino właśnie w fabryce Solbusa. Podkreślam jednak, iż jest to czysta dywagacja.

spex

Post autor: spex »

Ale w sumie, czy informacja o ogłoszeniu upadłości jest pewna? Bo w sumie jeszcze w żadnej gazecie ekonomicznej np Gazeta Prawna nie było informacji o tym.

Janusz_K

Post autor: Janusz_K »

Minęło kilka dni. Czy są nowe informacje na temat stanu Solbusa? :(
Wróżąc w fusach obstawiałbym, że Solaris z racji braku miejsca w Bolechowie rozpocząłby produkcję Interurbino właśnie w fabryce Solbusa. Podkreślam jednak, iż jest to czysta dywagacja.
A czy aby Solaris ma na tyle zamówień na Interurbino, że potrzebuje wolnych mocy produkcyjnych? Raczej nie.
Moja dywagacja na ten temat jest taka: Solaris zainwestuje w Solbusa, poprawi nieco jakość wykonania i będzie miał w ofercie tańszy autobus dla "uboższych" firm i krajów, może pod zmienioną nazwą np Solaris Solcity 12. ;)

B@rteK

Post autor: B@rteK »

Janusz_K pisze:Moja dywagacja na ten temat jest taka: Solaris zainwestuje w Solbusa, poprawi nieco jakość wykonania i będzie miał w ofercie tańszy autobus dla "uboższych" firm i krajów, może pod zmienioną nazwą np Solaris Solcity 12. ;)
Wątpię, bo cenowo SU i SM są bardzo zbliżone...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Janusz_K pisze: Solaris Solcity 12. ;)
Solcity wychodzą drożej od Urbino przy niższej jakości wykonania :chytry: Solaris już d perfekcji opanował obniżanie ceny swoich autobusów.
Przejęcie Solbusa oznaczałoby zabicie rodziny Solcity, przejęcie technologii LNG i ewentualnie kontynuowanie produkcji Soltoura - przypominam o Turkkarze.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Ja bym widział to tak 2 rodziny miejskie tak jak to ma Mercedes: Citaro i Conecto LF.

To Solaris by miał też:
- Urbino (droższa)
- Solcity (tańsza)

A co do Soltoura i Solwaya to mogą zmienić lekko desing pod rodzinę InterUrbino.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Zobaczym w sumie co czas przyniesie...

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Janusz_K pisze:A czy aby Solaris ma na tyle zamówień na Interurbino, że potrzebuje wolnych mocy produkcyjnych? Raczej nie.
Jak ma mieć zamówienia, skoro nawet nie wszedł do produkcji seryjnej?! :roll:
Co jednak nie oznacza, że firma nie ma myśleć "przyszłościowo".

Szkoda, że brakuje jakichkolwiek oficjalnych informacji na temat upadłości Solbusa.

8239
Posty: 34
Rejestracja: 2007-02-24, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 8239 »

B.A. Baracus pisze:brakuje jakichkolwiek oficjalnych informacji na temat upadłości Solbusa.
Bo widocznie jeszcze nie upadł.

baldus

Post autor: baldus »

Uważam, że ludzie z Solarisa czytają nasze forum, więc nawet gdyby sami nie wpadli na ten pomysł, żeby utworzyć dwie rodziny pojazdów, to właśnie Marcin_558 podsunął taki pomysł.
Szkoda by było, aby Solbus nie wykorzystał potencjału. Solaris mógłby w ten sposób pomóc sobie jak i Solbusowi. Czekam z niecierpliwością na dalsze ruchy ze strony Bolechowa!

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Czy nie zauważyliście, że w zależności od sytuacji od rynku Urbino walczy z Conecto i Citaro :?:
Jaki sens miałaby ta zagrywka skoro obie fabryki są w Polsce :?:

Zablokowany

Wróć do „Solbus”