MAZ 103

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki MAZ...
Kuba

Post autor: Kuba »

http://www.maz-auto.pl/models/MAZ103a/AUTOBUSMAZ009.JPG >>> Bardzo gustowne :rotfl:
Nie no wnętrze to tandeta, widać że jakośc pierwszorzędna :retard: A pulpit też nie wygląda najlepiej, widać ze z jakiegoś starego modelu :/

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Jeśli chodzi o MAZ-a wyczytałem w infobusie, artykuł o nim również podano cene. Autobus MAZ 103 kosztować będzie w Polsce około 120.000 euro netto czyli około 480.000 zł. To bardzo kusząca cena.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Ja w jednym z technicznych czasopism.... miesięczniku "Autobusy" przeczytałem bardzo pochlebną opinię o autobusach MAZ. Autor artykułu pojechał na Białoruś. Wielokrotnie jechał tymi autobusami, przyglądał im sie uważnie.
Tak, oczywiście, fotele jak na stadionie Wisły, laminaty i pulpit jak w starym Ikarusie, drzwi jak w Conecto, okna antyzbyrusy. I pochlebna opinia.
J-31 pisze:Po za tym, może faktycznie lepiej kupować fabrycznie nowe, białoruskie, niskopodłogowe MAZ-y, niż niemieckie 10-letnie Neoplany. Długość "życia" obu pojazdów pewnie będzie identyczny, ale MAZ może być tańszy. :mruga:
Nowy MAZ tańszy od 10-letniego autobusu, który w dodatku ma porządne wnętrze i zewnętrze też? Bez jaj, napisano już tu zresztą przecież, że jest o ok. 300 tys. zł droższy. Sam przyznajesz, że lepiej kupić Neosia, tylko piszesz, że lepiej kupić MAZ-a.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Co ciekawe, ze zdjęć, które są na stronie http://www.maz-auto.pl wynika, że ten autobus demonstrowany był w Warszawie. Część zdjęć wykonano na pętli na Tarchominie. ;)

Czyżby MZA byłoby zainteresowane.... :shocked: ... tfu,tfu... już pukam w nie malowane... :retard:

A tak swoją drogą, to trzeba przyznać, że on jest w środku dosyć ciasny. Miałem nadzieję, że jest nieco luźniejszy. :]

TJ

Post autor: TJ »

J-31 pisze:Co ciekawe, ze zdjęć, które są na stronie http://www.maz-auto.pl wynika, że ten autobus demonstrowany był w Warszawie. Część zdjęć wykonano na pętli na Tarchominie. ;)

Czyżby MZA byłoby zainteresowane.... :shocked: ... tfu,tfu... już pukam w nie malowane... :retard:

A tak swoją drogą, to trzeba przyznać, że on jest w środku dosyć ciasny. Miałem nadzieję, że jest nieco luźniejszy. :]
Był na krótkiej prezentacji. Kierowcy byli zadowoleni. Słyszałem opinie że jest tak prosty w konstrukcji że aż miło.
Z ciekawostek: nie ma ECAS'a a przyklęk ma.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Ja byłem w tym roku po raz drugi w Chorwackim Zadarze.
Rok temu przez dzielnicę szusował stary O305, stanowiły one podstawę floty.
Pierwszy dzień po przyjeździe idę drogą i patrzę
Obrazek
MAZ 103 w liczbie sztuk 1, nie wiem autobus prezentował się bardzo dobrze siedzenia kto wie czy nie lepsze od wielu Warszawskich deskorolek!


Wiesz co to miniatury :?: u2w
Ostatnio zmieniony 2006-07-24, 15:26 przez Filip7370, łącznie zmieniany 1 raz.

ppln

Post autor: ppln »

Ja jestem za zakupem tego typu autobusów jeśli alternatywą byłby zakup wysokopodłogowca. Chociaż w tym autobusie zszokowały mnie 2 rzeczy - wieża (w LE rzecz niespotykana, a w każdym razie nie aż taka wielka) i obleśna deska kierowcy (jakby wyjęta ze starego Jelcza, już nawet ta z gniotów/3 wygląda lepiej. Mogli kupić licencję na stosowanie deski Neoplana (taka sama jak w MB 405-tkach i w MANach NLxx2), bo VDO by była za droga)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

7370 pisze:MAZ 103 w liczbie sztuk 1, nie wiem autobus prezentował się bardzo dobrze siedzenia kto wie czy nie lepsze od wielu Warszawskich deskorolek!
To jest po prostu dobry przykład rozsądnego zamawiania autobusów, nawet takich jak... MAZ 103 :P

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Ja widziałem na TWB pulpit, kierowcy mi się podoba i nie wygląda źle.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Panu Powichrowskiemu chyba bardzo spodobały się te MAZ-y, gdyż ostatnimi czasy pozyskał kolejne 2 autobusy. Jeden z nich jest zielony, a drugi żółty. Oba pojazdy są fabrycznie nowe. Najprawdopodobniej zostały zakupione w związku z przetargiem na obsługę którejś z linii. Oto ich zdjęcie: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-129232.html
Autorem zdjęcia jest jacekso.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Adrian_ pisze:Panu Powichrowskiemu chyba bardzo spodobały się te MAZ-y, gdyż ostatnimi czasy pozyskał kolejne 2 autobusy. Jeden z nich jest zielony, a drugi żółty. Oba pojazdy są fabrycznie nowe. Najprawdopodobniej zostały zakupione w związku z przetargiem na obsługę którejś z linii.
Hmm... To ciekawe jaki to urok mają owe MAZy, że tak się nimi zainteresował Powichrowski ? ;) i jeszcze jedno skoro już zakupił takie wozy, to czemu nie w jednym kolorze ? Czyżby wynikało to z braku malowania zakładowego u p. Powichrowskiego :nuts:

PS. Wiadomo na jaką linie chce startować z tymi MAZami 103 :?:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

MKM Shadow pisze:Hmm... To ciekawe jaki to urok mają owe MAZy, że tak się nimi zainteresował Powichrowski ?
Widać są bardzo tanie w stosunku do niektórych polskich marek. A poza tym mając 3 pojazdy tego samego typu nie będzie większych problemów z częścimi zamiennymi.
MKM Shadow pisze:i jeszcze jedno skoro już zakupił takie wozy, to czemu nie w jednym kolorze ? Czyżby wynikało to z braku malowania zakładowego u p. Powichrowskiego
U Pana Powichrowskiego rzeczywiście nie ma malowania zakładowego. Każdy autobus jest inaczej pomalowany (za wyjątkiem Karos, które są żółte).
MKM Shadow pisze:Wiadomo na jaką linie chce startować z tymi MAZami 103
Skoro zakupił nowy, niskopodłogowy tabor to z pewnością czyha na przejęcie jakiejś linii :), choć prawde powiedziawszy chodzą słuchy, iż pan Powichrowski ma wystartować w przetargu na linię 750.

james206

Post autor: james206 »

J-31 pisze:już pukam w nie malowane... :retard:
A co, farba z MAZa odeszła :?: :mruga: Rozumiem, że Ty nic o tym nie wiesz :D
Adrian_ pisze:A poza tym mając 3 pojazdy tego samego typu nie będzie większych problemów z częścimi zamiennymi.
No to na pewno. I w sumie tu by Adrianie należało pochwalić Powichrowskiego. Ma małą firmę, która mimo swej wielkości dysponuje nowoczesnym taborem i uwzględnił też fakt jego odpowiedniej obsługi technicznej poprzez unifikację taboru. "5 z '+' " dla tego Pana :retard:
Adrian_ pisze:U Pana Powichrowskiego rzeczywiście nie ma malowania zakładowego. Każdy autobus jest inaczej pomalowany (za wyjątkiem Karos, które są żółte).
Mylisz się. Nówek rzeczywiście nie malował, co jakoś w GOPie specjalnie mnie nie dziwi, ale malowanie ma. Jeszcze na starych wozach (patrz PR110, Ik260 etc.) żółć z czerwienią pojawiały się jako ich nierozłączny element. Dziś choć już wyłącznie jako rezerwę czasem można je spotkać na trasie :P
Adrian_ pisze:chodzą słuchy, iż pan Powichrowski ma wystartować w przetargu na linię 750
ppln pisze:To się chyba najpierw wygrywa,a potem kupuje wóz
No tak, ale nie kupuje się chyba wozów na już wygrane przetargi przez konkurencję :) Od kilku miesięcy na 750 myka sobie Pawelec i raczej mu tam dobrze, bo ma umowę na kilka najbliższych miesięcznych tuzinów :mruga:
MKM Shadow pisze:PS. Wiadomo na jaką linie chce startować z tymi MAZami 103 :?:
A co byś powiedział na ... 37 :?: :cool: No jest zapis o przegubach, ale jakoś się go obejdzie... Zawsze też można na Szombierkach z 2 szortów zrobić jeden mega :rotfl: Tak na serio - przyjmuję już zakłady, że to chodzi o 165. Tadzik ma jako jedyny rezerwę i odpowiedni tabor. No, ale na wyniki moich wizji zaczekajmy lepiej do marca :mruga: Ewentualnie zostaje drugie zadanie, czyli weekendówka na 146 :smile2:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Adrian_ pisze:U Pana Powichrowskiego rzeczywiście nie ma malowania zakładowego. Każdy autobus jest inaczej pomalowany (za wyjątkiem Karos, które są żółte).
No to niezły bajzel ma w tym malowaniu :)
Adrian_ pisze:Skoro zakupił nowy, niskopodłogowy tabor to z pewnością czyha na przejęcie jakiejś linii :) , choć prawde powiedziawszy chodzą słuchy, iż pan Powichrowski ma wystartować w przetargu na linię 750.
Aha. A mógłbyś mi powiedzieć czy te owe "MAZy" robią tzw. "przyklęk" i czy mają tą specjalną rampę do wjeżdżania wózków inwalidzkich ?

[ Dodano: 2007-01-02, 00:24 ]
james206 pisze:No to na pewno. I w sumie tu by Adrianie należało pochwalić Powichrowskiego. Ma małą firmę, która mimo swej wielkości dysponuje nowoczesnym taborem i uwzględnił też fakt jego odpowiedniej obsługi technicznej poprzez unifikację taboru. "5 z '+' " dla tego Pana :retard:
No tak chwalmy Powichrowskiego za te MAZy, które wewnątrz wyglądają na 20 lat :D
Rzeczywiście tabor nowoczesny :P
james206 pisze:No tak, ale nie kupuje się chyba wozów na już wygrane przetargi przez konkurencję :) Od kilku miesięcy na 750 myka sobie Pawelec i raczej mu tam dobrze, bo ma umowę na kilka najbliższych miesięcznych tuzinów :mruga:
W sumie dobrze by był gdyby Pawelec stracił tą linie. Przynajmniej byś miał #015 na 213 :P No i to obok #010, zawsze jakaś 2 rezerwa :) A pasażery linii 750 ucieszyli by się gdyby takie nowo/stare MAZy niskopodłogowe jeździły, bo to zawsze wygodniej się wsiada.
james206 pisze:A co byś powiedział na ... 37 :?: :cool: No jest zapis o przegubach, ale jakoś się go obejdzie... Zawsze też można na Szombierkach z 2 szortów zrobić jeden mega :rotfl: Tak na serio - przyjmuję już zakłady, że to chodzi o 165. Tadzik ma jako jedyny rezerwę i odpowiedni tabor. No, ale na wyniki moich wizji zaczekajmy lepiej do marca :mruga: Ewentualnie zostaje drugie zadanie, czyli weekendówka na 146 :smile2:
Ta linia 37 + 2 złączone MAZy... w sumie można by puszczać je jako 2 kursy jednocześnie :P
Pawelec na 165 :) ? z 2 wozami :P

Jasne weekendówka na 146, Tadzik by się ucieszył (jak to on) :D
Ostatnio zmieniony 2007-01-02, 10:00 przez Shadow238, łącznie zmieniany 1 raz.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

MKM Shadow pisze:A mógłbyś mi powiedzieć czy te owe "MAZy" robią tzw. "przyklęk" i czy mają tą specjalną rampę do wjeżdżania wózków inwalidzkich ?
Z tego, co mi wiadomo autobus ten posiada zarówno tzw. "przyklęk", jak i windę dla osób niepełnosprawnych. Na tym zdjęciu masz wszystko dokładnie zobrazowane: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-70076.html
Autorem zdjęcia jest jwojtyński.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Panu Powichrowskiemu chyba bardzo spodobały się te MAZ-y, gdyż ostatnimi czasy pozyskał kolejne 2 autobusy
Ciekawy jestem co takiego w tych MAZ-ach spodobało się p. Powichrowskiemu, że zdecydował się na zakup kolejnych dwóch sztuk. Czyżby autobusy były aż tak tanie "jak barszcz".... :roll:
Adrian_ pisze:jak i windę dla osób niepełnosprawnych
A gdzie Ty tam Widzisz windę ? Bo ja widzę jedynie rampę :chytry:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:]Ciekawy jestem co takiego w tych MAZ-ach spodobało się p. Powichrowskiemu, że zdecydował się na zakup kolejnych dwóch sztuk. Czyżby autobusy były aż tak tanie "jak barszcz"....
Widocznie tak. Autobusy te są bardzo tanie, ale to niesie za sobą niestety dosyć słabą jakość wykonania. Założę się, iż MAZy-y 103 jeżdżące u pana Powichrowskiego trzeszcza i telepią się jeszcze bardziej, niż niejeden polski autobus (zresztą rzadko który białoruski MAZ jest dobrze wykonany). Poza tym nie zapominajmy też, iż autobus ten może po jakimś czasie okazać się mocno awaryjnym produktem. Ale mam nadzieję, iż pan Powichrowski zadba o odpowiednie serwisowanie tych wozów i że częściej będą wizytować ulice GOP-u, niż hale naprawcze w zajezdni :)..

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Czyżby autobusy były aż tak tanie "jak barszcz".... :roll:
No a jak ci się wydaje…
james206 pisze:Wszak ma już 5 wozów z rocznika 2006,a przy ilostanie 10 pojazdów to nie mało.
Wiesz, gdybym to ja miał korzystać z jego usług, wolałbym, żeby miał 5 wozów z lat 90. ale żeby to było coś porządnego (np. NL202).
Adrian_ pisze:Założę się, iż MAZy-y 103 jeżdżące u pana Powichrowskiego trzeszcza i telepią się jeszcze bardziej, niż niejeden polski autobus (zresztą rzadko który białoruski MAZ jest dobrze wykonany).
Zobacz sobie choćby na te jego poręcze i laminaty niczym w Ikarusie…

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Zobacz sobie choćby na te jego poręcze i laminaty niczym w Ikarusie…
Poręcze i laminaty to detal. Ja chciałbym zobaczyć i przejechać się tym autobusem... :mruga:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Pan Powichrowski zakupił sobie kolejnego MAZA- tym razem postawił na MAZA 203 i razem z pozostałymi 3 MAZAMI będzie obsługiwał on linię 165 od 1 maja ;) BTW- podobno jeszcze zakupił sobie turystycznego MAZa :o:

ODPOWIEDZ