MAZ 206

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki MAZ...
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

MAZ 206

Post autor: pmaster »

Shadow238 pisze:Przeglądając dziś TWB, znalazłem malutkiego MAZA 206- widać producent chce powalczyć o rynek europejski.
http://www.phototrans.eu/2-147292.html
Wnętrze oczywiście wykończone beznadziejnie- jak to u Maza :P
Z takimi konstrukcjami mogą powalczyć o rynki Europy, ale wschodniej :D

Mibars

Post autor: Mibars »

Kto wie?

Solaris też przecież zaczynał na licencji Neoplana... A MAZ ma jeszcze dość długie własne doświadczenia :)

Lopez

Post autor: Lopez »

Wg mnie to nic nie będzie z tej ekspansji MAZa. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Białorusini byliby w stanie zapewnić normalny serwis tych pojazdów. A i same autobusy nie budzą mojego zaufania. Jak się kiedyś przejadę to może zmienię zdanie :)

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Ten MAZ 206 przypomina, swoim wyglądem solarisa alpino.

Lopez

Post autor: Lopez »

Dominik pisze:Ten MAZ 206 przypomina, swoim wyglądem solarisa alpino.
No fakt, trochę jest podobny. Chyba ma jednak większy rozstaw osi i jest szerszy.
Na stronie http://www.maz.by/index.php/en/catalog/view_item/374/ jest więcej informacji na jego temat i lepiej go widać z przodu.
Nie ma się jednak co czarować - konkurent dla alpino to to nie będzie. Chyba, że Solaris zdecyduje się walczyć o rynek Rosyjski i Białoruski :diabeł:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Lopez pisze:Nie ma się jednak co czarować - konkurent dla alpino to to nie będzie.
Prędzej konkurent dla Jelcza M083 ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Niezależnie od tego czy MAZ 206 byłby konkurentem dla Solarisa, czy dla Jelcza - to jakoś nie wydaje mi się, aby MAZ uzyskał "duży portfel zamówień" na ten produkt. Ani w Polsce, ani na Białorusi. A z Rosją to bym uważał, oni lubią brać... płacić nie koniecznie. :mruga: No, ale to są białorusini, oni i tak wiedzą najlepiej :retard:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A ja dodam, że warszawski ajent, firma "Mobilis" też jest zainteresowana zakupem najmniejszych autobusów MAZ (do obsługi najnowszego kontraktu), czyli pewnie coś około 50 szt. :mruga:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:A ja dodam, że warszawski ajent, firma "Mobilis" też jest zainteresowana zakupem najmniejszych autobusów MAZ (do obsługi najnowszego kontraktu), czyli pewnie coś około 50 szt. :mruga:
Maz 206 :?: A z jakim silnikiem :?: Mają już od kogoś Euro 4 :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Maz 206 :?: A z jakim silnikiem :?: Mają już od kogoś Euro 4 :?:
Tak miałby to być MAZ 206. Natomiast z jakim silnikiem i czy spełniałby Euro 4 - tego nie wiem. Na razie jest zbyt dużo wątpliwości ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Natomiast z jakim silnikiem i czy spełniałby Euro 4 - tego nie wiem. Na razie jest zbyt dużo wątpliwości
Jakby chcieli, kupiliby nawet Euro 5. Aczkolwiek IMHO nie kupią tych MAZów.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Korzystając z deszczowej soboty postanowiłem zaglądnąć do Piaseczna, do firmy, która jest przedstawicielem MAZ-a na Polskę. Firma mała, ale na jej terenie stoi kilka pojazdów - tj. cztery, fabrycznie nowe autobusy dla "Forbus" w Bydgoszczy. Są to trzy MAZ-y 203 (12 metrowe) i jeden MAZ 206 (9 metrów). I jeszcze coś :mruga:

...No, ale na początek fotki autobusów dla "Forbusa" - z góry przepraszam za jakość ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Muszę przyznać, że dosyć pobieżnie pooglądałem sobie te autobusy. Pobieżnie, ponieważ przez płot, ale... mimo to coś tam widać. I na mnie te pojazdy zrobiły naprawdę miłe wrażenie ;)

A teraz czas na "coś", czyli niespodzianka :mruga:
Obrazek

Tam między budynkami czai się MAZ 206, w zupełnie innym schemacie malowania niż pojazdy dla "Forbusa". Zatem mam pytanie: kto kupił ten autobus, "Warbus", czy jeszcze inny przewoźnik (barwy podobne do wałbrzyskich :mruga: ) ? ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Jeśli chodzi o mnie to muszę powiedzieć tyle: marzenie to to nie jest, ale można sobie spokojnie wyobrazić większy szmelc ;)
Może ten żółto-zielony autobus to jakiś testowiec?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Może ten żółto-zielony autobus to jakiś testowiec?
Właśnie, nie wiem. Możliwe, że ten pojazd będzie gdzieś demonstrowany lub nawet testowany :]

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

J-31 pisze:

Korzystając z deszczowej soboty postanowiłem zaglądnąć do Piaseczna, do firmy, która jest przedstawicielem MAZ-a na Polskę. Firma mała, ale na jej terenie stoi kilka pojazdów - tj. cztery, fabrycznie nowe autobusy dla "Forbus" w Bydgoszczy. Są to trzy MAZ-y 203 (12 metrowe) i jeden MAZ 206 (9 metrów). I jeszcze coś

...No, ale na początek fotki autobusów dla "Forbusa" - z góry przepraszam za jakość
Ale ciekawostke przywiozłeś z Piaseczna . MAZ 206 w Bydgoszczy , pewnie na linie 73 :o: .

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin_3558 pisze:MAZ 206 w Bydgoszczy , pewnie na linie 73 :o:
Pewnie tak - jedno jest pewne, ten autobus jest barwach "Forbusa". A swoją drogą nadal zastanawiam się nad tym żółto-zielonym MAZ-em 206... może on też pojedzie do Bydgoszczy :roll:

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

J-31 pisze:A swoją drogą nadal zastanawiam się nad tym żółto-zielonym MAZ-em 206... może on też pojedzie do Bydgoszczy
Nic bardziej mylnego! :D To MAZ 206 dla ZKM Hajnówka.
Jak na to wpadłem? Przypadkowo postanowiłem przejżeć nowe zdjęcia na TWB, a tam Ikarus: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/14,237902,0.html i jego opis :D
A tutaj przetarg :strzałka: http://www.hajnowka.pl/index.php?option ... Itemid=162
I rozstrzygnięcie :strzałka: http://www.hajnowka.pl/index.php?option ... Itemid=162

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gadzie pisze:Nic bardziej mylnego :D
Brawo Gadzie za spotrzegawczość i dzięki za informację. Naprawdę, w życiu bym na to nie wpadł... MAZ dla Hajnówki. :)

Swoją drogą to jeśli się Przyjrzycie jego fotce, to jego schemat malowania jest zbliżony do schematu przyjętego w Wałbrzychu ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

W przetargu wystartował tylko MAZ, więc pewnie kasy na coś lepszego nie było...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W przetargu wystartował tylko MAZ, więc pewnie kasy na coś lepszego nie było...
I co ciekawe, że oni tylko chcieli jeden autobus. To chyba faktycznie nie mieli zbyt dużo kasy :]

ODPOWIEDZ