Ulubiony Solaris

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...

Jaki jest wasz ulubiony Solaris

Solaris Urbino 18
46
47%
Solaris Urbino 15
25
26%
Solaris Urbino 10
10
10%
Solaris Urbino 9 (nie ma go w produkcji już )
1
1%
Solaris Urbinetto
1
1%
Solaris Urbino 12
15
15%
 
Liczba głosów: 98

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Odświeżenie tamtu

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:Moim ulubionym Solarisem jest U10 Drugiej i trzeciej generacji bo tylko takie solarki u nas jeźdżą
Teraz już nie, bo doszły SU12 III i SU15 III i które teraz lubisz ? :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pewnie Amalio zmienił zdanie i może mieć problem... tak jak ja. Wcześniej - gdy po raz pierwszy wypowiadałem się w tym temacie - podobały mi się bardzo SU10 (bo wtedy one najbardziej mi się podobaly, jednocześnie nie za bardzo przypadły mi do gustu SU12 Connexu, czy SU15 Connexu i MZA - bo były/są ciasne i jest w nich za duszno). ;)

SU10 małe, ale pojemne autobusy z dużymi odsuwanymi oknami. SU10 wciąż mi się podoba, ale... w między czasie MZA kupiło i sprowadziło nowiutkie, piękne SU18 III oraz SU12 III. I one jeszcze bardziej mi się podobają. A zatem... który wybrać ? :razz:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:A zatem... który wybrać ?
Ja pierwszy raz 3 generacją i pierwszy raz jechałem modelem SU18 stwierdziłem, że to on mi się najbardziej podoba z Solarisów.
J-31 mi SU10 jakoś specjalnie do gustu nie przypadł, chociaż zaskoczyło mnie w nim, że pomimo 10 metrów jest w nim dużo miejsca nawet ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Hmmm po pierwsze Shadow skąd wytrzasnołeś jastrzębskie SU15?? PKM ni_-eksloatuje autobusów 15M ;)
Różnic między U10, a U12 wielkich nie ma i naprawdę wybór jest trudny jednak ja bym jednak się opowiedział za U10._Owszem autobusy 12M przydadzą się zawsze i możliwe, że zobaczymy w tym roku kolejne, ale w związku z niżem demograficznym spotęgowanym masową migracją ludności po za granice kraju znalazły się linie/kursy gdzie U10 w zupełności wystarcza :) Niestety liczy się także podejście przewoźnika do sprawy, bo PKM jest w stanie posłać U10 na najbardziej obciążone linie tworząc pasażerom atmosferę piekła na kołach_(czyniąc przy okazji z małego U10 #236 z 2006 roku zajechany autobus).
A w poniedziałek miałem okazje rozmawiać z kierowcą który jeździ nowym U12 i jeśli w skrócie napisać jego opinię to powiedział, że Urbino to shit i woli 120M :cool: (przedtem jeździł 120M 93r)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:Hmmm po pierwsze Shadow skąd wytrzasnołeś jastrzębskie SU15?? PKM nieeksloatuje autobusów 15M
Widocznie pomyliło mi się z innym przewoźnikiem ;)
Amalio pisze:A w poniedziałek miałem okazje rozmawiać z kierowcą który jeździ nowym U12 i jeśli w skrócie napisać jego opinię to powiedział, że Urbino to shit i woli 120M (przedtem jeździł 120M 93r)
Kierowca tak mówi, bo się przywiązał do 120M ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Shadow on krótko jeździł 120M ;) więc raczej nie zdążył się przywiązać ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:Shadow on krótko jeździł 120M więc raczej nie zdążył się przywiązać
Ale widać z jakiś powodów spodobał mu się 120M ;) /EOT.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

MKM Shadow pisze:
Amalio pisze:Shadow on krótko jeździł 120M więc raczej nie zdążył się przywiązać
Ale widać z jakiś powodów spodobał mu się 120M ;) /EOT.
A wymienił kilka ;) Między innymi metalowy zderzak którym można spokojnie ścinać zaspy w zimie ;) Nie to co w Urbino ;)

A tak powracając do tematu to pomijając stylistykę która jest rzeczą gustu to na przykładzie U10 mogę napisać, że trzecia generacja ma przewagę nad drugą. Mianowicie chodzi mi o fakt istnienia w U10 trzeciej generacji przycisku do otwierania drzwi przy przednim wejściu. Dzięki temu można spokojnie wejść, a w tym starszym jesteśmy zdani na łaskę kierowcy: otworzy albo i nie :? I to właśnie mi się podoba w nowych Urbino ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Brakuje mi tu w ankiecie alpino. Wiem, że temat jest pewnie starszy niż ten model ale w tym wypadku wybór jest niepełny :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Lopez pisze:Brakuje mi tu w ankiecie alpino.
Jeszcze brakuje między innymi Solaris U18 Hybrid, CNG, no i jeśli komuś spodobała się Vancaza to również można by ją umieścić ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A Valetta? ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

plocmaster pisze:A Valetta?
Valettę trudno lubić bo nikt jej nigdy nie widział ;)
A Hybrid i CNG - owszem, są charakterystyczne, ale to jednak tylko odmienne systemy napędowe je wyróżniają.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Nieprawda - Hybrid na pewno różni się wnętrzem no i zupełnie inaczej się tym ponoć jedzie...
A Valettę widziałem na zdjęciach i mogę zaręczyć, że nikt by na nią nie głosował... No chyba, że byłoby tak, jak na ankiecie na stronie autosana :P (http://autosan.pl/pl/firma/index.php)

Lopez

Post autor: Lopez »

KKS pisze:A Valettę widziałem na zdjęciach i mogę zaręczyć, że nikt by na nią nie głosował...
Też ją widziałem na zdjęciach. Jest o niebo lepsza od autosanów :) Może Solaris spróbuje kiedyś wskrzesić ten projekt z myślą o rynku brytyjskim?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Nie, Valett. Ale to nie o tą Maltę chodzi — tym tokiem myślenia mieszkam albo przy granicy zachodniej (Słubice), albo południowej (Góry) ;)

Maciej

Post autor: Maciej »

W ankiecie nie ma najnowszego i najmniejszego Solarisa Alpino.Czy lubicie go?

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Maciej pisze:W ankiecie nie ma najnowszego i najmniejszego Solarisa Alpino.Czy lubicie go?
Ja bardzo go lubię, nowoczesny następca tych wszystkich Neoplanów N4009 czy Manów NM152, jest mały i w pewnych warunkach to jest plus.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Chociaż Neoplany N4009 ze względu na swą długość pewnie będą ostatnie do odstrzału w Poznaniu, to pewnie i tak MPK na ich miejsce zakupi SU10, a nie Alpino. Bo jak na razie, to w Poznaniu problem wąskich uliczek na przedmieściach rozwiązuje się poszerzając je...
A Alpino wygląda na fajny autobus, ale pewnie jeszcze długo poczekamy, aż pojawi się w Polsce.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

W ankiecie nie ma najnowszego i najmniejszego Solarisa Alpino.Czy lubicie go?
Z wyglądu bardzo mi się podoba, niestety nie miałem jeszcze okazji nim jechać, tak więc tu nie mogę się wypowiedzieć.
KKS pisze:A Alpino wygląda na fajny autobus, ale pewnie jeszcze długo poczekamy, aż pojawi się w Polsce.
Nasi przewoźnicy kupują raczej SU10, ponieważ radzi on sobie świetnie w ciasnych zakrętach i na mało obleganych liniach, przez pasażerów, natomiast Solarisa Alpino konstruktowano głównie z myślą o rynku za granicą (Grecja). Jedyny Alpino jeździ w jakimś prywatnym przedsiębiorstwie z Poznania?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Nic mi o tym nie wiadomo... Sprawdzę jeszcze na TWB.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”