Solaris Urbino 15 CNG

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
voy

Solaris Urbino 15 CNG

Post autor: voy »

Czy ktokolwiek z was jechał Solarisem U15 na gaz ziemny? Z pewnością nikt oprócz ludzi z Rzeszowa hahaha :D :P ;)
Ja jechałem, autobus bardzo dobry, troszkę tam coś zatrzeszczy, zawieszenie mogłoby być trochę lepsze ale reszta jest naprawdę dobra. Amfiteatr opracowano rewelacyjnie, nie zastawia miejsca w prześciu, łatwo się wchodzi, z tyłu są 4 siedzenia i mała szafka gdzie jest układ chłodzenia, niestety zasłania ona przestrzeń po lewej stronie i nie można obserwować co się dzieje na ulicy. Przed tą szafką są 3 ustawione w poprzek siedzenia - dobry pomysł wykorzystania maksymalnie miejsc siedzących.
Autobus posiada silnik MAN E2866, ciekawe o jakiej mocy bo miał świetne odejście z przystanku. Dodatkowo fakt, że jest na gaz ziemny wycisza silnik, wyciszenie Solarisa jest dobre i z tyłu jest naprawdę cicho. Z przodu przy "rzeźni" jest niemal jak w tramwaju, gdy autobus odjeżdżał z przystanku dźwięki były takie jak w Konstalu 105, tam prawie nie było słychać silnika!
Pojazd jest dość solidnie wykonany. Nie przypomina wcześniejszych produktów Solarisa. Hehe najlepsze w autobusie były kasowniki ;) takie że trzeba było pociągnąć za dźwignię hehehehehe
Autobus jest w Rzeszowie 4 dni przejazdem. Potem wyjedzie do Koszyc, do właściciela. Pojazd wywołał u mnie naprawdę duże wrażenie, jest to bardzo dobry pojazd. Jak ktoś chce się przekonać niech wpada w tym tygodniu jeszcze do Rzeszowa to będzie miał okazje się przejechać ;)

[ Dodano: 2004-12-09, 17:19 ]
http://www.dkuki.friko.pl/solaris_cng.htm
oto zdjęcia :D

[ Dodano: 2004-12-09, 19:08 ]
http://infobus.com.pl/text.php?id=319
A tu macie zdjęcia na dole amfiteatru :]

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Bardzo ładnie wygląda , ciekawie jak będą sie spisywaly i czy inne miasta je kupią :)
Ostatnio zmieniony 2004-12-09, 21:12 przez Hannibal, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Heh, ja o niczym innym nie słyszę dzisiaj od Ciebie tylko o nowym Solarisie. Fajny jest, ale wieża w Volvo z D7C jest i tak lepsza. Szkoda, że nie produkuj ą niskopodłogowego 7700 CNG i 7000 6x2.

voy

Post autor: voy »

Wieża w Volvo wcale nie jest lepsza. Zajmuje 2 miejsca i na dodatek przed nią widać, że tam jest ciasno między fotelami. Na dodatek w wieży jest silnik w Volvo. Natomiast układ w Solarisie jest idealny do miasta dzięki szybkiej wymianie pasażerów no i silnik pod podłogą a ta mała szafka to układ chłodzenia wydajny zapewne.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Ale siedzenia ustawione w poprzek na pochyłej podłodze to jakaś pomyłka.

voy

Post autor: voy »

Jutro sprawdzę i się wypowiem, bo na razie niedogodnością jest trudność wydostania się z siedzenia na amfiteatrze...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja tam zauważyłem, że na tym amfiteatrze brakuje poręczy podobnej do tej jak w MAN-ach. Wydaje mi się, że ten brak jest trochę nie praktyczny, po prostu nie ma się czego trzymać... :|

voy

Post autor: voy »

Teraz dodano poręcz dodatkowo, aby Ci na górze i na dole mieli się czego trzymać; ten amfiteatr ma tą zaletę niż ten z Volva/MANa/Jelcza że bardzo łatwo wydostać się z siedzenia, bo w innych jak się siądzie przy oknie na amfiteatrze to trzeba się przeciskać przez ludzi.

[ Dodano: 2004-12-11, 09:30 ]
No to się najeździliśmy, autobus się zepsuł. Ciekawe kiedy dostarczony zostanie do Koszyc.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Szkoda, że się zepsuł... :|

voy

Post autor: voy »

A już go niby jakoś naprawili, pewnie jakąś prowizorkę odstawili i wczoraj gdzieś jechał bez nru linii, może do Bolechowa na wycieczkę naprawczą.
Poza tym wczoraj wpuścili go na linię i o 11 zjechał na zajezdnię, dziwne :|

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Może znowu się zepsuł ? :)

voy

Post autor: voy »

Nie, bo to było przed tym jak gdzieś pojechał bez nru linii...

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

Mi się też bardzo podobał ten solaris. Może w nadchodzącym roku (życzę go wszystkim wesołego) przetarg na CNG w Rzeszowie wygra właśnie SU a nie znowu to trzęsące się badziewie :<

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Oby, życzę Wam tego ;) . A zdaje się, że MPK Rzeszów będzie kupował nowe autobusy na gaz w 2005 roku, więc szansa istnieje... :)

voy

Post autor: voy »

Na pewno będzie kupować, przy obecnych władzach i peerkach to trzeba zacząć odnawiać tabor. Oby to tym razem jednak Vecto nie były, a jak już mają być to jeszcze cichsze, jeszcze bardziej komfortowe no i przede wszystkim wykonane na poziomie.

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

voy pisze: mają być to jeszcze cichsze, jeszcze bardziej komfortowe no i przede wszystkim wykonane na poziomie.
Jelcz??? NIGDY :lol:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nigdy nie mów "nigdy" :mruga: :P

voy

Post autor: voy »

Na razie Solarisowi CNG mówimy w Rzeszowie nie - ten pojazd nie jest do końca dobrze skonstruowany, pojazd ma upchnięty silnik, przegrzewa się i tym samym elektronika odmawia posłuszeństwa. Może Solaris dopracuje swój autobus, oby!

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Fajny pomysł z tymi CNG. Uważam, że przydał by się jeszcze 12CNG.

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

voy pisze:Na razie Solarisowi CNG mówimy w Rzeszowie nie - ten pojazd nie jest do końca dobrze skonstruowany, pojazd ma upchnięty silnik, przegrzewa się i tym samym elektronika odmawia posłuszeństwa. Może Solaris dopracuje swój autobus, oby!
Vecto natomiast, istnemu cudowi techniki XXI wieku dopracowanemu w każdym calu MPK Rzeszów mówi tak. Być może powie to również SORowi... Ciekawe, czy w tym szaleństwie jest metoda... :chytry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”