Solaris Urbino 18 III

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
NEO_DAB

Solaris Urbino 18 III

Post autor: NEO_DAB »

Nieoficjalnie dowiedziałem się iż PKM Gliwice Sp. z o.o. we wrześniu lub pażdzierniku wzbogaci się o fabrycznie nowe autobusy marki : Solaris Urbino 18 III.

A po co te duże litery w temacie? Poprawione.- mod. Damhan
Ostatnio zmieniony 2006-10-06, 17:04 przez NEO_DAB, łącznie zmieniany 2 razy.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

To świetna wiadomość. Widać, że wpadka z DAb-ami była jednorazowym wybrykiem. Co bardziej cieszy mnie to, iż PKM postawił na autobusy firmy Solaris, kitóre gwarantuje przynajmniej dobrą jakość i odpowiednie wykonanie. Czy wiadomo już może, ile sztuk tego typu autobusów przyjedzie do Gliwic?

Peter

Post autor: Peter »

NEO_DAB pisze:Nieoficjalnie dowiedziałem się iż PKM Gliwice Sp. z o.o. we wrześniu lub pażdzierniku wzbogaci się o febrycznie nowe autobusy marki : SOLARIS Urbino 18 III.
Czy to ma coś wspólnego z tym przetargiem o którym tutaj pisałem, bo wg. niego autobusy przegubowe w ilości 6-ciu sztuk miały się pojawić na sam koniec roku w Gliwicach :?:
Adrian pisze:Widać, że wpadka z DAb-ami była jednorazowym wybrykiem.
Ja tam nie mam nic specjalnie przeciwko, bo uwielbiam DABy. No może są troszkę stare te ostatnio sprowadzone, ale jak są już przeguby to może rzucą je na 6/840/870. :devil:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:Widać, że wpadka z DAb-ami była jednorazowym wybrykiem.
Jaka znowu „wpadka”? Chcieli używek, to je kupili, a DAB-y są bardzo dobre.
BTW nieoficjalnie wiem, że raczej po zakupach Lionsów to byłoby raczej trochę dziwne — prędzej kupią więcej MAN-ów, ale kto wie, co im odwali?

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

Peter pisze:Czy to ma coś wspólnego z tym przetargiem o którym tutaj pisałem, bo wg. niego autobusy przegubowe w ilości 6-ciu sztuk miały się pojawić na sam koniec roku w Gliwicach
Zapomniałem dopisać iż będzie ich 6 sztuk... A przetarg zdaje być się przyśpieszony ... :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

plocmaster pisze:Jaka znowu „wpadka”? Chcieli używek, to je kupili, a DAB-y są bardzo dobre.
Jesli chodzi o tą "wpadkę" to chodzilo mi raczej o to, ze najpierw kupili Lionsy, które były w pełni niskopodłogowe, fabrycznie nowe i lepiej wyposażone, zas po tym zakupie sprowadzili używane, 20-kilku letnie DAB-y, z wysoką podłoga itd. Owszem, DAb-y sa bardzo dobre, ale mogli równie dobrze nabyć dużo lepsze używki.

Peter

Post autor: Peter »

Adrian_ pisze:Owszem, DAb-y sa bardzo dobre, ale mogli równie dobrze nabyć dużo lepsze używki.
W Gliwicach mają duże doświadczenie z eksploatacją tych autobusów i być może właśnie to zaważyło, że wybrali takie właśnie używki. :mruga:

Poza tym to mam prośbę do Ciebie - nie rób kolejnego OT, bo temat nie traktuje o sprowadzanych DAB-ach w PKM G-ce.

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

Dla jasności tylko napiszę, żę ostatnio ściągnięte DAB-y przez PKM Gliwice to jeden przegubowy autobus i trzy standardowe. Przegubowy DAB 12-1800B wyprodukowano w 1990 roku i dotychczas jeździł w firmie Aarhus Sporveje z numerem 407. Historia trzech krótkich DAB-ów 12-1200B przedstawia się następująco:
- (1) rocznik 1990, ex City-trafik HT Kopenhaga 2065,
- (2) rocznik 1991, ex City-trafik HT Kopenhaga 2016, ex City-trafik Skanderborg 16, ex Skanderborg 5,
- (3) rocznik 1992, ex Arriva Fredericia 3040, ex City-trafik Fredericia 124, ex Fjordbus 31.

http://www.wpk.katowice.pl/?what=/news/t

marekJG

Post autor: marekJG »

NEO_DAB pisze:Nieoficjalnie dowiedziałem się iż PKM Gliwice Sp. z o.o. we wrześniu lub pażdzierniku wzbogaci się o febrycznie nowe autobusy marki : Solaris Urbino 18 III.
Szkoda że nie piękne Lions City :cool:

ppln

Post autor: ppln »

A ty się nie czepiaj, obydwa są tak samo dobre ;)

Peter

Post autor: Peter »

marekJG pisze:Szkoda że nie piękne Lions City :cool:
Też chciałem Lionsy, ale z drugiej strony będziemy mieli pierwsze przeguby Solarisa na Śląsku. Tabor będzie ciekawszy a na Lionsy to być może jeszcze przyjdzie czas. Może w PKM K-ce... ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Peter pisze:Tabor będzie ciekawszy
I przede wszystkim unowocześniony. Szkoda tylko, że wciąż nieliczni przewoźnicy idą w ślady PKM Gliwice z unowocześnianiem taboru :(.
marekJG pisze:
Szkoda że nie piękne Lions City
Oj, już nie przesadzaj. PKM Gliwice zakupił już w tym roku Lionsy i jak będą chcieli to zapewne je jeszcze kiedyś zakupią.
Peter pisze:Może w PKM K-ce...
Oj, coś mi się nie wydaje, by PKM Katowice zainwestowało w Solarisy. Oni teraz są raczej zapatrzeni na Jelcza :).

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

Przez myśl przechodziła mi już marka VOLVO z ich 7700 A... Ale też wolałbym MAN-y, trzeba się cieszyć z tego co będzie w końcu to 6 nowoczesnych autobusów :mruga:
Ostatnio zmieniony 2006-08-20, 21:49 przez NEO_DAB, łącznie zmieniany 1 raz.

Peter

Post autor: Peter »

Nie ulega wątpliwości, że potrzebne są jakiekolwiek nowe przeguby w Gliwicach, bo Ikarusami też nie można jeździć w nieskończoność, mimo że te gliwickie są dość zadbane i w większości po remontach. :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No to nam się GOP pozytywnie rozwija. I dobrze, że PKM Gliwice jak i PKM w Sosnowcu stawiają na Solarisy. :P

A zatem gratulacje no i czekamy na SU 18 III w Gliwicach. :)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

I jednak owa nieoficjalna informacją okazała się prawdą :)

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-114998.html i jak ? :cool:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

No, bym się nie spodziewał…
Ciekawe, co następne — może M181I z równą linią okien dla obniżenia kosztów? :retard:

Peter

Post autor: Peter »

Są też fotografie na WPK => 1 2 3
Trzy autobusy są już kompletne a pozostałe są w montażu. Mają dotrzeć (6 sztuk) na sam koniec września. ;)
Ten w tle na foto 1 jest dla Sosnowca o czym napisałem w odpowiednim temacie. :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Trzeba przyznać, że autobus fajnie się prezentuje, Solaris pewnie zaciera ręce. Jeśli pierwsze SU 18 III sprawdzą się w warunkach GOP-u, to GOP może się stać ogromnym rynkiem zbytu. Największym w Polsce :P

Peter

Post autor: Peter »

J-31 pisze:...GOP może się stać ogromnym rynkiem zbytu.
Autobusy to swoją drogą. Oczywiście nie ulega wątpliwości że przegubowe nówki są potrzebne w GOPie w bardzo dużych ilościach.
Ja marzę natomiast, żeby GOP stał się ogromnym rynkiem zbytu dla tramwajów, jak kiedyś dla Konstalu, ale do tego nam niestety najdalej, chociaż niedługo a w zasadzie już staje się to koniecznością. :mruga:

Troszkę dziwią mnie te krótkie partie autobusów dla PKM Gliwice. Najpierw Lionsy, teraz Solarisy. Może kupują właśnie na spróbowanie ? Tabor tego przewoźnika staje się coraz bardziej różnorodny.

Zauważyłem za to, że poznikały DABy z 840/870 (na pewno nie są w takich ilościach jak kiedyś). Ewentualnie puszczą przegubowego Lionsa na np. 840. Może te SU 18 dadzą, bo powinny się na te linie nadawać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”