Solaris Alpino

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Michał

Solaris Alpino

Post autor: Michał »

Chciałbym poruszyć tu temat jednego z najnowszych wymysłów Solarisa. Jest on produkowany z myślą o górskich warunkach w Grecji. Ten malutki autobus jest całkowicie niskopodłogowy, dziwi brak siedzeń z tyłu pojazdu. W tym roku był pokazany na Transexpo.
Oto jego nieliczne zdjęcia:

http://galeria.solaris-club.com/categor ... 25e758a824

Zapraszam do dyskusji. Moim zdaniem ten Solaris jest dość ciekawy. Może któreś z PKM w Polsce sie na niego skusi? ;)
Ostatnio zmieniony 2006-12-22, 21:19 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

Wg. mnie autobus ten wyśmienicie pasuje do np. Augustowa, gdzie jeździ troszkę U9 i U10 lub do większych miast na linie podmiejskie i miejskie, gdzie nie jeździ dużo osób. Solaris zrozumiał, że Urbino 10 to za mało i musi być mniejsze. Autobus troszkę węższy jak na oko od zwykłych Urbino, tył dziwnie zagospodarowany w środku (siedzenia, nie wieża :P ). Ogólnie może to być kolejny udany produkt Solarisa. :)

Podi

Post autor: Podi »

Będąc w fabryce Solarisa posłyszałem, że kilka przedsiębiorstw jest nim zainteresowanych i wóz ten będzie miał małe testowe turnee po naszym kraju.
muszyx pisze:Wg. mnie autobus ten wyśmienicie pasuje do np. Augustowa,
Dlategoteż tam najpierw pojedzie(pojechał?) na testy.

mgajewski

Post autor: mgajewski »

Według mnie ZKM Gdańsk mógł by kupić dwa takie solarisy zamiast Otoyolów (nie wiem czy dobrze napisałem?) które jeżdżą na małych liniach takich jak 574 (Jasień szkoła-Otomin) czy 569 (Osowa PKP-Wenus) lub 578 (Olszynka szkoła-Łanowa III). Nadawały by się też na 222 (Oliwa pętla tram.-Oliwa Zoo) i na 113 (Olimpijska-Orunia Gościnna). Chyba wymieniłem większość linii w Gdańsku na jakie nadawały by się te autobusy. Oby ten solarisek przyjechał do nas na testy :) .

Bartek

Post autor: Bartek »

Świetny autobus dla MKS Mielec, wprost idelany na linie K1 i K2. Ale znając życie, nigdy do MKS nie trafi :(

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Jak dla mnie to Solaris Alpino jst ciekawym uzupełnieniem dotychczasowych modeli Solarisa :) Widziałem wczoraj testowy egzeplarz w Warszawie, ale nie wiem dokąd jechał...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Hmm… Trochę te koła ma duże i wnętrze dziwne, ale — bardzo ciekawy wozik. Przełamie monopol Jelcza w dziedzinie pojazdów klasy pojemnościowej MIDI. ;-)
Chciałbym, żeby takie u mnie zamiast Kapen jeździły… :D

ppln

Post autor: ppln »

Ale by mu mogli zlikwidować wieżę i dorzucić siedzenia z tyłu. I tak nie ma III drzwi.

PS. Ciekawa konkurencja dla Libero (083MB)
PS2. Będzie jeszcze Jelcz produkować koziołeczki?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:PS2. Będzie jeszcze Jelcz produkować koziołeczki?
Pewnie zostaną poświęcone na rzecz sanockich Solin.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wszystko fajnie, ale Solaris Alpino to "nowość", a każda nowość jest droga. Zatem jakoś nie wydaje mi się, aby zrobił on furorę w Polsce. Podobnie jak jego nieco większy brat SU 10. Co prawda rzeczywiście trochę ich jeździ, ale nie są to ilości oszałamiające. :/

Panowie. Nie oszukujmy się. Biedne gminy, które dokładnie przeglądają każdy grosik, na pewno - jeśli rzeczywiście będą poszukiwać autobusów klasy MIDI - skuszą się na coś co będzie tanie... :mruga:

Mercury

Post autor: Mercury »

Owszem drogi.... ale ładny, jak kazdy Solaris.

Ile przeciez jezdzi tych Otoyolow, Kapen, Iveco i innych gownianych busów. Ten autobus moze je spokojnie zastapic! - w imie jakosc i dobra pasazera.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:Biedne gminy, które dokładnie przeglądają każdy grosik, na pewno - jeśli rzeczywiście będą poszukiwać autobusów klasy MIDI - skuszą się na coś co będzie tanie...
Być może, ale ZKM Augustów raczej na pewno zakupi tego typu autobus. Skoro przychylność u nich zyskały już Solarisy Urbino 9 oraz Urbino 10 to i Alpino również zostanie pozytywnie zaopiniowany :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Być może, ale ZKM Augustów raczej na pewno zakupi tego typu autobus.
¯yczyłbym im tego gorąco, ale póki co jeszcze ZKM w Augostowie nie zamówiło Solarisa Alpino. :D

Lucas

Re: Alpino

Post autor: Lucas »

Michał pisze:Chciałbym poruszyć tu temat jednego z najnowszych wymysłów Solarisa. Jest on produkowany z myślą o górskich warunkach w Grecji. Ten malutki autobus jest całkowicie niskopodłogowy, dziwi brak siedzeń z tyłu pojazdu. W tym roku był pokazany na Transexpo.
Oto jego nieliczne zdjęcia:

http://galeria.solaris-club.com/categor ... 25e758a824

Zapraszam do dyskusji. Moim zdaniem ten Solaris jest dość ciekawy. Może któreś z PKM w Polsce sie na niego skusi? ;)
Siedzenia z tyłu są tylko ustawione bokiem :) !

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Ale czym prócz siedzeń różni się od U9?
Przydałby się rysunek.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ale czym prócz siedzeń różni się od U9?
Krótszy, węższy, inny silnik, inna klasa pojemnościowa, i wiele innych rzeczy o których nie wiem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ep40 pisze:Przydałby się rysunek.
Zgodnie z prośbą dwa rysunki porównawcze ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Odświeże temat ten autobus jest bardzo zgrabny wygląda dosyć smiesznie. Mogli by kupić takie do Bielska zamiast Jelczy M081MB. :roll:

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Solaris Alpino Jak powiedział jeden z pracowników w Bolechowie "Gdy się ciśnie na pedał gazu to idzie wybijać zęby pasażerom". Mało się znam na Bielsku ,ale jeżeli tam nie ma sporych górek i podjazdów to ten autobus może być wręcz niebezpieczny.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wilchelm pisze:Mało się znam na Bielsku ,ale jeżeli tam nie ma sporych górek i podjazdów to ten autobus może być wręcz niebezpieczny.
Właśnie Bielsko-Biała to jest raczej górzyste miasto…
…chyba, że chodziło ci o ten Bielsk, który jest kawałek za Płockiem w kierunku Ciechanowa :chytry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”