Solaris Valetta

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
PE 099

Post autor: PE 099 »

Przecież wersja dla ruchu prawostronnego pewnie będzie sprzedawana na całą Europę.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

PE 099 ty już nie masz o co się kłócić... :?:
Zresztą nie masz racji bo jakby tak było to prawostronna byłaby sprzedawana w UK i co teraz :?:

Mibars

Post autor: Mibars »

Wg mnie LE Valletta po prostu by się dublowała z Urbino LE...

kombino

Post autor: kombino »

W infobusie wywiad z prezesem Olszewskim o Valetcie która ma kosztować ok.130000 euro i nie jest produktem ostatecznym,planach produkcji gimbusów i zakończeniu współpracy z Tukkarem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawy jestem, czy gimbus od Solarisa, to będzie przerobiona Valetta 11, czy może skonstruują coś nowego ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Interesujący ten wywiad.
Ciekawa jest zapowiedź wprowadzenia autobusu szkolnego o dł. 9 m. Do tego koniec współpracy z Turkkarem... Widać, że Szef Solarisa ma wizję :)

[ Dodano: 17 Paź 2007 12:40 ]
J-31 pisze:przerobiona Valetta 11, czy może skonstruują coś nowego
Myślę, że to będzie coś bazującego na urbino.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Lopez pisze:Myślę, że to będzie coś bazującego na urbino.
Powrót Urbino 9 :?:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ma być niskowejściowe, więc to będzie pewnie coś w stylu skróconego U12LE. Pytanie tylko, czy będzie tam jakaś mała rzeźnia, czy po prostu miejsce do przypięcia wózka w drugich, dwuskrzydłowych drzwiach?

Lopez

Post autor: Lopez »

Na razie możemy sobie tylko gdybać na temat solarisa gimbino ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zacznijmy od tego, czy Solaris znalazł już nabywców na SV11 :mruga:

Lopez

Post autor: Lopez »

Z wypowiedzi p. Olszewskiego wynika, że na razie zbierają opinie o nowym autobusie i będą szykować jego wersję docelową, a więc na pierwsze zakupy jest chyba jednak przedwcześnie.

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

Ciekawe, kto to w ogóle kupi? Prędzej jakiś PKS, obsługujące linie podmiejskie, niż normalne przedsiębiorstwo działające w mieście. Jak dla mnie wygląd tego autobusu jest nie najgorszy (tylko przód, bo tył wygląda, jakby im się nie chciało go dokończyć :diabeł: , ale moim zdaniem powinien nawiązywać do reszty Solarisów.

Kamil

Post autor: Kamil »

Turbo94 pisze:Ciekawe, kto to w ogóle kupi? Prędzej jakiś PKS, obsługujące linie podmiejskie
Takie było założenie gdy go produkowali.

Lopez

Post autor: Lopez »

Odświeżam kolejny temat, ponieważ echa Tranexpo ucichły a o SV nie słychać. Czyżby pierwsza rynkowa porażka Solarisa?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Trudno orzec, ale rzeczywiście to może być porażka rynkowa. Ponieważ PKS-y owszem mają sporo taboru do wymiany, ale PKS-y poszukują tanich autobusów... A Valetta wcale może nie być tania, zatem nie ma chętnych ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Było podawana cena, porównywalna z innymi autobusami, kwoty już nie pamiętam niestety.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Póki co przez najbliższe 3-4 lata PKS-y będą zapychać swój tabor używańcami z zachodu (często 100% miejskie), nisza na Vallettę powstanie dopiero po tym okresie.

Lopez

Post autor: Lopez »

Filip7370 pisze: nisza na Vallettę powstanie dopiero po tym okresie
A czy nie będzie to już moment do przedstawienia nowego modelu? SV już w chwili zeszłorocznej prezentacji nie należała do awangardy jeśli chodzi o wzornictwo, a za kilka lat to będzie przepaść techniczna i dizajnerska.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ale przepaść między czym? Używkami z Zachodu czy tanimi Solbusami, SORami, albo innym wynalazikem?

Lopez

Post autor: Lopez »

plocmaster pisze:Ale przepaść między czym? Używkami z Zachodu czy tanimi Solbusami, SORami, albo innym wynalazikem?
Mam na myśli relację do podobnych konstrukcji regionalnych renomowanych producentów - Volvo (np. 8700), Mercedesa czy MANem (ostatni Lion's cośtam), bo Solarisa chyba raczej nie interesuje walka z SORem, Solbusem czy Kapeną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”