Nowe Solarisy w Warszawie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

J-31 pisze:
Krzysiek pisze:Su18 mają trafić w nocy z wtorku na środę i ze środy na czwartek do zajezdni Woronicza.. :)
No to ładnie, a ja - sierotka - w tym tygodniu co chwila jeździłem na Ostrobramską. Coś mi się wydaje, że przyszły tydzień będzie ostro fotograficzny :mruga:
Nie wiesz jak to jest z MZA co chwile coś się zmienia. :retard:
A zdjecia na pewno będą na Przegubowcu , nawet już z podróży do Warszawy nowych Su18.
Ostatnio zmieniony 2007-03-23, 15:48 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Krzysiek pisze:Nie wiesz jak to jest z MZA co chwile coś się zmienia. :retard:
I dlatego nie zamierzam dzisiaj o godz. 20-stej sterczeć, niczym cieć, pod zajezdnią "Kleszczowa" :P

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

J-31 pisze:
Krzysiek pisze:Nie wiesz jak to jest z MZA co chwile coś się zmienia. :retard:
I dlatego nie zamierzam dzisiaj o godz. 20-stej sterczeć, niczym cieć, pod zajezdnią "Kleszczowa" :P
A czy ja ci karze. :chytry:
Jednak ta wersja jest pewna, chociaż czy o równej 20 przyjadą to nie mogę ci zagwarantować. :-P

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Krzysiek pisze:Nie wiesz jak to jest z MZA co chwile coś się zmienia.
Z wyjątkiem Ikarusów, były, są i jeszcze długo będą :) .
A co do Solar, całkiem niezłe tylko ciekawe co powiedzą o nich kierowcy (wiem że w SU18 narzekają na skręt przeguba a SU15 to zbyt sztywne jak na swoją długość są czyli z 12 metrowcami nie powinno być problemu).

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Na zajezdni Kleszczowa stoi 5 Su12, koło budynku biurowego.
Autobusy dostały numery od 1400 do 1404 .
Następne większe dostawy już we wtorek.
Zarówno Su12 i su18, które będą dostarczane przez cały tydzień.
Zdjęcia są już dostępne na Wawkomie.
http://wawkom.waw.pl/forum/viewtopic.ph ... 612#171612

Grzesiek

Post autor: Grzesiek »

Też wrzucę kilka. Niestety, nie wpuścili mnie na zajezdnię, więc trzeba było się przez chaszcze przedzierać i robić zdjęcia od płotu.

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

drentwy

Post autor: drentwy »

W końcu :) I nawet mają nowe estetyczne numery na tylnej ścianie, no no ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Całkiem fajne. Muszę przyznać, że chociaż nigdy nie lubiłem barw żółto-czerwonych to tu wygląda to naprawdę dobrze.
Ale solarisowi we wszystkim do twarzy :razz:

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Bardzo ładnie się prezentują a czy MZA zamawiało kołpaki czy nie, bo jak do nas przyjechały SU12 III generacji miały kołpaki. :)

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Na Kleszczowej jest co najmniej 9 su12, jak nie 10.
Tego 10 nie doliczyłem się, ale może być.
http://www.phototrans.eu/2-146122.html

drentwy

Post autor: drentwy »

^ 10 ponoć przywalił w drzewo podczas parkowania :retard: , pewnie gdzieś go schowali żeby nie rzucał się w oczy do czasu wymiany szyby i naprawy pogiętego dachu (info od jednego z userów Wawkomu). Co ciekawe - chodzą też słuchy, że te 10 sztuk to wszystkie SU12 jakie może dostać Kleszczowa, a reszta zostanie wysłana gdzie indziej. Paranoja...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Dziesiąty chyba stoi gdzieś w krzakach i "czeka na remont", tj. zabierają mu części do innych autobusów. Tak gdzieś przynajmniej czytałem i nawet fotę widziałem ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

KKS pisze:Dziesiąty chyba stoi gdzieś w krzakach i "czeka na remont", tj. zabierają mu części do innych autobusów. Tak gdzieś przynajmniej czytałem i nawet fotę widziałem ;)
Jeżeli naprawdę jest tak jak piszesz, to nic innego tylko pogratulować pomysłowości... Jak można nowy autobus wziąć na części? Jest to nie logiczne i raczej nie możliwe, że Solaris zgodziłby się na coś takiego...

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

B.A. Baracus pisze:
KKS pisze:Dziesiąty chyba stoi gdzieś w krzakach i "czeka na remont", tj. zabierają mu części do innych autobusów. Tak gdzieś przynajmniej czytałem i nawet fotę widziałem ;)
Jeżeli naprawdę jest tak jak piszesz, to nic innego tylko pogratulować pomysłowości... Jak można nowy autobus wziąć na części? Jest to nie logiczne i raczej nie możliwe, że Solaris zgodziłby się na coś takiego...
10 stoi koło hali technicznej z drugiej strony zajezdni.
I nie pójdzie na pewno na części.

:-P
Rozbitą tylną szybe ma wóz 1408, a ten gdzie stoi gdzie indziej to 1409.
Pewnie służy jako nauka jazdy dla kierowców z Kleszczowej, później wyjedzie normalnie na linie.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

No ale ktoś pisał, że zabrali mu najpierw lusterko, potem mechanizm od drzwi itp. Nie napisałem, że pójdzie na części :D

drentwy

Post autor: drentwy »

^ Jakby Ci to powiedzieć - pomyliłeś model, numer, rocznik i zajezdnię - reszta się zgadza (tzn. jest w MZA odstawiony Solaris pasujący do Twojego opisu, ale jest to SU15 8608 z 2001 roku z Woronicza i nie ma on nic wspólnego z tym tematem) :retard:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Czyli wszystko gra :diabeł:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wszystko gra.... ale ja - będąc w niedzielę pod zajezdnią R2 "Kleszczowa" - również doliczyłem się tylko 9 sztuk :mruga: . I również zrobiłem im fotki, chociaż nie tak piękne jak Grzesiek :)

Obrazek ObrazekObrazek

Jak Widzicie na zdjęciach one są już zarejestrowane, mają również numery taborowe. A zatem, jeśli mają zainstalowane kasowniki, to jest szansa, że już w tym tygodniu, w ciągu najbliższych dni powinny były pojawić się na mieście. ;)

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Powiem tak Solarisy są bardzo ładne i no szkoda tego 10 no, ale każdemu się zdarza u nas był taki przypadek, że na nowego Solara najechał Ikarus 280 mam nadzieje, że zostanie naprawiony i wróci do normy. :) Co do kołpaków dziwie się ze nie zostały dodane w Bielsku czy w Czechowicach nowe Solarisy mają je widać MZA uznało ze nie będzie ich zamawiać? ;)

drentwy

Post autor: drentwy »

^ I dobrze, wystarczy zobaczyć co stało się z kołpakami w MANach z MZA. Osobiście mi to nie przeszkadza, jakoś wolę "gołe" felgi ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”