Testowy Solaris Urbino 18 w Gdyni!

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
nawiedzony

Post autor: nawiedzony »

Wydaje Ci się. Porównałem dwa zdjęcia 5257 i 5258 i wyświetlacze są tej samej wielkości. Być może jest tak dlatego, gdyż wyświetlacz w 5257 jest grubszej czcionki. :P

kombino

Post autor: kombino »

nawiedzony pisze:Jego największą wadą to plastik obszyty materiałem robiący za siedzenia .
5258 ma normalne miękkie siedzenia.Jechałem nim dziś,więc mogę potwierdzić.
rupak9 pisze:Teraz to chyba rowerzyści będą wyprzedzać tego Solarisa
Solaris ma dobrą dynamikę na prostej jak i pod górę(wyprzedził 2044/172).
Prawdopodobnie mułowatość tego busa była spowodowana włączonym "trybem oszczędnościowym" skrzyni biegów. :lol:

Marcin Nader

Post autor: Marcin Nader »

Hm, uważasz że wcześniej miał inny program skrzyni biegów? Jaką on ma skrzynie?

kombino

Post autor: kombino »

Słyszałem,że jeszcze podczas testów jednego dnia jeździł normalnie,poźniej stał się powolny,doszły mnie słuchy,że miał włączony taki tryb.
Jedno jest pewne jechało mi się nim bardzo przyjemnie,oprócz małego zgrzytu :cool:

Marcin Nader

Post autor: Marcin Nader »

Hehe, w autobusach nie ma czegoś takiego jak tryb oszczędnościowy ... Chyba że kierowca gazu do oporu nie cisnął ;)

kombino

Post autor: kombino »

Jak najbardziej możesz mapować silnik,skrzynie,aby uzyskać lepsze parametry,zawsze kosztem czegoś..W Gdyni w gdyńskich volvach kosztem zużycia paliwa,przy lepszej dynamice.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jest coś takiego. Jak SU12 III przyjechało do Bielska-Białej miały właśnie to ustawione, co w połączeniu z słabym silnikiem dawało nieprzyjemne efekty

ppln

Post autor: ppln »

Miałem przyjemność zobaczyć tego ST18 na lawecie, przejeżdżał po Włókniarzy. W każdym razie miał identyczne malowanie jak ten testowany w Gdyni.

Marcin Nader

Post autor: Marcin Nader »

plocmaster pisze:Jest coś takiego. Jak SU12 III przyjechało do Bielska-Białej miały właśnie to ustawione, co w połączeniu z słabym silnikiem dawało nieprzyjemne efekty
No nie wiem, ja zawoziłem U12 III do Bielska-Białej ...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Marcin Nader pisze:No nie wiem, ja zawoziłem U12 III do Bielska-Białej ...
Te nieprzyjemne efekty wyszły na jaw dopiero w eksploatacji liniowej

Marcin Nader

Post autor: Marcin Nader »

No, jak poryli w ustawieniach skrzyni ... to nic dziwnego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”