Solarisy Urbino 9 i Urbino 10

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

jacool pisze:
J-31 pisze:Wygląda to makabrycznie
Może w nocy wymianiają a w dzień jeździ i jeszcze nie zdążyli wymienić wszystkich?
Nie sadzę. Mam dziwne wrażenie, że tak chyba już zostanie. Zresztą wcześnie widziałem jeszcze trzeciego SU 10, dokładnie z takim samym układem okien. Nie byłem pewny, co to jest, toteż dotychczas nie pisałem... :]

... Nie mniej jednak, będę obserwował dalej.... ;)

Siecool

Post autor: Siecool »

Widziałem tego stworka A 346 dzisiaj. Wymienili mu te okna po jednej stronie i nie rzuca się to zbytnio w oczy, poza ponadnormalną ilością uszczelnienia i faktem, że dolna część okna robi wrażenie ciut za małej jak na dziurę, w której się mieści, ale tu podobnie Mobilis załatwił sprawę sporą ilością uszczelnienia. Generalnie muszę stwierdzić, że zrobili to nawet starannie. Natomiast sensu takiego postępowania nie widzę i chyba jeszcze długo nie dojrzę... :wink:

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

Hmm... Może coś z tego wyniknie, może coś testują...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Siecool pisze:Generalnie muszę stwierdzić, że zrobili to nawet starannie. Natomiast sensu takiego postępowania nie widzę i chyba jeszcze długo nie dojrzę...
A ja chyba widzę sens. Ten sens - to ... reklama na folii.

:strzałka: Po pierwsze wymieniono okna tylko na niektórych pojazdach - wygląda na to, jak by były to pojazdy wytypowane do reklamy bocznej

:strzałka: Po drugie, natychmiast po wymianie, autobusy zostały obklejone folią one-vision.

Toteż mam wrażenie, że wymieniają im te okna pod kątem ułatwień instalowania reklam. Szczególnie, że wymianie podlega wyłącznie lewa strona, czyli ta na którą trafia reklama...

A teraz fotka :P
galeria/details.php?image_id=777

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Według mnie chodzi o to, że po rozsunięciu okna reklama na oknie staje się gorzej widoczna i w ogóle nieestetycznie to wygląda.
Uchylenie uchylnego nie zakłóca tak reklamy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Według mnie chodzi o to, że po rozsunięciu okna reklama na oknie staje się gorzej widoczna i w ogóle nie estetycznie to wygląda.
Uchylenie uchylnego nie zakłóca tak reklamy.
Hmmm... I tu Możesz mieć rację. Nie pomyślałem o tym, a przecież to takie oczywiste :)

Siecool

Post autor: Siecool »

To ma swój sens i mnie pocieszyliście, bo w takim wypadku jest mniejsza szansa, że nowe Solarki padną ofiarą drapieżnego kapitalizmu i obkleją im cały bok. :wink:

drentwy

Post autor: drentwy »

Siecool pisze:To ma swój sens i mnie pocieszyliście, bo w takim wypadku jest mniejsza szansa, że nowe Solarki padną ofiarą drapieżnego kapitalizmu i obkleją im cały bok. :wink:


Znając MZA to prędzej zablokują te okna na amen i zakleją :/


;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

drentwy pisze:
Siecool pisze:To ma swój sens i mnie pocieszyliście, bo w takim wypadku jest mniejsza szansa, że nowe Solarki padną ofiarą drapieżnego kapitalizmu i obkleją im cały bok. :wink:
Znając MZA to prędzej zablokują te okna na amen i zakleją :/
Panowie to, że "Mobilis" tak robi nie oznacza, że MZA też tak uczyni... ;)

A swoją drogą ciekawy jestem, czemu "Mobilis" zdecydował się na wymianę okien. Szczególnie, że wcześniej też obklejano SU 10 i odsuwane okna jakoś im nie przeszkadzały. Co prawda mieli ostatnio spory zastój w reklamach na folii one-vision, ale jednak...

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

Mobilis jest także właścicielem jakiejś firmy reklamowej. Może były skargi reklamodawców?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tomaszekkk pisze:Mobilis jest także właścicielem jakiejś firmy reklamowej. Może były skargi reklamodawców?
Tak - ta firma "córka" nazywa się "Mobilis-Media". Być może, rzeczywiście zamawiający reklamę postawił taki warunek. Szczególnie, że to jest jakaś jednolita akcja marketingowa jednego z centrów handlowych. Na SU 15 MZA widziałem podobną reklamę... :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wg mnie przecież macie klimę w tych Solarach, zablokowanie lub wymiana okien nie powinny być takie straszne.
Choć po jakimś czasie, gdy te autobusy przestaną być nowością, docenicie duże, rozsuwane okna (zwłaszcza w okresie letnim).

Siecool

Post autor: Siecool »

plocmaster pisze:Wg mnie przecież macie klimę w tych Solarach, zablokowanie lub wymiana okien nie powinny być takie straszne.
Choć po jakimś czasie, gdy te autobusy przestaną być nowością, docenicie duże, rozsuwane okna (zwłaszcza w okresie letnim).
W przypadku MZA, o ile będą używać klimy, to faktycznie nie będzie problemu, ale niestety Mobilis ma tylko jeden wóz klimatyzowany, więc będzie ciut ciepło w środku pozostałych. Na szczęście sytuację ratuje możliwość pozostawienia jednego boku z oknami przesuwnymi, zanosi się na to, że będziemy mieli dośc oryginalne Solarki w Warszawie. :wink:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Siecool pisze: zanosi się na to, że będziemy mieli dośc oryginalne Solarki w Warszawie
Już mamy oryginalne Solarki w Warszawie :retard:

No, ale na pocieszenie napiszę, że nie wszystkie. Tylko część. xD

[ Dodano: 2006-04-12, 10:47 ]
To może jeżeli jesteśmy w temacie okien w SUrbinetto 10 "Mobilis". TO jeszcze dodam, że kilka lat tem jeden z ich autobusików, miał wybitą szybkę pod częścią odsuwaną - po lewej stronie pudła. I przez pewien czas jeździł z żółtą dyktą zamiast tego okna. :D

Robson

Post autor: Robson »

J-31 pisze:To może jeżeli jesteśmy w temacie okien w SUrbinetto 10 "Mobilis". TO jeszcze dodam, że kilka lat tem jeden z ich autobusików, miał wybitą szybkę pod częścią odsuwaną - po lewej stronie pudła. I przez pewien czas jeździł z żółtą dyktą zamiast tego okna. :D
Prawie jak Meteor ;) Wg. mnie okna uchylne wyglądają bardziej estetycznie i łatwiej busboarda nakleić bo nierozjeżdża się reklama(widać to np. w 120M) ale za to okna rozzsuwane łatwiej "klimatyzują" wnętrze i jest w lecie chłodniej.

[ Dodano: 2006-04-26, 20:59 ]
Już się kiedyś pyałem albo ponawiam bo gdzieś umkło mi to pytanie. Czym się różni Solaris Urbino 10 od Solarisa Urbinetto 10 ??

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Robson pisze:Czym się różni Solaris Urbino 10 od Solarisa Urbinetto 10 ??
Ja też się o to pytałem :) Odpowiedź brzmiała mniej więcej tak: nazwą, Urbinetto były robione tylko dla W-wy.

Robson

Post autor: Robson »

Aha nie no Wawa jest wyjątkowa :) Bo patrząc na fotki to SU 10 od SUrbinetto 10 niczym się nie różni. Kiedyś słyszałem jedynie plotki że Urbinetto ma większy zwis tylny choć ile z tego prawdy to nie wiem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Robson pisze:Czym się różni Solaris Urbino 10 od Solarisa Urbinetto 10 ??
No właśnie odpowiedź na to pytanie jest nie do końca znana. Podejrzewam, że ta nazwa to był jakiś chwilowy kaprys producenta. Możliwe, że chodziło o chwyt reklamowy. Jak jest duże Urbino, to może być małe Urbinetto. Szczególnie, że Mobilis jest jedynym przewoźnikiem w Polsce, który eksploatuje tak dużą ilość (53 szt.) SU10. ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Odświerzmy temat. Oczywiście Solaris Urbinetto 10 "Mobilis" Izabelin. Nasz ajent eksploatujący małe Solarisy postanowił je nieco urozmaicić.

Otóż - co już pisałem powyżej w części autobusów powymieniano okna z odsuwanych na uchylne (tylko po lewej stronie). Było to spowodowane ułatwieniem w naklejaniu reklamy. Reklamę już zdjęto okna uchylne zostały.

Nie jest to koniec reklamy. Firma córka, tj. "Mobilis-Media" kilka miesięcy temu, postanowiła wprowadzić nową formę reklamy. Są to małe kwadratowe tabliczki umieszczone na szybie odgradzającej środkowe drzwi od części pasażerskiej. Jest to tylko jedna taka tabliczka.

A tutaj zdjęcie.
Obrazek

Nie wiem czy Pamiętacie reklamę na kołach. "Mobilis" jako pierwszy wprowadził ten rodzaj reklamy i... od kilku lat nie ma już chętnych na tą reklamę. Jedyną firmą jako reklamowano było Iveco, potem "Mobilis-Media" reklamowały siebie i zachęcały do zamówień. Zamówień najwyraźniej brak. ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Dość dobra ta reklama, estetyczna i umieszczona w nieprzeszkadzającym miejscu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”