Międzymiastowy Solaris - InterUrbino

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Międzymiastowy Solaris - InterUrbino

Post autor: Gadzie »

W miesięczniku "Ciężarówki" pojawił się projekt nowego autobusu międzymiastowego marki Solaris. Nie ma on jeszcze nazwy, ale producent ma zamiar wprowadzić go na rynek już w 2009 roku.
:strzałka: http://www.trucks.com.pl/dzialy/0903/foto/solaris2.jpg

Solaris ten ma być może w sobie trochę IV generacji Urbino. Co sądzicie o tym pojeździe? Warto również dodać, że pojazd ten zaprojektował polski konstruktor z Solarisa.

[quote="Miesięcznik "Ciężarówki""]Autobusem międzymiastowym Solaris zamierza wjechać w segment polskiego rynku zdominowany dotąd przez innych krajowych producentów. Tu dla użytkowników liczy się przede wszystkim cena, ale coraz częściej nie musi to być cena najniższa, ale najkorzystniejsza pod względem relacji do oferowanych nowoczesności, jakości i trwałości pojazdu. Projekt stylizacji nadwozia to dzieło jednego z młodych, polskich konstruktorów zatrudnionych w Solarisie. Nie ma co ukrywać, że na tle potencjalnych krajowych rywali projekt wygląda ultranowocześnie. Jeśli dodamy do tego nowoczesną technikę i takież technologie wytwarzania, które Solaris juz dobrze opanował, konkurencja w tym sektorze ma się czego obawiać.[/quote]

Osobiście spodobał mi się. Jest o wiele lepszy od Valetty 11. Nowoczesny design, ciekawy wygląd. Ciekawe, jak będzie wyglądał w rzeczywistości :)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Jestem pod wrażeniem :) Mam nadzieje ze PKS Bydgoszcz się skusi na Solarisa a nie będzie cały czas z Irisbusem będzie.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Rzeczywiście, całkiem sympatycznie się prezentuje. Zobaczymy jak dopracują szczegóły w tym modelu ;) i ciekawe jaką dostanie nazwe.

Bartek

Post autor: Bartek »

Bardzo mi się podoba, tylko czekać aż Wełolia kupi :P

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Wygląda atrakcyjniej od Crosswaya, który dużą karierę zrobił właśnie dzięki wyglądowi. Jeśli nie przeholują z ceną to może być hit :P

Awatar użytkownika
MADE IN HUNGARY
Kierowca
Kierowca
Posty: 166
Rejestracja: 2008-04-26, 15:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: MADE IN HUNGARY »

Znając marketing Solarisa to nie będzie problemów ze sprzedażą. O za wysoka cenę też nie należy się martwić, w końcu w Solaris zbijaniu cen nie ma sobie równych.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

MADE IN HUNGARY pisze:Znając marketing Solarisa to nie będzie problemów ze sprzedażą.
Z Valettą im nie wyszło jakoś.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

KKS pisze:Z Valettą im nie wyszło jakoś.
Nie wiem jak jakościowo, ale stylistycznie wygląda okropnie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poczekajmy na to, aż SB&C pokaże gotowy prototyp. Wizualizacja jest trochę dziwna. Aczkolwiek w ciekawy sposób nawiązuje do modeli Urbino LE ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Bardzo ładnie się prezentuje ten Solaris i byłoby miło gdyby Urbino v4.0 przejęło stylistykę z tego modelu. Jednak sukcesu jakoś nie wróżę temu modelowi. To nie jest rynek miejskich autobusów na którym trzeba było zastąpić czymś Ikarusa i Jelcza. Tu mamy silną obsadę w postaci Autosana, Irisbusa, Solbusa i SORa - trudno będzie przebić się przez tych producentów.
Choć z drugiej strony niski popyt daje nadzieję na spokojną pracę na linii montażowej tego modelu i może doczekamy się staranniej wykonanych pojazdów :]

ppln

Post autor: ppln »

Na razie niech zaczną montować seryjnie takie oświetlenie jak w tym pokazowym U12 z targów. Bo obecnie to odrobinę obciachowe że autobus z 2008 roku nie ma zamaskowanych obudów od świetlówek, podczas gdy nawet tandetne wysokopodłogowe conecto ma.

A taka stylistyka IMO średnio pasuje do autobusu miejskiego.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Zgrabny autobusik. Kto wie, może rzeczywiście jest to kolejna designerska przymiarka do autobusu IV generacji. Aż wezmę go chyba na warsztat do opracowania wizualki Solarisa Intercity ;)

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Fajny, z wyglądu autobusik, ale jakoś do Solbusa i Autosana (miejskich oczywiście) podobny mi się wydaje.
pr110 pisze:Bardzo mi się podoba, tylko czekać aż Wełolia kupi :P
Veolia ma podpisaną umowę z SORem, także nie liczyłbym.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Ładne to, ale z Valettą mi się kojarzy :diabeł: A nasz Polbus już mógłby wymienić Autosany H9 :mruga:

Lopez

Post autor: Lopez »

Mi się ten autobus kojarzy z jednej strony z crosswayem, z drugiej z, może nawet bardziej - z mercedesem intouro. Ogólnie widzę spore zapotrzebowanie na tego rodzaju pojazdy, gaszone póki co różnymi solbusami i używkami z Zachodu. Jednak sądzę, że na dłuższą metę nasze PKSy będą musiały uderzyć w tym kierunku, pod warunkiem poprawy ich sytuacji ekonomicznej. Dobrze, żeby Solaris był obecny także w tym segmencie rynku. Porażka veletty nic tu nie przesądza.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Lopez pisze:Ogólnie widzę spore zapotrzebowanie na tego rodzaju pojazdyna dłuższą metę nasze PKSy będą musiały uderzyć w tym kierunku
T może wyjaśnij co w tym modelu jest tak wyjątkowego, że trzeba je będzie kupić i niby nie ma tego na rynku :?: :chytry: Po raz kolejny odnoszę wrażenie, że twoje zdanie opiera się tylko na tym, że jest to polskie i sprzedać się koniecznie musi...

Lopez

Post autor: Lopez »

Amalio pisze:T może wyjaśnij co w tym modelu jest tak wyjątkowego, że trzeba je będzie kupić i niby nie ma tego na rynku Po raz kolejny odnoszę wrażenie, że twoje zdanie opiera się tylko na tym, że jest to polskie i sprzedać się koniecznie musi...
Po raz kolejny odnoszę wrażenie, że Twoje zdanie jest zawsze na "nie".
Nie napisałem, że ten model jest wyjątkowy Drogi Kolego, tylko że ta klasa autobusów będzie kiedyś stanowiła podstawę floty PKSów. I wśród modeli tej klasy nowy solaris może się odnaleźć. Alles klar?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Lopez pisze: Po raz kolejny odnoszę wrażenie, że Twoje zdanie jest zawsze na "nie".
Nie, nie jestem zawsze na nie, a już na pewnie nie w przypadku tego autobusu. Ale chciałbym zobaczyć Twój gorący doping przy czymkolwiek innym co nie jest z Polski.
Lopez pisze:Nie napisałem, że ten model jest wyjątkowy Drogi Kolego, tylko że ta klasa autobusów będzie kiedyś stanowiła podstawę floty PKSów. I wśród modeli tej klasy nowy solaris może się odnaleźć. Alles klar?
A czego w takim razie brakuje twoim zdaniem w takim Solway'u skoro twierdzisz, że gasi popyt na taki pojazd jak ten Solaris na wizualizacji :?:

chudy5d

Post autor: chudy5d »

Valetta może nie wypaliła, ale to powinno. I mi to nie przypomina ani Solbusa, ani Autosana - przecież przód i tył to tylko i wyłącznie nowy desing w oparciu o wygląd dzisiejszych Urbino. Z tego co widzę, na prezentacji jest wersja z silnikiem ułożonym poziomo i od razu widać jakąś zmianę w wyglądzie tylnej ściany.
Według mnie, chyba lepiej prezentowałaby się ta Solarka z kołpaczkami. :P
Jeżeli uda im się z tym produktem, ciekawe, czy wdrążą do oferty inne wersję (chodzi o długość).
Zastanawiam się też, ile będzie wersji układu drzwi, bo zapewne na sam początek zaprezentują 1-2-0, albo 1-1-0.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »


ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”