Napęd w U18?

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Dzieki

Peibe

Post autor: Peibe »

Właśnie - wyłania się zagadnienie: jak zgłosić kogoś (w tym wypadku kolegę Macieja) do odznaczenia "pomógł"?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Peibe pisze:Właśnie - wyłania się zagadnienie: jak zgłosić kogoś (w tym wypadku kolegę Macieja) do odznaczenia "pomógł"?
Właśnie rozmawiałem nt. temat z Adminem - Mac'em. Obecnie jedyną osobą, która może dodać taki punkt userowi za "pomocny" post - może jedynie autor tematu - czyli w tym temacie kol. Piker. ;)

Tymczasem ja dałem Maćkowi "pomógł" w innym temacie - ale sprawa oczywiście dotyczy Jego postu w tym temacie - "Napęd U18" - i jeszcze raz wielkie dzięki za informację dla kol. Maćka :)

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

No dzięki, dzięki.

Jacek Pudło

Post autor: Jacek Pudło »

PIKeR pisze:Hmmm ja tago dalej nie rozumie... przecież jak by autobus z napędem na tył chciał jechać prosto, to by sie nie udało! Chyba że w przegubie są jakieś prostowniki czy coś... :)
Nie trzeba posiadać aż tyle intelektu by domyślić się, iż przegub jest dość sztywną kontrukcją i wygina się tylko przy skręcie przednich kół . Nie jest to jakieś wybitnie trudne, by ten mechanizm prostował autobus przy braku skrętu kierownicy.
Ostatnio zmieniony 2005-07-16, 22:40 przez Jacek Pudło, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Swoją drogą przy okazji tego że do Krakowa przybywają U18 III zapoznałem się z danymi ogólnymi:
U18 III generacji może być napędzany przez Silnik DAF o moc 228kW lub MAN o takiej samej mocy lub DAF o mocy 265kW
Skrzynia biegów to Voith 864.3 lub ZF 5/6HP
Zbiornik paliwa - pojemność 260 lub 230 litrów.

PIKeR

Post autor: PIKeR »

Też Maćkowi dałem "pomógł". Wielkie dzięki! :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”