NL 2x2

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Autobusy piękne, ale ja mam nadzieję, że dwuwejściowe NL202 nie zemszczą się przy dużych potokach i wymianie na przystankach :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:ale ja mam nadzieję, że dwuwejściowe NL202 nie zemszczą się przy dużych potokach i wymianie na przystankach
Również mam taką nadzieję, aczkolwiek problemy z dopasowaniem tych MAN-ów do odpowiednich linii zawsze mogą być. Niemniej jednak skoro w innych polskich miastach, gdzie są duże potoki pasażerskie jeżdżą MAN-y NL202 w wersji dwudrzwiowej i nie sprawia im to problemu to i w Szczecinie się sprawdzą :).

wocash

Post autor: wocash »

Niektórzy mogą stwierdzić że to już nudne że ciągle informuję o kolejnych zakupach dokonywanych przez szczecińskie spółki ale niestety tak też jest i tym razem. Do SPAD dotarły 2 dni temu kolene 7 manów NL202. Tym razem sprzedawcą okazał się Dortmunder Stadtwerke AG. Rok produkcji autobusów to 1992 (z tego roku pochodzą trzy wozy) reszta zaś z 1993 r. Tak jak w poprzednim zakupie są to pojazdy dwudrzwiowe lecz kolejną nowościa na szczecińskich ulicach będzie to, że drugie drzwi tych autobusów są wychylno-odskokowe. Pojazdy te wyjadą na trasy w obecnych barwach ponieważ autobusy z poprzedniej dostawy są w dalszym ciągu poddawane zabiegom lakierniczym (chodzi o busy z BVAG).
Oto kilka fotek:
[ 1 ]
[ 2 ]
[ 3 ]
[ 4 ]
[ 5 ]

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

wocash pisze:Niektórzy mogą stwierdzić że to już nudne że ciągle informuję o kolejnych zakupach dokonywanych przez szczecińskie spółki ale niestety tak też jest i tym razem.
Nie chcę się czepiać, ale to temat o NL202 MZK GW ;-)

[ Komentarz dodany przez: u2w: 2006-10-07, 17:44 ]
Już nie ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

No to zapowiada się w Szczecinie duża wymiana taboru, skoro już ponad 10 tego typu autobusów eksploatują szczecińskie przedsiębiorstwo ;). Jeszcze trochę i za jakiś czas większa część zachodniopomorskiego stanie się "siedliskiem MAN-ów". Mam tylko nadzieję, iz ten pomarańczowy MAN ze SPAD zostanie wkrótce przemalowany ;). A jeśli chodzi o wnętrze to te fotele są chyba rzadko spotykane w Polsce, niemniej jednak wyglądają na całkiem wygodne :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Autobusy są naprawdę świetne. <b>napewno</b> dobrze utrzymane, pojeżdżą kilka lat. Trochę martwi mnie ta malutka rzeźnia. No, ale to już pewnie mało istotny szczegół. ;)

Ciekawy jestem, czy one również otrzymają białe display-e zewnętrzne. :roll:

Filip_2691

Drugi MAN NL202 w PKM Świerklaniec.

Post autor: Filip_2691 »

Od niedzieli po ulicach okręgu katowickiego śmiga o to ten MAN : http://www.mbut.pl/~waz/details.php?ima ... 6174607237

Został on sprowadzony przez DWZ Bielsko-Biała z Die Line. PKM Katowice też kupił takie MANy, także z Die Line. W Bielsku został już pomalowany w świerklanieckie barwy. Za nie długo zostaną przeprogramowane wyświetlacze.
Ostatnio zmieniony 2007-02-15, 08:15 przez Filip_2691, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Zapomniałeś dodać, że ten Man pochodzi od tego samego przewoźnika co nie dawno sprowadzone te same Many do PKM w Katowicach :mruga:
Filip_2691 pisze:Za nie długo zostaną przeprogramowane wyświetlacze.
Przynajmniej u Was umią i nie zwlekają z przeprogramowaniem wyświetlaczy, bo w Katowicach majstrom się najwyraźniej nie chce :/
Dobrze, że chociaż z wozu #222 wyjęli je, bo #223 nadal jeździ z napisem "VIP PKMKatowice" i z jedną tablicą z przodu, masakra :roll:
Ostatnio zmieniony 2007-02-14, 21:49 przez Shadow238, łącznie zmieniany 1 raz.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ładny :)
MKM Shadow pisze:#222 wyjęli je
W jakim sensie? Nie ma wyświetlacza czy już zaprogramowany jest?

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

KKS pisze:jakim sensie? Nie ma wyświetlacza czy już zaprogramowany jest?
Pozbyli się wszystkich wyświetlaczy w tym wozie, wyjmując je ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Inteligentnie... XXI wiek. Czasem mi się złe słowa nasuwają jak o GOP-ie myślę, ale się powstrzymam...

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

KKS pisze:Inteligentnie... XXI wiek.
A majstrom się nie chce przeprogramować wyświetlacza w wozie #223 :/

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

MKM Shadow pisze:Zapomniałeś dodać, że ten Man pochodzi od tego samego przewoźnika co nie dawno sprowadzone te same Many do PKM w Katowicach
A no rzeczywiście :) Zapomniałem :) Zaraz dopisze to do mojego pierwszego posta.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Sympatyczny autobus. Ciekawy jestem jaki jest jego wiek. Czy któryś z kolegów z GOP-u orientuje się może ;)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Został on wyprodukowany w 1997 r. :) Więc ma 10 lat :) Bardzo fajny te MAN, ma bardzo dobrze zadbane wnętrze i silnik też bardzo dobrze pracuje :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Filipie2691 podejrzewam, że te Świerklanckie Many nie różnią się we wnątrz od tych Katowickich ;)

Więc to samo mogę powiedzieć, że wnętrze jest zadbane no i wygodne siedzenia :mruga:
Jednak ta otwarta kabina kierowcy, nie wygląda bezpiecznie :/ ale jak znam naszych "speców" z odziału zajezdni PKM K-ce wstawią piękną kabinę z skasowanej M11 lub jakiegoś Jelczydła 120MM/1 :P

maciek88

"KA" Świnoujście zakupuje użwane Niemieckie MANY N

Post autor: maciek88 »

Witam wszystkich

Chciałbym napisać o Komunikacji Autobusowej w Świnoujściu,która zakupiła od Niemców 3 używane MANY NL202.
Pierwsza partia 3 sztuk autobusów już jest w Świnoujściu, teraz czekamy na kolejne 5 używek,bo cała partia NL202 ma wynieść 8 sztuk.
Wszystkie używane MANY mają zastąpić wysłużone Jelcze M11 oraz wzmocnić park taborowy, w którym znajdują się trzy Autosany A1010M.

Jakie macie własne opinie co to tego niskopodłogowego MANA NL202.

Ja uważam,że w miarę są to normalne autobusy a firma MAN jest uważana za dobrą i produkuje dość dobrej jakości sprzęt transportowy.

Wszystkie zdjęcia tych używek można zobaczyć na stronie mojego stowarzyszenia: www.ssmkz.dl.pl

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

maciek88 pisze:Jakie macie własne opinie co to tego niskopodłogowego MANA NL202.
W pytę wóz, dobrze trafiliście. Tylko używka, ale wiadomo…

maciek88

Post autor: maciek88 »

ja tam bym wolał nowe Jelcze albo Solbusy ale "KA" nie ma tyle kasy na nowe wozy polskiej produkcji :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

ja tam bym wolał nowe Jelcze albo Solbusy ale "KA" nie ma tyle kasy na nowe wozy polskiej produkcji

No ja bym chyba wolał MANy, mimo, że są używane, ale dobre, niż Jelcz, które są nowe, ale słabe.

ODPOWIEDZ