NL 2x2

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kozik pisze:(...) Poza tym nasze zaplecze boi się wszelkich innowacji. A z tymi wozami nie mieli jeszcze nic do czynienia i nagle stają przed koniecznością takiej poważnej naprawy. (...)
Ooops. Nie wiedziałem, że można się bać panicznie nowego taboru, nawet jeśli jest kupowany z drugiej ręki :]

picia

Post autor: picia »

no tak, ale patrząc na to, że kolejne 3 busy idą na żyletki, a co za tym idzie tabor autobusowy się odchudzi, to powinno ich to zmobilizować do zwiększenia obrotów...

Kozik

Post autor: Kozik »

Nie zapominaj, że w kolejce stoi jeszcze 120m #510, gdzie jest kończona NG; 120MM/2 #514 do naprawy po tym jak się palił, #505 po kolizji..

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kozik pisze:Nie zapominaj, że w kolejce stoi jeszcze 120m #510, gdzie jest kończona NG; 120MM/2 #514 do naprawy po tym jak się palił, #505 po kolizji..
No to chyba tym bardziej powinni się spieszyć...

A co z pozostałymi MAN-ami ? :)

Dzisiaj w galerii widziałem fotkę Radzia. Bardzo ładne są te Wasze MAN-y, oczywiście w tym makijażu. Pozytywnie się wyróżniają. Tylko dlaczego Radziu napisał "Hujek" ? O co chodzi z tą nazwą ? :]

Mam na myśli to zdjęcie :strzałka: galeria/details.php?image_id=786

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Na dachu jest takie coś, dzięki czemu ten wóz otrzymał ten oryginalny przydomek.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dziwny pisze:Na dachu jest takie coś, dzięki czemu ten wóz otrzymał ten oryginalny przydomek.
Dzięki. Nie zauważyłem tego ;)

drentwy

Post autor: drentwy »

Ale to chyba przez "ch" powinno być ;) :rotfl:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

drentwy pisze:Ale to chyba przez "ch" powinno być ;) :rotfl:
Świntuszek. Nie Wnikaj w szczegóły :retard:

A tak a propo - a właściwie do czego to służyło. Ten element już od dawna widuję na różnych autobusach sprowadzanych z Niemiec. Czy to był element łączności: autobus-baza ? :]

Robson

Post autor: Robson »

J-31 pisze:
drentwy pisze:Ale to chyba przez "ch" powinno być ;) :rotfl:
Świntuszek. Nie Wnikaj w szczegóły :retard:

A tak a propo - a właściwie do czego to służyło. Ten element już od dawna widuję na różnych autobusach sprowadzanych z Niemiec. Czy to był element łączności: autobus-baza ? :]
Pod tym masz jakieś urządzenie czy antenę która się pozwala lączyć z bazą. Wszystkie helmuty u nas też to mają nie wymontowali bo nawet nie wiedzą jak :)

Podi

Poznań- spalił się Man...

Post autor: Podi »

Wczoraj tj. dnia 10.04.2005 spalił się poznański Man Nl202 #1037. Stało się to na ulicy Mrągowskiej, gdzie autobus obsługiwał linię 79...
Powodem była pewnie elektryka...
Fotka jeszcze z soboty,gdzie Manik pięknie się prezentował:
http://156.17.233.249/transport/autobus ... ticket=109

Będzie to pierwszy skasowany niskopodłogowiec w historii MPK Poznań...

Słowo odemnie: Czemu nie zjarała się jakaś chrzaniona deskorolka ! :(

wocash

Post autor: wocash »

Szczecińskie NG272 też mają coś takiego.

P.S. Sorry za OT

Damhan

Post autor: Damhan »

A ja mam pytanie, czy ten Man był od nowości w MPK? Czy używany? ;)
Ostatnio zmieniony 2006-04-11, 18:32 przez Damhan, łącznie zmieniany 1 raz.

Podi

Post autor: Podi »

A ja mam pytanie, czy ten Man było d nowości w MPK? Czy używany? ;)
Oczywiście że od nowosci...został kupiony wraz z 39 innymi takimi samymi(1002-1041)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Dlaczego wciąż palą się nowoczesne, niskopodłogowe autobusy?… :(
Cóż, trudno… Eksploatacja NL202 w MPK napotyka coraz więcej przeszkód, dobrze, że przynajmniej MPK sobie i tak poradzi.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Takie słowo przechodzi przez moderatorski przesiew bez odzewu :?: :?: A jak napisałem „penis” od razu było, że brzydko :D

Podi

Post autor: Podi »

plocmaster pisze:Eksploatacja NL202 w MPK napotyka coraz więcej przeszkód
Hm? No <b>niewiem</b>,czy spalenie jednego busa na dziesięc lat jest takie straszne...
plocmaster pisze:dobrze, że przynajmniej MPK sobie i tak poradzi.
Skąd ta pewność? Jeszcze nie skasowaliśmy wszystkich Wysokopodłogowców a tu takie coś zaczyna się robić...Przecież takich niskopodłogowców jest ponad 100...
plocmaster pisze:Dlaczego wciąż palą się nowoczesne, niskopodłogowe autobusy?… :(
Ikary też się palą(pozdro dla Bydgoszczy)...Zresztą NL202 nie sa już takie nowoczesne...

NL202 powinny mieć już NG...

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Podi pisze:Będzie to pierwszy skasowany niskopodłogowiec w historii MPK Poznań...
W Gdyni to się zapalił pamiętny Mercedes 0530L.
Wiekiem był młodszy od Mana, ale i tak się spalił :retard:. I chyba go skasowali, bo tylko tam się nadawał :).

Robson

Post autor: Robson »

Ale to nie nasza wina że tak jest nazywany przez wszystkich. Dostał taką ksywkę i nic się nie zrobi. W telewizji także niepowinno być przekleństw a i tak w niektórych polskich filamch występują.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Robson pisze:Pod tym masz jakieś urządzenie czy antenę która się pozwala lączyć z bazą. Wszystkie helmuty u nas też to mają nie wymontowali bo nawet nie wiedzą jak :)
Dokładnie jest to antena. Podaję instrukcję demontażu: odkęcić nakrętkę od spodu, uszczelnić po tym dach :D
plocmaster pisze:Takie słowo przechodzi przez moderatorski przesiew bez odzewu :?:
No widzisz... :devil:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Podi pisze:Hm? No nie wiem //pisownia - osobno,czy spalenie jednego busa na dziesięc lat jest takie straszne...
Tak jakoś mi się wydaje…
Podi pisze:Skąd ta pewność?
Takie przedsiębiorstwo ma sobie nie poradzić? :D
Podi pisze:Przecież takich niskopodłogowców jest ponad 100...
Wszystkie się nie spalą :retard:
Podi pisze:NL202 powinny mieć już NG...
Według kryteriów dla wyrobów autobusopodobnych typu Jelcz 120M — owszem, ale to porządny MAN z czasów, gdy nikogo nie stać było na zachodnie autobusy.
W Gdyni to się zapalił pamiętny Mercedes 0530L.
Ooj, O530L zawsze się palą ;)

ODPOWIEDZ