MAN Lion's City

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

DominikR pisze:- Dlaczego ma małe lusterka? ¯eby Lion's był prawdziwym lwem to jak dla mnie musi mieć duże lusterka. Takie jak w poznańskich
Tak sobie zamówiło MZA ;)

chudy5d

Post autor: chudy5d »

To nie są wady, tylko rzeczy, które Tobie się nie podobają, weź to pod uwagę następnym razem... zaraz ktoś jeszcze wyleci z układem siedzeń.

Drahus

Post autor: Drahus »

DominikR pisze:- Dlaczego ma małe lusterka?
A wiesz ile kosztuje takie fajne, duże lustro? Prawe 4,5 tys. a lewe 3,5 tys., więc MZA poszło w dobrą stronę, bo by nie wyrobili z wymianą luster. ;)

vanquisz

Post autor: vanquisz »

A wiesz ile kosztuje takie fajne, duże lustro? Prawe 4,5 tys. a lewe 3,5 tys., więc MZA poszło w dobrą stronę, bo by nie wyrobili z wymianą luster.
Masakra :o:
W ramach ciekawości 1m2 lustra to wydatek rzędu 15-20zł

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

Drahus pisze:A wiesz ile kosztuje takie fajne, duże lustro?
Zdaję sobie sprawę, że takie "fajne, duże lustro" kosztuje więcej, ba, dużo więcej niż normalne. Jednak według kilku kierowców z poznańskiej zajezdni A-3 Kacza takie lusterka znacznie poprawiają widoczność. A większa widoczność = większe bezpieczeństwo

Drahus

Post autor: Drahus »

Absolutnie się zgadzam, ale na taką skalę, na jaką kupiło MZA to się po prostu nie opłaca. ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Hybryda MANa rusza w Polskę:
MAN Truck &Bus Polska w kilku polskich miastach zaprezentuje swój hybrydowy autobus MAN Lion`s City. Prezentacje są przewidziane m.in, dla MPK Poznań (26.11), MZA Warszawa (29.11) i MPK Wrocław (1.12).

Infobus
http://www.infobus.pl/text.php?id=36365&from=main

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Super... ale uno momento, tylko trzy dni w Warszawie, to ciut mało jak na testy. Nie wiem, czy on się pojawi, czy tylko objawi ? ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:Super... ale uno momento, tylko trzy dni w Warszawie, to ciut mało jak na testy. Nie wiem, czy on się pojawi, czy tylko objawi ? ;)
Zostało napisane prezentacja, a nie testy.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

No to daję sobie paznokcie obciąć, że w późniejszym czasie trafi na testy do gliwickiego przewoźnika. Prezes PKM obiecywał, ze taki wóz zagości w zajezdni PKMu ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Zostało napisane prezentacja, a nie testy.
Zostało zapisane "zaprezentuje" - a nie "prezentacja". Toteż dlatego tak szybko pomyślałem o krótkich testach. A przynajmniej miałem nadzieję na jakiś krótki wyjazd na miasto ;)

Szkoda, bo pewnie jak zwykle pokażą go dziennikarzom, pani prezydent zrobi sobie pamiątkowe zdjęcie - a ja będę mógł jedynie pooglądać sobie fotki, a autobusu na żywo nie zobaczę - zapewne :confused:

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Kolejny hybrydowy MAN zakupiony przez hiszpańskie miasto. Tym razem nie Barcelona a Valladolid nabyło w sumie 9 nowych pojazdów, z czego 3 szt. Citaro, 5 przegubowych Castrosua City Versus i aż sztukę hybrydowego MAN'a :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

KB pisze:Kolejny hybrydowy MAN
Nie wiem czy już było, ale Wiedeń też chce zakupić jeszcze dwa hybrydowe MAN-y.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Lata płyną, a MAN dalej swoje. Ja się zastanawiam kiedy zobaczymy kolejną generację miejskiego Lwa. Na razie jednak MAN pokazuje możliwości techniczne prezentując Lionsa z silnikiem Euro6:
https://lh5.googleusercontent.com/-yELP ... G_0206.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-pBn5 ... G_0203.jpg

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

No już miałem nadzieję na LCII ;) Jego największy konkurent - MB już się pokazał z nowej strony. Mam jednak nadzieję, że jak MAN pokaże nową generację, to wszyscy spadniemy z foteli! :)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Amalio pisze:Lata płyną, a MAN dalej swoje.
Skoro jest dobre, to po co zmieniać? Takie np. Volvo chciało dobrze i przy okazji unowocześnienia technologii produkcyjnej, nie popisało się pod względem wizualnym pojazdu.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Skoro ma silnik Euro VI, czy wnętrze się zmieniło w stosunku do Lion'sów z silnikami o niższych normach?

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

Jestem absolutnie ciekaw tej jednostki e'MA'e'N'owskiej Euro 6. A szczególnie tego, czy korzysta z AdBlue.
Po zdjęciu, które tutaj mamy nie widzę większych różnić w komorze silnika między Euro 5/EEV a Euro 6.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Kędzior pisze:
Amalio pisze:Lata płyną, a MAN dalej swoje.
Skoro jest dobre, to po co zmieniać?
Dokładnie!
Jack the Ripper pisze:Jestem absolutnie ciekaw tej jednostki e'MA'e'N'owskiej Euro 6. A szczególnie tego, czy korzysta z AdBlue.
Po zdjęciu, które tutaj mamy nie widzę większych różnić w komorze silnika między Euro 5/EEV a Euro 6.
Sądzę, że powinno to współdziałąć z AdBlue.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Posiada ktoś info na temat tego Mana co również był na Busworld? https://profiles.google.com/TouringcarT ... 2045099762

ODPOWIEDZ