Buspas = pas drogowy dla wszystkich?

Różne zagadnienia prawne dotyczące transportu publicznego.
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Buspas = pas drogowy dla wszystkich?

Post autor: Przemek »

No i mamy zaprzeczenie idei pasa usprawniającego dojazd pasażerom komunikacji miejskiej
https://gazetawroclawska.pl/premier-mor ... 1-14590921
Po buspasach będzie można jeździć samochodami - zapowiedział dziś premier Mateusz Morawiecki. Rząd wprowadzi przepisy, które to umożliwią. - Wprowadzimy możliwość poruszania się buspasem, gdy w samochodzie znajdują się minimum cztery osoby

Wysłane przez Tapatalka


Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 282
Rejestracja: 2019-10-22, 21:12

Re: Buspas = pas drogowy dla wszystkich?

Post autor: vernalisadonis »

Wtedy, to i znajdą się cwaniaki co w środku jest trzech pasażerów. Ja już osobiście sosem kręcę, jak tam dopuścili motocykle. Idea buspasów, to szybkie przemieszczenie się na pewnym odcinku pojazdów komunikacji miejskiej tam, gdzie są korki. Dzięki temu spora część osób nie musi stać w korku razem z innymi uczestnikami ruchu.
Osobiście nie widzę żadnych powodów, żeby pchać tam auta z pasażerami.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Buspas = pas drogowy dla wszystkich?

Post autor: J-31 »

Nie wiem czy to prawda, ale gdzieś słyszałem, że w Kanadzie były (lub nadal są - nie wiem) przepisy, w których zamyśle było zmniejszenie ruchu samochodów osobowych, a więc korków. I w związku z tym Policja miała prawo karać kierowców, którzy poruszali się samochodem samodzielnie, bez pasażera. Toteż wielu kierowców wpadło na pomysł, aby kupować sobie dmuchane lalki, które siedziały na miejscu pasażera. Podobno przez jakiś czas to działało ;)

Jeszcze raz powtórzę - nie wiem, czy to prawda, ale znając naszą polską, rodzimą myśl techniczną ludzie różne dziwne rzeczy będą wymyślać, po to by jeździć sobie bezkarnie po buspasach.

Prawdę rzekłszy, to będzie kolejny martwy przepis, ponieważ nie ma aż tylu policjantów, którzy by to sprawdzali. Natomiast szybko okaże się, że wszyscy będą jeździć buspasami. I skończy się tym, że ... wszyscy będą stali w korkach. Autobusy i tramwaje też ;)

PS. Ufff, jakież to szczęście, że u mnie jest metro. Pan Premier M. nie wpadł jeszcze na pomysł, aby umożliwić samochodom elektrycznym, z czworgiem pasażerów na pokładzie, jazdy tunelem metra :twisted:

Reasumując. Wielce Szanowny Panie Premierze. Tych czworo pasażerów może spokojnie pojechać autobusem. W autobusie jest miło, wygodnie, a i przyjaźnie można jakieś nawiązać :cool:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo w Transporcie”