Jelcz M185E

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach marki i opartych na bazie autobusów Jelcz...
Milenium

Jelcz M185E

Post autor: Milenium »

Czy to prawda ze w Lublinie na jezdzic Jelcz M185E???

Poznaniak

Re: Jelcz M185E

Post autor: Poznaniak »

TRAMWAJ pisze:Czy to prawda ze w Lublinie na jezdzic Jelcz M185E???
A cóz to znowu?? Jelcz M185E? Na razie nawet M185M nie ma :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jelcz M185E

Post autor: J-31 »

TRAMWAJ pisze:Czy to prawda ze w Lublinie na jezdzic Jelcz M185E???
A skąd Masz taką informację ?

Milenium

Re: Jelcz M185E

Post autor: Milenium »

J-31 pisze:
TRAMWAJ pisze:Czy to prawda ze w Lublinie na jezdzic Jelcz M185E???
A skąd Masz taką informację ?
- prawda czy falsz .. . ??? :P[Klik

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie ma tego trolejbusa. Zdaje się, że takie były plany. Ale na ten temat, powinien się wypowiedzieć autor strony, który jest rzeczywiście fachowcem w tym temacie.
Takie pomysły powstały razem z samym autobusem Jelcz M185M, którego ZS stworzył w ilości szt. 1 i pokazał gdzieś na targach zdaje się że w Kielcach. W jednym z numerów "Autobusów", pojawiło się nawet jego zdjęcie, a na jego podstawie sam zrobiłem rysunek tego autobusu...

Znajdziesz go tutaj na samym dole

Obawiam się, że co do Lublina, to na planach tylko się skończyło... Ale kto wie ;)

Poznaniak

Re: Jelcz M185E

Post autor: Poznaniak »

TRAMWAJ pisze:
J-31 pisze: A skąd Masz taką informację ?
http://www.jp555.republika.pl/images/M1 ... in-MPK.gif - prawda czy falsz .. . ??? :P
Oczywiscie, ze fałsz. Poprstu Kolega Jacek (autor strony) zrobił sobie taki rysunek "na jaja". MOze za kilka lat taki trolejbus bedzie.

voy

Post autor: voy »

Hehe i wstawił do niego starą elektrykę ;) powinien się nazywać Jelcz M185AC.

Jacek Pudło

Post autor: Jacek Pudło »

Zdaje się, że takie były plany. Ale na ten temat, powinien się wypowiedzieć autor strony, który jest rzeczywiście fachowcem w tym temacie.
Planów żadnych nie było. Trolejbusy przegubowe byłyby niedostosowane do lubelskich warunków, np sieci (zakręty, wąskie końcowe). Tutaj była opcja ale na trolejbus na bazie M125M, czyli pojedyńczej wersji, ale ostatecznie wybrano nadwozie M121M i powstał M121E (#818).
Takie pomysły powstały razem z samym autobusem Jelcz M185M, którego ZS stworzył w ilości szt. 1 i pokazał gdzieś na targach zdaje się że w Kielcach.
Kto Ci takich bajek naopowiadał? M185M nie istnieje i nie zapowiada się żeby w najbliższym czasie powstał. Dla odmiany zbudowano autobus M183M, który miał całą płaską podłogę, a stylistykę opartą na M121M, jedyny wyprodukowany egzemplarz jeździ bodajże w PJS ¯ary.
W jednym z numerów "Autobusów", pojawiło się nawet jego zdjęcie, a na jego podstawie sam zrobiłem rysunek tego autobusu...
To ciekawe, że nikt go mimo to nie widział. Na zdjęciu był zapewne M125M, sprzedany następnie do Chrzanowa.

[ Dodano: 2005-01-04, 16:23 ]
Poznaniak pisze: Oczywiscie, ze fałsz. Poprstu Kolega Jacek (autor strony) zrobił sobie taki rysunek "na jaja". MOze za kilka lat taki trolejbus bedzie.
Ten rysunek narysował akurat Karol Próchniak w oparciu o materiały które były wtedy już na stronie. Takiego trolejbusu raczej nie będzie.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Jacek Pudło pisze:
Ten rysunek narysował akurat Karol Próchniak w oparciu o materiały które były wtedy już na stronie. Takiego trolejbusu raczej nie będzie.
Aha, dzieki za info. A tak powiedz szczerze- chcielibysie mieć takiego trajtka w Lublinie (jakby został wprowadzony do produkcji);-)?
Jacek Pudło pisze:
Kto Ci takich bajek naopowiadał? M185M nie istnieje i nie zapowiada się żeby w najbliższym czasie powstał. Dla odmiany zbudowano autobus M183M, który miał całą płaską podłogę, a stylistykę opartą na M121M, jedyny wyprodukowany egzemplarz jeździ bodajże w PKS ¯ary.
Tak, jeździ w PKS ¯ary

Jacek Pudło

Post autor: Jacek Pudło »

Poznaniak pisze: Aha, dzieki za info. A tak powiedz szczerze- chcielibysie mieć takiego trajtka w Lublinie (jakby został wprowadzony do produkcji);-)?
Chcieć to ja mogę i 50 nowych trolejbusów w przyszłym roku, ale co to zmienia?

Milenium

Post autor: Milenium »

Jacek Pudło pisze:
Poznaniak pisze: Aha, dzieki za info. A tak powiedz szczerze- chcielibysie mieć takiego trajtka w Lublinie (jakby został wprowadzony do produkcji);-)?
Chcieć to ja mogę i 50 nowych trolejbusów w przyszłym roku, ale co to zmienia?
No wlasnie ech. :cry:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Jacek Pudło pisze:
Poznaniak pisze: Aha, dzieki za info. A tak powiedz szczerze- chcielibysie mieć takiego trajtka w Lublinie (jakby został wprowadzony do produkcji);-)?
Chcieć to ja mogę i 50 nowych trolejbusów w przyszłym roku, ale co to zmienia?
Jakby Wasze MPK zakupiło 50 nowych trolejbusów to byłby cud A co to zmienia?.
Zakup (chociazby tych o których teraz mówimy czyli 185) zmieniało by dużo dla przecietnego pasażera. Lepszy by był komfort jazdy, i przynajmniej niepełnosprawni mieli by lepszy dojazd dokaś tam

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jasne, źe MPK w Lublinie ma duże zaległości w zakupie nowego taboru, ale głowa do góry - w końcu będą też nowe trolejbusy... :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:Jasne, źe MPK w Lublinie ma duże zaległości w zakupie nowego taboru, ale głowa do góry - w końcu będą też nowe trolejbusy... :)
Duze to dobrze powiedziane. W porównaniu z Gdynią to ten tabor trolejbusowy macie [cenzura] :( . Bardzo mnie to smuci. Dobrze, zę przynajmniej macie M121E :)

Milenium

Post autor: Milenium »

J-31 pisze:Jasne, źe MPK w Lublinie ma duże zaległości w zakupie nowego taboru, ale głowa do góry - w końcu będą też nowe trolejbusy... :)
Ja w tym miescie czuje sie jak w komunizmie . . (chodzi o trajki)

A byłes tam kiedyś , mac
BYLEM i nie gadaj .. . . :diabeł: (do maca)
Ostatnio zmieniony 2005-01-05, 17:45 przez Milenium, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Jacek Pudło pisze: Planów żadnych nie było. Trolejbusy przegubowe byłyby niedostosowane do lubelskich warunków, np sieci (zakręty, wąskie końcowe). Tutaj była opcja ale na trolejbus na bazie M125M, czyli pojedyńczej wersji, ale ostatecznie wybrano nadwozie M121M i powstał M121E (#818).
Z którego roku jest ten M121? Dziwi mnie że nie ma wyświetlacza.

Jacek Pudło

Post autor: Jacek Pudło »

Poznaniak pisze: Jakby Wasze MPK zakupiło 50 nowych trolejbusów to byłby cud.
Zresztą nam nawet aż tylu nowych na chwilę obecną nie potrzeba.
A co to zmienia?
Nie zrozumiałeś, ja pisałem o tym że moje "chcenie" nic nie zmienia niezależnie od tego jakie jest.

Zakup (chociazby tych o których teraz mówimy czyli 185)
Ale one po pierwsze nie istnieją, a po drugie w tym mieście w obencym układzie nie ma miejsca dla trolejbusów przegubowych.
zmieniało by dużo dla przecietnego pasażera. Lepszy by był komfort jazdy, i przynajmniej niepełnosprawni mieli by lepszy dojazd dokaś tam
Piszesz do mnie jakbym o tym nie wiedział :P.
Wiśnia pisze: Z którego roku jest ten M121? Dziwi mnie że nie ma wyświetlacza.
Nadwozie z 2000, trolejbus ukończono w 2001. Wyświetlacza nie ma bo to zbędna zabawka (cięto koszty, a na wyświetlaczu widać tylko jeden końcowy, podczas gdy wszystkie trolejbusy mają na czole filmy i 4 główne ulice z trasy).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jacek Pudło pisze:
Poznaniak pisze: Jakby Wasze MPK zakupiło 50 nowych trolejbusów to byłby cud.
Zresztą nam nawet aż tylu nowych na chwilę obecną nie potrzeba.
Nie potrzeba? Czemu ? :o:
A jaki jest procent trolejbusów "nowych" (lub jak Wolisz "świerzych", "wyremontowanych" :strzałka: niepotrzebne skreślić) w Lublinie ? :cool:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

na razie tylko w Gdyni jezdzil przegubowiec Ikarus 280E

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Pozostaje nam jedynie czekać , aż Jelcz wprowadzi przegubowe Vecto i ten trolejbus. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz/KPNA/PNTKM”