N4016

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

J-31 pisze:A przy okazji - wiem, że ten Neoplany jeżdżą już w DLA od dosyć dawna. W jakim stanie są te pojazdy obecnie ? Czy DLA dba o N4016 ?
DLA dba o wszystkie autobusy, ale o te Neoplany najbardziej. W końcu Neoplanki to ich najlepszy tabor... :D

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

ikarus5326 pisze:W końcu Neoplanki to ich najlepszy tabor...
Racja, ale te ich Mercedesy przecież też są dobre

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

ikarus5326 pisze:W końcu Neoplanki to ich najlepszy tabor...
Hym... czy ja wiem czy najlepszy. Według mnie Citaro jest lepsze od Neoplana N4016 CNG... :mruga:

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

B.A. Baracus pisze:Hym... czy ja wiem czy najlepszy. Według mnie Citaro jest lepsze od Neoplana N4016 CNG...
No tak, tylko, że mają tylko 2 Citaro, jeden zazwyczaj jeździ na linii ShuttleBus, a drugi na Bielany Wr...

Podi

Post autor: Podi »

Hmm że też ja się tu jeszcze nie wypowiadałem a więc- N4016 to całkiem fajne busy, moim zdaniem lepsze niż Many NL202 ,wydają się mocniejsze...

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Podi pisze:N4016 to całkiem fajne busy, moim zdaniem lepsze niż Many NL202 ,wydają się mocniejsze...
Dożuciłbym do tego jeszcze Mercedesa O405N i mozna robić głosowanie, który lepszy :D Mała ankieta zawsze sie przyda, żeby wybadać gust uzytkowników ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Wróćmy do tematu - nie będę tworzył nowego wątku - nie ma sensu. Jednakże napiszę tutaj, dzisiaj rano zauważyłem nowy nabytek jednego z naszych "prywaciarzy" - tj. firmy "L-Wnuk". Otóż firma kupiła drugiego już Neoplana N4016NF. Autobus jest dwuwejściowy, nie posiada klimatyzacji. Jest w jednolitym kolorze błekitnym. Firma nie korzysta z wyświetlaczy, a na przedni display wstawili jakąś dyktę z napisem "Pruszków" ;)

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Podi pisze:N4016 to całkiem fajne busy, moim zdaniem lepsze niż Many NL202 ,wydają się mocniejsze...
Nie jestem w stanie stwierdzić, MANów NL202 we Wrocławiu nie ma...
J-31 pisze:Ok. Wróćmy do tematu - nie będę tworzył nowego wątku - nie ma sensu. Jednakże napiszę tutaj, dzisiaj rano zauważyłem nowy nabytek jednego z naszych "prywaciarzy" - tj. firmy "L-Wnuk". Otóż firma kupiła drugiego już Neoplana N4016NF. Autobus jest dwuwejściowy, nie posiada klimatyzacji. Jest w jednolitym kolorze błekitnym. Firma nie korzysta z wyświetlaczy, a na przedni display wstawili jakąś dyktę z napisem "Pruszków"
Musiało to dość dziwnie wyglądać.

DAB

Post autor: DAB »

A ja tam wole jednak MANy 2 generacji. Co nie znaczy że Neoplanów nie lubię.

( O gazowcach z Dolnośląskich Linie Autobusowych [ DLA ] Wrocław możecie przeczytac w_gazecie " Ciężarówki i autobusy grudnień 05 " )

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

DAB pisze:( O gazowcach z Dolnośląskich Linie Autobusowych [ DLA ] Wrocław możecie przeczytac w_gazecie " Ciężarówki i autobusy grudnień 05 " )

A gdzie można kupić taką gazetę :?: Czy można ją dostać w zwykłym kiosku???

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Na pewno jest w Empiku, jak zresztą i wiele innych gazet o podobnej tematyce ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ikarus5326 pisze:
J-31 pisze:Ok. Wróćmy do tematu :mruga: (...) Firma nie korzysta z wyświetlaczy, a na przedni display wstawili jakąś dyktę z napisem "Pruszków"
Musiało to dość dziwnie wyglądać.
I rzeczywiście wygląda to dziwnie, ale w przypadku tego przewoźnika, to jest normalne. Wszystkie zachodnie autobusy, które eksploatuje na linii do Pruszkowa, mają duży napis "Pruszków". :smile2:

Dzięki tej jednolitej "informacji" :-P , pasażerowie już z daleka są w stanie zidentyfikować autobus :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Sorry oddzielę post.

Mam newsa z Warszawy związanego z rodziną Neoplana. Chodzi o kolejnego używanego N4016, którego niedawno kupiła firma "L-Wnuk". Jest to już trzeci taki pojazd. Ma on:

:strzałka: dziwny makijaż (niespotykany, ciemnożółto - granatowy),

:strzałka: dziwną ścianę przednią (owalną, najwyraźniej przeszedł u poprzedniego właściciela jakiś remont, być moż spowodowany wypadkiem),

:strzałka: i coś w rodzaju klimy. Jest ona jednak bardzo mała. W bardzo płaskiej obudowie i mocno okratowanej.

Wiek autobusu - to przypuszczalnie więcej niż 15 lat.

Autobus jeździ sobie od kilku tygodni na trasie Warszawa (pl. Bankowy) - Pruszków.

Jest to już trzeci N4016 we flocie firmy "L-Wnuk". ;)

[ Dodano: 2006-02-06, 10:38 ]
PS. Robi sie teraz coraz dłużej jasno. Postaram się go upolować i sfocić ;)

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

Czekamy... Może mi się coś dzisiaj uda...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzisiaj rano byłem z aparatem, ale z powodu ostrej śnieżycy na Świętokrzyską przyjechałem grubo po czasie odjazdu autobusu do Pruszkowa, tak więc chwilowo z fotki nici. Będę próbował dalej. Mam przygotowany aparat. ;)

Robson

Post autor: Robson »

Już wkrótce w Gorzowskim MZK 2 takie sztuki. Powiedzcie są to dobre pojazdy??

Podi

Post autor: Podi »

Już wkrótce w Gorzowskim MZK 2 takie sztuki. Powiedzcie są to dobre pojazdy??
Trcohe trzeszczą ale tak to ok :)

RadziuGW

Post autor: RadziuGW »

Już wkrótce w Gorzowskim MZK 2 takie sztuki.pojazdy??
a nie 3 sztuki?

Podi

Post autor: Podi »

RadziuGW pisze:a nie 3 sztuki?
Tak czy siak oczywiscie z Niemiec?

RadziuGW

Post autor: RadziuGW »

tak, do konca miesiaca spodziewamy sie je zobaczyc juz u nas

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”