N 8012

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...

Co sądzisz o tym autobusie?

Super
3
12%
Bardzo fajny
7
28%
Może być
8
32%
Ujdzie w tłumie
5
20%
Beznadziejny
2
8%
 
Liczba głosów: 25

Morpheo

Post autor: Morpheo »

Ale np. przeróbka N8012 na trolejbus do masowej produkcji mogłaby producentowi wyjść na dobre.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Jeżeli na trolejbus maiał być by przerobiony to dobrze.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Morpheo pisze:Ale np. przeróbka N8012 na trolejbus do masowej produkcji mogłaby producentowi wyjść na dobre.
Co......ten noeplan jako trolejbus. To by była maskara <b>poprostu</b>

Oto zdjecie N8012 z PKS Gniezno:
http://www.pestka.info/galeria/details. ... ge_id=1666http://www.pestka.info/galeria/detalis. ... ge_id=1666

Morpheo

Post autor: Morpheo »

No no, nawet ładne malowanie. Chociaż coś takie poznańskie...

Tommy

Post autor: Tommy »

Wolę całe żółte :D

Morpheo

Post autor: Morpheo »

Też dobre, ale gdyby go pomalować "po wrocławsku" i wstawić pomarańczowe wyświetlacze wyglądałby lepiej.

Tommy - nie orientujesz się może, czy ten wrocławski N8012 ma jeszcze w środku niemiecką kontrolkę "na żądanie" ?

Tommy

Post autor: Tommy »

Wyglądał by super. Niestety nie wiem czy ma tą kontrolkę.

Morpheo

Post autor: Morpheo »

Pytam, bo gdy jeździł po Legnicy (nawet z tablicami DL) miał w środku taką właśnie kontrolkę z napisami po niemiecku.

Tommy

Post autor: Tommy »

Pewnie zapomnieli zmienić na polską :retard:

Michał

Post autor: Michał »

Ujdzie w tłumie :| Ten autobus jest okropny ja wole N4016,4009,4020 czy N4021 od tego dziwnego pojazdu :-P Straszy ludzi tylko ;)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Śmieszny jest ;) Ale mi się nawet podoba nawet symatyczny,ot taki inny ;) . Widać, że Neoplan nie bał sie wyprodukować kontrowesyjnego autobusu :)
Ciekawie jak jest we wnętrzu, czy też tak "śmiesznie: ?
Ostatnio zmieniony 2006-01-13, 22:17 przez Hannibal, łącznie zmieniany 1 raz.

Morpheo

Post autor: Morpheo »

Na ulicach Legnicy raczej nie siał postrachu, ale właśnie pozytywizm. Ludzie przyzwyczajeni do kwadratowych pudeł N4020 i N4016 raczej uśmiechali się na widok "śmiesznego neoplanka".

Mac - wnętrze było raczej w porządku, no, poza tymi napisami po niemiecku ;)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Ten Neoplan jeździł jako "Łącznik" na Bielanach Wrocławskich. Przewoził ludzi do centum leżącego naprzeciwko Tesco. Widziałam go dość często, ale nie wiem czy jeszcze jeździ, bo dawno tam nie byłam. Podobne Neoplany ma Urbus i jeżdżą czasem do Jelcza, albo jeszcze gdzieś tam. W każdym bądź razie można je spotkać przy ul. Stawowej. Nie wiem jakie to są modele, ale też takie śmieszne...

Podi

Post autor: Podi »

Brzydki on jest,wybryk natury...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Może i "wybryk natury", ale najważniejsze, że się jeszcz trzyma. Kłania się znakomita jakość Neoplana... ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

I znów pozwolę sobie odświeżyć temat po bardzo dłuuugiej przerwie. Otóż ostatnimi czasy tego typu Neoplan stał się własnością firmy "5" należącej do panństwa Stojeckich ze Śliwinek koło Ozorkowa w łódzkiem. Autobus ten został sprowadzony jako używany. Wyróżnia się m.in. brakiem wyświetlaczy. W ich miejsce zastosowano specjalne tablice elektroniczne (coś na wzór płockich tablic), które wyświetlają nr linii w kolorze czerwonym. Autobus ten najprawdopodobniej mógł jeździć w firmie CB z Krakowa (i wnioskuję to nie po jednym z komentarzy pod jego zdjęciem, lecz po malowaniu podobnym do malowania niektórych pojazdów FB). Autobus ten kursuje na trasie Ozorków-Łódź oraz do wiosek w okolicach Ozorkowa w ramach realizacji kursów na linii nr 5. Oto jego zdjęcie: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-123281.html
Jest to drugi ze sprowadzonych w tym roku do tej firmy Neoplanów N8012 :).
Ostatnio zmieniony 2006-11-22, 20:22 przez Adrian_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:W ich miejsce zastosowano specjalne tablice elektroniczne
Nie nazwałbym tego tak :chytry: To jest raczej zwykła, przyklejona 5-tka.
Adrian_ pisze:(coś na wzór płockich tablic)
Nie nazwałbym tego tak… Ale dobra, niech ci będzie ;-) .

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Jak zwał, tak zwał. W każdym bądź razie wszystkie Neoplany państwa Stojeckich posiadają wyświetlacze z tym, że nie są jeszcze zaprogramowane. W obydwu pozostałych Neoplanach tego typu, czyli EZG 10JC i EZG 4H30 stosuje się zwykłe dykty (przy czym w tym pierwszym dykty zazwyczaj nakładane są na wyświetlacze i mają żółty kolor, a w drugim dykta ląduje za szybą) :).

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Adrian_ pisze:Autobus ten najprawdopodobniej mógł jeździć w firmie CB z Krakowa (i wnioskuję to nie po jednym z komentarzy pod jego zdjęciem, lecz po malowaniu podobnym do malowania niektórych pojazdów FB).
Zdecyduj się czy CB czy FB, bo to dwaj różni przewoźnicy :roll: To malowanie to nie jest malowanie firmy FB, bo ona takowego nie posiada. Prawie każdy wóz ma inne. Taki niebieski po prostu już kupili i taki jeździ. ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Dziwny pisze:Zdecyduj się czy CB czy FB, bo to dwaj różni przewoźnicy
Chodziło mi o malowanie FB (z nerwów ostatnio wszystko mi się miesza)
Dziwny pisze:To malowanie to nie jest malowanie firmy FB, bo ona takowego nie posiada.
Może i nie jest, ale pamiętam, że któryś z prywatnych przewoźników jeżdżących w okolicach Krakowa posiadał tego typu malowanie. I faktycznie są to 2 różne pojazdy. W przeciwieństwie do Neoplana państwa Stojeckich Neoplan N8012 firmy FB miał nieco inny zderzak (o innym kolorze), wyszczerbienie na zderzaku z lewej strony, klapkę obok rejestracji o innym kolorze i nie posiadał obrysówek na zderzaku. Widocznie został sprowadzony z Niemiec :).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”