Saurer 4T IILM

Inne marki trolejbusów, dotychczas nieskategoryzowane.
rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Saurer 4T IILM

Post autor: rupak9 »

Jak Wam się podoba tan najstarszy trolejbus w Polsce? Jest z roku 1957 do 1991 jeżdził w Szwajcari, a do 1995 w W-wie(może to i dobrze, że tam nie ma trolejbusów przynajmnie tu jeżdzi Saurer). Głupie jest to, że często się psuje(to mój setny post :) :biggrin:

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Widać po nim , że to nie ta epoka :) On jezdzi normalnie na liniach , czy tylko na specjalne okazje ? :)
Rupak , jakie są twoje wrażenia z jazdy ?
Obrazek

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Wraźenia z jazdy. Są super, ale troche szarpie. Dziwne jest to, że jak stoi to go niesłychać. Jeździ na lini 21(Gdynia gł.-Sopot Rej) w każdą Niedziele i święta, no chyba, że się rozwali albo coś wypadnie. ;)

51

Re: Saurer 4II LM

Post autor: 51 »

rupak pisze:Jak Wam się podoba tan najstarszy trolejbus w Polsce? Jest z roku 1957 do 1991 jeżdził w Szwajcari, a do 1995 w W-wie(może to i dobrze, że tam nie ma trolejbusów przynajmnie tu jeżdzi Saurer). Głupie jest to, że często się psuje(to mój setny post :) :biggrin:
podba się , podoba
może siedzenia by się tylko przydały miękkie
a i tak najlepsza była przyczepka :D - miała miejsca naprzeciwko siebie-plecami do okien
jej tylne drzwi były już na skosie i żeby wyrównac drogę wychodzenia miały opuszczany stopień

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Powiem wam że mnie się ten trolejbus podoba i jak na te czasy to się świetnie trzyma mimo swojego wieku. Widziałem dzisiaj w internecie zdjęcia tego Saurera tyle że z Warszawy ale bez trakcji i w złym stanie, jeśli chodzi o karoserie porównujac tamtego z tym na zdjęciu w Gdyni to ten mi się bardzo podoba. Również widziałem zdjęcia z 75 lecia komunikacji w Gdyni

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No tak, ale ten trolejbus którego zdjęcie Mac zaprezentował został gruntownie wyremontowany.

Ja je doskonale pamiętam, kiedy MZA je eksploatowało na linii 51 do Piaseczna. Pamiętam również ich przyczepy. To były naprawdę super pojazdy.

Bardzo lubili je kierowcy, nazywali je pieszczotliwie "pszczółki". Byly bardzo szybkie, bardzo ciche. Rzeczywiście mocno szarpały. Najgorsze były te fotele - drewniane. Po przejechaniu się w jedną tylko stronę z Warszawy do Piaseczna mocno bolały mnie pośladki. :|

Jeszcze fajniej jechało się w przyczepie. Tam słychac było szum toczących się kół... :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Tia a teraz Saurerek sobie stoi od kilkunastu tygodni bo mu spręzarka poszła....:(

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Cholercia szkoda :( . Ale niemogą wymienić z tych co tam stoją w tym "muzeum" na północnej czy w tamtych okolicach.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

rupak pisze:Cholercia szkoda :( . Ale niemogą wymienić z tych co tam stoją w tym "muzeum" na północnej czy w tamtych okolicach.
Zapewne chodzi ci odwa Saurery które należą do prywatnego konesera, mało prawdopodobna jest taka zamiana. To jest osoba prywatna i pewnie chce wyciągnać za sprężarke kupe kasy, której PKT nie posiada.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Można wrazie czego potargować się.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Saurer wjechał na warsztat. Najprawdopodobnie juz jutro wyjedzie na 21 :D

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Super, ciesze się :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

3300 już dzisiaj na 21 :D

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Widzałem go dzisaj, a zainteresowanie było ogromne. Nawet na 730(zjazdowej) był pełen.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Szczęściarze... :o: Sauer to naprawdę piękny trolejbus... :lol:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

rupak pisze:Widzałem go dzisaj, a zainteresowanie było ogromne. Nawet na 730(zjazdowej) był pełen.
[glow=yellow]Zapewne wiekszośc z pasażerów była MKM, a i jeszcze nie można zapomnieć, że jeździ na normalnej lini.[/glow]

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

raczej to nie byli MKM. Jechły nimi prawie tylko "bereciki".

Skoda9Tr

Post autor: Skoda9Tr »

Saurer 4T IILM (w tytule jest błąd)

Drobne przeoczenie - poprawione. mod. u2w

Trolejbusek7Tr

Post autor: Trolejbusek7Tr »

Have these trolleybuses reostatic or thrystor contact? These trolleybuses are very beutiful. Regrettably is for me out of hand.

(PL)
Czy ten trolejbus jest tyrystorowy, czy oporowy ? Te trolejbusy są bardzo piękne.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Trolejbusek7Tr pisze:Have these trolleybuses reostatic or thrystor contact? These trolleybuses are very beutiful. Regrettably is for me out of hand.
Hi Trolejbusek 7Tr. ;)
If I'm not wrong, then Saurer 4T IILM haven't thyristor contact. And it is really nice trolley... ;)

(PL)
Cześć Trolejbusek7Tr
O ile się nie mylę, to Saurer 4T IILM, nie ma napędu tyrystorowego. I rzeczywiście jest on bardzo fajny... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”