Ołtaszyn - autobusem po bezdrożach

Przewoźnicy, bilety, pasażerowie, problemy i codzienność KM
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

J-31 pisze:A co to jest 813 ? ;)
Darmowa linia zastępcza kursująca na odcinku, gdzie wcześniej kursowała linia 113. Linię obsługuje DLA, przeważnie jeździ Autosan H7 lub Mercedes O303.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zachęcony tym tematem, postanowiłem - w czasie mojej trzydniowej wizyty - zajrzeć do Ołtaszyna. Wbrew temu co sugerował mi kol. 9507, zdecydowałem się jednak na linię nr. 113 (Krzyki - Dw. Główny PKP). Chciałem tam zajrzeć, żeby chociażby wiedzieć o czym tu Piszecie... i warto było.

Załamałem się jak zobaczyłem. Z początku było niewinnie. Autobus skręcił z al. Karkonoskiej w wąską, ale asflatową ul. Zwycięską.

Potem, było coraz gorzej. Ul. Strachowickiego - na niej leżą płyty betonowe - została rozkopana i zamknięta dla autobusów, toteż 113 skręcił w ul. Radosną. Jak je zobaczyłem - a jechałem przegubowych Volvo 7000A - to odczułem ulgę. Zbyt wcześnie. :lol:

Ul. Radosna, to bardzo wąska uliczka wśród pól i pięknych osiedli mieszkaniowych. To co na niej należy uznać na plus... to tyle, że ma asfalt :retard:

Potem skręt w ul. Chabrową ... a na niej kolejny remont. Remont nawierzchni. Polegający na to, że całkowicie zdjęto nawierzchnię asfaltową.

Trochę fotek - sorry za jakość

Tu zaczyna się remont. Na razie zasypane żwirem są pobocza.... aż ciekawy jestem jak mają tu się wymijać autobusy, ale i tak jest jeszcze nieźle.

:strzałka: http://img253.imageshack.us/img253/3132/oltaszyn1.jpg

Jednakże dalej droga się zwęża i brakuje już asfaltu po całości
:strzałka: http://img403.imageshack.us/img403/8742/oltaszyn3.jpg

A tu już nie ma asfaltu. To jest klepisko - ubita ziemia, aż ciekawy jestem jak to wygląda po opadach deszczu :roll:
:strzałka: http://img32.imageshack.us/img32/2241/oltaszyn2.jpg

Skręcamy w ul. Kutrzeby... a tam kolejny remont. Budowa kanalizacji i budowa drogi.

Przez prawie kilometr autobusy muszą poruszać się po kolejnym klepisku... obok budowanej drogi
:strzałka: http://img353.imageshack.us/img353/1011/oltaszyn4.jpg

Przejeżdżając przez wrocławski Ołtaszyn odniosłem przedziwne wrażenie, że jest on bardziej rozkopany niż sam Wrocław. Prawie wszędzie, na mijanych uliczkach widziałem jakieś prace, wykopaliska, wywrotki, koparki, dużo zwałów ziemi, etc.

W sumie rozumiem, że kiedyś remonty trzeba zrobić, ale nie bardzo kumam, czemu MPK niczym się nie przejmuje tylko wysyła do Ołtaszyna najnowsze Citaro G i Volvo 7000A - oczywiście koledzy z Wrocławia już wyjaśnili mi od czego to zależy ;)

W Warszawie spalił się w tym czasie kolejny Jelcz... ale we Wrocławiu przegubowe niskacze długo nie pojeżdżą, szczególnie po takich "drogach" ;)

Mimo wszystko warto było tu zajrzeć - bo pomijając jakoś dróg, okolice są naprawdę fajne ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ołtaszyn

Post autor: J-31 »

Co nowego słychać na Ołtaszynie. Czy zakończono już te remonty ulic ? ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Grota-Roweckiego jest juz wyasfaltowana w 85-90%, Strachowskiego (pierwsza część) też. 113 i 249 nie jadą już przez Wysoką, gdzie ulica Radosna jest rozkopana. Jest już lepiej ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy jakieś fotki mógłbym prosić - tak z ciekawości, chciałem zobaczyć jak to właściwie wygląda obecnie :)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Jak będę rowerem (moze za tydzień w piątek lub wcześniej, to porobię - wcześniej nie ma szans), fotki saie zrobią, to pójdą na imageshack i się tu pojawia. Chyba, że ktoś mnie uprzedzi ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Zatem z góry dziękuję i czekam na fotki :)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Sorry, że sie nie doczekałeś, ale zdjęcia były, tylko zostały omyłkowo usunięte. Teraz jest już po wszystkim. Skrzyżowanie głównych ulic na Ołtaszynie/Wojszycach zmieniło sie w rondo, wszystkie ulice maja nową nawierzchnię. Nie wiem jak jest na Wysokiej (ul. Radosna) - pojadę tam w przyszłym tygodniu. Niestety widać, że dużo osób z Ołtaszyna/Wojszyc odwróciło się od KM - dawniej na przystanku OBO¬NA wsiadały tłumy pasażerów (nawet w dni wolne) - teraz autobus przejeżdża tamtędy bez zatrzymania.

Zdjęcia były bardzo niskiej jakości.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nic to. Może gdzieś tam, następnym razem ;)

Nie mniej jednak wierzę Ci na słowo, że Ołtaszyn - nareszcie :P - ma zupełnie nową infrastrukturę drogową. :cool:

Myślę, że jest to dobra wiadomość głównie dla MPK, których Volvo 7700A czy MB Citaro G - normalnie obsługuje tamtejsze linie. Oraz oczywiście dla zmotoryzowanych mieszkańców. ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

W sumie temat można uznać za zamknięty, remont drogi w Wysokiej także już się zakończył. Kolejnymi ulicami do remontu na Ołtaszynie są Kutrzeby i Parafialna (jeździ tam 612), jednak nie wiadomo kiedy się te remonty zaczną.

Zablokowany

Wróć do „Ogólne dyskusje”