Przewoźnicy obsługujący KM na zlecenie UM i Gminy Wrocław

Przewoźnicy, bilety, pasażerowie, problemy i codzienność KM
wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Przewoźnicy obsługujący KM na zlecenie UM i Gminy Wrocław

Post autor: wnyku »

Jak w temacie chciałbym się dowiedzieć jakie firmy (po za tymi, które znam) wykonują obsługę komunikacji miejskiej/gminnej na zlecenie UM i G Wrocław:
MPK Wrocław
DLA
PWHD
Ariwa
Sevibus & Marcopolo
Polbus PKS

... lub, które w przeszłości wykonywały KM na zlecenie Um i G Wrocław.
Dzięki.
Ostatnio zmieniony 2009-11-09, 19:33 przez wnyku, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Być może się mylę, ale wydaje mi się, że nazwa tematu jest trochę dziwna. ZDiUM - o ile nazwa jest poprawa - jest organizatorem transportu i komunikacji we Wrocławiu. I w związku z tym współpracuje on z przewoźnikami, którzy wykonują na jego rzecz usługi transportowe - czyli w skrócie wożą mieszkańców.

Natomiast nie wydaje mi się, aby jakikolwiek organizator komunikacji miejskiej we Wrocławiu miał by współpracować z ZDiUM... no bo ZDiUM jest organizatorem.

Czy mógłbym prosić, któregokolwiek z kolegów z Wrocławia o pomoc w tej sprawie ? ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Organizator to ZDiUM :strzałka: WTr nie ma innego (i chyba szkoda).

A Ariwa obsługuje i obsługiwała tylko linie 5xx (komercyjnie nie zarządzane przez miasto)

wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: wnyku »

@J-31: masz racje jest błąd w zapisie nazwy tematu.
A coś do pytania?

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Na zlecenie ZDiUM-u nie jeżdżą żadni przewoźnicy, gdyż ta jednostka nie jest organizatorem KM we Wrocławiu.

wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: wnyku »

Coś do mojego pytania?? :nuts:

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Dla jasności, bo żaden z kolegów nie wyjaśnił tego.
Kiedyś organizatorem KM we Wrocławiu był Zarząd Dróg i Komunikacji (ZDiK). Obecnie przekształcono go w Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta (ZDiUM), a rolę organizatora przejął Wydział Transportu Urzędu Miejskiego Miasta Wrocławia ;)

Co do przewoźników.
Na zlecenie Wydziału Transportu jeżdżą obecnie:
MPK Wrocław, DLA, PWHD, Polbus PKS.

Sevibus, Marco Polo - obsługują linie na zlecenie różnych gmin sąsiadujących. Nie są one zarządzane przez miasto.
Nie wiem natomiast, jak dokłądnie jest ze strefowymi. Nie jestem pewien, czy wszystkie podlegają wyłącznie gminom. Jeżeli tak, to do tego grona dołączą także DLA, PWHD i POLBUS PKS.

Ariwa natomiast - tak, jak pisał wcześniej kolega - obsługuje jedynie własne linie komercyjne.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Gadzie pisze:Sevibus, Marco Polo - obsługują linie na zlecenie różnych gmin sąsiadujących. Nie są one zarządzane przez miasto.
9xx zleca miasto + gmina ościenna, czy jakoś tak ;)

Gadzie pisze:Ariwa natomiast - tak, jak pisał wcześniej kolega - obsługuje jedynie własne linie komercyjne.
Więc powinna wylecieć ze spisu...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To ja mam trochę inne pytanie - ściśle związane z Wydziałem Transportu UM Wrocławia - jak popatrzeć na plan miasta, Wrocław ma dosyć ładny system linii kolejowych. Sporo przystanków kolejowych na terenie Wrocławia. Można m.in. dojechać pociągiem na Psie Pole, czy nawet do Leśnicy.

Czy będzie integracja taryfowa z lokalnym przewoźnikiem kolejowym ? ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Mamy jakiś bilet dopłatowy PTA (pociąg, tramwaj, autobus), można jeździć na nim na tych trzech srodkach komunikacji.
Planuje się jakąś kolej miejską, może i integracji się doczekamy ;)

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tantus »

Na kolej miejską czekamy od ładnych paru(nastu) lat, podobnie jak na tramwaj na Nowy Dwór, Kozanów i Psie Pole. Myślę, że to wszystko jest możliwe, ale na pewno nie za tego Prezydenta.
Co do biletu PTA, to sam z ciekawości ostatnio taki zakupiłem i testuję go. Za 16 zł (dopłata do biletu 30-dniowego, dla dłuższych trzeba dokupić odpowiednią liczbę takich dopłat) kupuje się znaczek, naklejany na bilet KM. Z takim znaczkiem można podróżować pociągami osobowymi PKP PR w granicach miasta (na trasach ograniczonych stacjami Pracze Odrzańskie, Leśnica, Wrocław Zachodni, Brochów, Psie Pole, Świniary).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”