Polinka - kolej linowa

Przewoźnicy, bilety, pasażerowie, problemy i codzienność KM
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5567
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Polinka - kolej linowa

Post autor: Przemek » 2018-05-14, 13:20

Czyli dyskusja o jedynej we Wrocławiu kolejce linowej 🚡 przez Odrę 😉
Obrazek
https://visitwroclaw.eu/miejsce/polinka-wroclaw
Ma 380 m, przejazd nad Odrą trwa ok. 2-2,5 min. Wagoniki jadą około siedem metrów nad wodą.

Jedna stacja kolejki gondolowej Polinka znajduje się przy gmachu C-13 na Wybrzeżu Wyspiańskiego, druga – przy ul. Na Grobli, vis-à-vis GeoCentrum.

Nad Odrą kursują dwa wagoniki, każdy pomieści 15 osób. W ciągu godziny może przewieźć nawet 370 osób. Podczas przejazdu można oglądać Most Grunwaldzki i dom na wodzie, a w głębi Ostrów Tumski. Natomiast od strony wschodniej widać bulwar Politechniki i wieżę ciśni
Nazwę – Polinka – wymyślił Grzegorz Pac, student mechatroniki na Politechnice Wrocławskiej.
Bo kładka byłaby mniej medialna 🤣

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5567
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Polinka

Post autor: Przemek » 2018-05-14, 13:21

https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,mi ... 40782.html
Miasto zachęcało do korzystania z Polinki w majówkę. Okazuje się, że będzie nieczynna

W środę magistrat zorganizował konferencję, podczas której poinformował o tym, jak planuje zapobiec korkom na Wielką Wyspę i tłokowi w komunikacji miejskiej podczas majówki. Zachęcał m. in. do korzystania z Polinki jako alternatywnego połączenia z rejonem zoo. Tymczasem PWr zapowiedziała, że 1 i 3 maja kolejka kursować nie będzie.

Specjalna, normalnie płatna linia tramwajowa T9, częstsze kursy MPK oraz zachęcanie do korzystania z Polinki i alternatywnej trasy dojazdu do zoo (od strony ulicy Krakowskiej, przez kładkę Zwierzyniecką) - tak urząd miasta planuje poradzić sobie z korkami na Wielką Wyspę i tłokiem w liniach komunikacji miejskiej, które tam dojeżdżają.

Dzień później Politechnika Wrocławska poinformowała, że w dniach 1 i 3 maja Polinka będzie nieczynna, bo są to dni ustawowo wolne od pracy i z tego prawa korzysta obsługa kolejki linowej nad Odrą. Magistrat tłumaczy, że komunikat o przerwie w dostępności kolejki dotarł do niego dopiero w czwartek.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, w tej formule Polinka będzie działać jeszcze co najmniej kilka miesięcy, do końca obowiązującej na nią gwarancji. Trwają rozmowy o nowej formule obsługi kolejki, która uwzględniałaby zapotrzebowanie na jej używanie w dni wolne.

- Kursy kolejką linową pomiędzy Wybrzeżem Wyspiańskiego i ul. Na Grobli w majówkę będą możliwe: 30 kwietnia (poniedziałek) w godz. 7-21, 2 maja (środa) w godz. 11-18, 4 maja (piątek) w godz. 7-21, i dalej 5 maja (sobota) i 6 maja (niedziela) według weekendowego rozkładu - poinformowała w czwartek Martyna Bańcerek-Perzyna z urzędu miasta.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5567
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Polinka - kolej linowa

Post autor: Przemek » 2019-03-28, 12:49

https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,aw ... 47842.html
W czwartek rano zepsuła się Polinka, kolejka linowa kursująca nad Odrą, która łączy dwie części kampusu Politechniki Wrocławskiej, a dokładnie - urządzenie elektroniczne na jednej ze stacji.
Urządzenie elektroniczne na jednej ze stacji zostało zalane wodą. Trzeba było je osuszyć - tłumaczy Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”