Konkurs na najlepszego kierowcę i motorniczego

Przewoźnicy, bilety, pasażerowie, problemy i codzienność KM
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5913
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Konkurs na najlepszego kierowcę i motorniczego

Post autor: Przemek »

http://pasazer.mpk.wroc.pl/informacje/a ... torniczego
Szósta edycja Konkursu na Najlepszego Kierowcę Autobusu i Motorniczego Tramwaju

Rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy naszymi kierującymi: dziś wystartowała szósta edycja Konkursu na Najlepszego Kierowcę Autobusu i Motorniczego Tramwaju. Biorą w nim udział kierowcy i motorniczowie, który chcą stanąć w szranki z koleżankami i kolegami z pracy i sprawdzić się pod względem znajomości przepisów ruchu drogowego, zapisów instrukcji zakładowych dla kierujących, obsługi pasażerów, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i techniki jazdy.

Pracownicy MPK rywalizują ze sobą nie tylko dla zaszczytnych tytułów i nagród. To przede wszystkim dobra zabawa, okazja do powtórzenia swojej wiedzy i doskonalenia umiejętności. Konkurs podzielony jest na etapy. Dzisiaj prawie 60 jego uczestników przystąpiło do testu z wiedzy teoretycznej w zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej. Test składa się z części ogólnej dla wszystkich, następnie szczegółowe testy rozwiązują osobno kierowcy i motorniczowie. Pytania dotyczą prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach spotykanych na drodze, skomplikowanych skrzyżowań i relacji z innymi uczestnikami ruchu. Test to nie tylko sprawdzian znajomości przepisów ruchu drogowego, ale również weryfikacja umiejętności obsługi pasażera, znajomość przepisów bhp czy zasad udzielania pierwszej pomocy.

Osoby, które najlepiej poradziły sobie dzisiaj z testem teoretycznym, powalczą o zwycięstwo w konkurencjach praktycznych. Wyłonionych zostanie po 12 najlepszych zawodników spośród kierujących autobusami i tramwajami. To oni będą rywalizować ze sobą we wtorek i w środę na zajezdniach. Konkurencje praktyczne zawsze są dla nich niespodzianką – uczestnicy zmierzą się z typowymi i mniej typowymi sytuacjami, z których będą musieli znaleźć odpowiednie wyjście. Sprawdzimy też, jak wygląda ich technika jazdy czy znajomość budowy i eksploatacji taboru.

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody, których łączna pula wynosi ponad 20 000 zł. Przy organizacji konkursu z MPK współpracują: Autocentrum Maziarz Krawiec sp. j., Voith Turbo sp. z o.o., Modertrans Poznań sp. z o.o., Zakład Elektroniczny SiMS sp. z o.o., Medcom sp. z o.o. i Energo Invest Broker SA.

Etapy konkursu:

Etap I – 18.06.2018 – test teoretyczny dla kierowców i motorniczych (Zakład Autobusowy, ul. Obornicka 131)

Etap II – 19.06.2018 – konkurencje praktyczne dla motorniczych indywidualne i drużynowe (Zakład Tramwajowy nr 4, ul. Powstańców Śl. 209) godz. 9.00

Etap III – 20.06.2018 – konkurencje praktyczne dla kierowców autobusów indywidualne i drużynowe (Zakład Autobusowy, ul. Obornicka 131) godz. 9.00

Finał – 22.06.2018 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród (Zakład autobusowy, ul. Obornicka 131) godz. 11.00

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”