Wypożyczalnie skuterów, hulajnóg

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o rowerach miejskich w miastach...
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5672
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Wypożyczalnie skuterów, hulajnóg

Post autor: Przemek »

Transport-sharing we Wrocławiu: Niemal 1,8 tys. pojazdów do wypożyczenia. To piąta pod względem wielkości sieć w Polsce, jednak z największym, bo aż 46-proc. udziałem pojazdów elektrycznych, wynika z raportu DataArt „Transport-sharing w Polsce”.

Usługę transport-sharingu (wynajmowanie na krótki czas, udostępnianie na krótkie terminy) oferuje we Wrocławiu siedmiu dostawców, a mieszkańcy mogą na co dzień korzystać z siedmiu rodzajów komunikacji, to m.in. rowery, hulajnogi i skutery. Autorzy raportu DataArt „Transport-sharing w Polsce. Analiza dostępności usług transport-sharingu w największych ośrodkach miejskich w Polsce na koniec 2018 roku” podkreślają, że wrocławianie mają dostęp do 1782 pojazdów w ramach transport-sharingu. To piąta pod względem liczebności sieć w Polsce. sieć w Polsce.
Wrocław z dużą ofertą wypożyczalni na minuty

Zdaniem autorów raportu „Transport-sharing w Polsce” wrocławska flota jest jedną z najbardziej zróżnicowanych pod względem napędu. Największą grupę stanowią pojazdy elektrycznie, 46 proc. łącznej liczby. Dla porównania, średnia w pozostałych polskich miastach wyniosła 14 proc. Drugą największą grupą są pojazdy napędzane siłą mięśni i wynoszą również 46 proc. Pojazdy spalinowe stanowią niewiele ponad 8 proc.
Obrazek
Wrocławska flota ustępuje liczebnością warszawskiej (8459 sztuk), poznańskiej (2176), krakowskiej (2017) i łódzkiej (1885). Jest za to większa od trójmiejskiej (756) i dostępnej w ramach wybranych miast aglomeracji górnośląskiej (1239). Na 100 mieszkańców Wrocławia przypada 0,3 pojazdu, zaś na kilometr kwadratowy miasta 6,1 pojazdu.

Jednym z pierwszych, który zdecydował się na biznes związany z sharingiem we Wrocławiu był Piotr Szwed – współzałożyciel firmy GoScooter i jeden z laureatów rankingu organizowanego przez portal www.wroclaw.pl „30 Kreatywnych Wrocławia 2018”. Zrobić coś fajnego i użytecznego dla wrocławian, ale nie namawiać do kupna i… na tym zarabiać? To był jego pomysł na wypożyczalnię skuterów elektrycznych.

– Sharing to jest przyszłość, choć na razie Polacy preferują inny model: kupno i własność – podkreśla Piotr Szwed, który 5 maja 2018 r. wystartował z GoScooter, największą we Wrocławiu wypożyczalnią skuterów elektrycznych.

Od 2018 r. we Wrocławiu działa wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych firmy Lime. To amerykański startup, wspierany przez Google i Ubera, pozwalający na wypożyczanie elektrycznych hulajnóg w kilku miastach, m.in. w San Francisco, Los Angeles, Madrycie, Paryżu oraz w Pradze.

Adam912
Posty: 1
Rejestracja: 2019-04-25, 02:22

Re: Wrocławski Rower Miejski

Post autor: Adam912 »

A jakie jest wasze zdanie na temat hulajnog elektrycznych ?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29484
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wrocławski Rower Miejski

Post autor: J-31 »

Adam912 pisze:
2019-04-25, 02:28
A jakie jest wasze zdanie na temat hulajnog elektrycznych ?
Generalnie nie mam nic do hulajnog elektrycznych. Wydaje mi się tylko, że one nie powinny być zostawiane byle gdzie. Kwestia ich parkowania powinna być od początku rozwiązana tak samo jak rowery miejskie. O dziwo to udało się rozwiązać całkiem elegancko. ;)

Natomiast był w Warszawie dosyć nieprzyjemny incydent związany z hulajnogą elektryczną. Jadący na niej dzieciak uderzył w obracającą się kobietą. Zdarzenie miało miejsce na chodniku, na Krakowskim Przedmieściu. Kobieta - obywatelka Republiki Czech - po prostu stała na chodniku i nagle obróciła się... i w tym momencie potrącił ją chłopak, który zbyt blisko niej przejeżdżał.

Pani trafiła do szpitala. Na miejscu zjawiła się policja. Zgadnijcie kto dostał mandat ? ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5672
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Wrocławski Rower Miejski

Post autor: Przemek »

Ale co ma WRM do hulajnog elektrycznych? Jest stosowny temat o hulajnogach, więc tam proszę o nich dyskutować. I przede wszystkim zwracać uwagę na dział.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”