Nowa Setra S515HD

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...

Co sądzisz o nowym designie Setry piątej generacji?

Wygląda wspaniale, Setra jak zwykle się popisała!
12
34%
Czy ten autobus był projektowany przez Chińczyków? Okropność!
12
34%
Wygląd się nie liczy. Grunt to niemiecka jakość wykonania i komfort podróży
11
31%
 
Liczba głosów: 35

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Nowa Setra S515HD

Post autor: Amalio »

Na samym wstępie chciałbym zauważyć, że nie mamy działu dla autobusów marki Setra.

A tak po za tym, to chciałbym Wam zaprezentować pierwsze zdjęcia nowej piątej generacji autobusów tej marki:
https://lh3.googleusercontent.com/--3d3 ... 520001.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-FRNs ... 520002.jpg

Moim zdaniem nowy design jest TRA-GI-CZNY. Wygląda jak jakaś chińszczyzna.
A biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie modele w ofercie były zawsze zunifikowane pod względem designu, to niestety nadchodzą czasy bardzo brzydkich Setr.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Brakuje mi opcji ,,W sumie to nawet może być"

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Chciałem dodać opcję "ujdzie w tłumie", ale po oddaniu choćby jednego głosu znika możliwość dodawania kolejnych opcji.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Może przeklej treść posta do nowego tematu i zrób nową ankietę? Tą Kędziorek usunie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja tam w sumie zagłosowałbym za jakością wykonania i komfortem podróży. Bo tak naprawdę siedząc w środku i podróżując takim fajnym turystykiem i tak nie widzę jego zewnętrznego designu.

Natomiast jestem całkowicie przekonany o najwyższym komforcie podróżowania na długich trasach ;)

Awatar użytkownika
Biały
Posty: 276
Rejestracja: 2011-10-26, 01:22
Lokalizacja: Piła

Post autor: Biały »

Faktycznie trochę śmierdzi chińszczyzną, ale co do jakości wykonania i komfortu podróży to tak jak napisał J-31 możemy być chyba spokojni.
Setra nie pozwoliłaby sobie na obniżenie jakości swoich produktów bo wie, że klient zawsze może wybrać co innego.

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Setra S515HD zadebiutowała najwcześniej na TWB. :P Złota S215HD z przodem serii 4xx. Ma ktoś możliwość znalezienia jej zdjęcia? Nie było z Polski, bodajże Białoruś, ale nie jestem pewny.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »


Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

O, dzięki.


Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Produkcja seryjna nowych autokarów Comfort Class 500 ruszyła ;) Jak donosi infobus.pl, są wśród produkowanych egzemplarzy także autobusy zamówione przez polskie firmy: Palm Reisen, PBP Sindbad i EvoBus Polska.

P.S. Zamówienie od Sindbada było wręcz pewne, więc teraz tylko patrzeć, jak nowe Setry zasilą flotę Biura Podróży Funclub z Poznania :mruga:

:strzałka: http://infobus.pl/text.php?from=mail&id=54182

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Evobus Polska zamówiła pewnie jeden pojazd na prezentacje i testy ;)

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

No i są :mruga: 7 szt. z nowej generacji :)

Obrazek

Zdjęcie z Facebooka Sindbada :)

Awatar użytkownika
SetraOdPrywaciarza
Posty: 9
Rejestracja: 2016-08-28, 16:34
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowa Setra S515HD

Post autor: SetraOdPrywaciarza »

To teraz moja kolej wypowiedzi :P Ten model jest moim ulubionym. Nie jechałam nią nigdy, ale pasowałoby się przejechać :D A okazja kiedyś na pewno będzie, bo Voyager nie dawno sprawił sobie trzy albo więcej takich ślicznotek :D Podobają mi się jak na razie z wyglądu. O komforcie się nie wypowiem, bo nie jechałam nią jeszcze. Jechałam za to s415gt albo hd i.... Jestem zawiedziona. Trasa Koszalin - Kraków ( 11h jazdy ) i.... Przez twarde fotele się spać nie dało :/ Ale co do samej jazdy jakąkolwiek Setrą, nawet tą niewygodną 415stką - wszystkie Setry płyną, nie jadą :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa Setra S515HD

Post autor: J-31 »

Nie no trzymajcie mnie, bo-bo-bo normalnie się chyba przewrócę. 11h jechać ulubioną Setrą i ... spać. Ja bym nie mógł. Nie po to wsiadałbym na pokład Setry, żeby spać - ale po to by ją ... podziwiać :mruga:

A jest co. Niektóre są naprawdę świetne. I np. warto przejechać się S515HD. Nie spać - oglądać. Podziwiać, napawać się jazdą tym pięknym autobusem. Warto :)

Awatar użytkownika
SetraOdPrywaciarza
Posty: 9
Rejestracja: 2016-08-28, 16:34
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowa Setra S515HD

Post autor: SetraOdPrywaciarza »

Dobra xd Nie spałam ( maks 3h może ) :D Ale jak siedzisz całkiem z tyłu, bo tak ci opiekun grupy kazał to... Nic nie zobaczysz :D Ale ... świetna podróż :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa Setra S515HD

Post autor: J-31 »

Spoko wodzu, dla wytrawnego mkm'a to każde miejsce w wozie jest dobre. Siedząc z tyłu można posłuchać pracy silnika - a w tych autobusach to prawdziwa melodia dla uszu. Czy chociażby poczuć pracę zawieszenia - może coś tam stuka. Starsze autobusy czasami tak mają.

Gorzej jak kolega siedzący obok, butem stuka w podłogę. Można go spokojnie palnąć ręką by się uciszył. :P

... czyli coś dla duszy i coś dla ciała. Przyjemne z pożytecznym :mruga:

Awatar użytkownika
SetraOdPrywaciarza
Posty: 9
Rejestracja: 2016-08-28, 16:34
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowa Setra S515HD

Post autor: SetraOdPrywaciarza »

Dokładnie, można posłuchać :D Setrą wracałam wtedy z wyjazdu, a jechałam na "wakacje" chyba Mercedesem Tourismo :D Z kolegą obok się zastanawiałam czy dojedziemy, bo non stop coś piszczało, świszczało, tłukło itd :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”